Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938 - новата ми придобивка  (Прочетена 12120 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2011, 08:51:39
Прочетена 12120 пъти

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравейте колеги! Най накрая и аз се оборудвах с нещо,което ще ми запълни свободното време 10+ години ;DКакто някои от вас са видяли,от известно време имам тема ,че търся  стара машина за възстановяване.Имаше някой предложения от хора които са посъбрали доста машини,открих и разни луди които си мислят че под навеса или в двора имат купчина злато а не ръжда.Тъй като често пътувам до германия,можех и да си внеса нещо.Но.....за мен една голяма част от тръпката е да открия нещо забравено под навеса или някое дърво в двора,да му изкопая гумите от пръста и да се опитам да го съживя.И ето,накрая открих!Като видите снимките,дори и някои от вас/хора запалени по темата/ сигурно ще ме обявите за луд.Но това няма да ми попречи да се захвана здраво за работа.Естествено,имам нужда от помощ с намирането на части,така че се надявам да помагате с информация ако знаете някъде да има нещо за такава машина.Оставям ви сами да прецените положението от снимките. P.S. Кадрите не са подходящи за лица под 18 години :D
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 14:29:07 от dido1903 »

Октомври 25, 2011, 09:06:10
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Честито колега.Колата наистина изглежда брутално но то няма и как да е иначе като се има впредвид на колко години е .Реставрацията ще ти отнеме време ,но поне  си струва.Такива автомобили не се срещат на всяко крьстовище.Надявам се да си упорит и сьм сигурен че след време ще видим автомобила по парадите.Между другото този  автомобил  не беше ли  собственост на Дончо Дончев.

Октомври 25, 2011, 09:33:48
Отговор #2

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Не,не е бил на Дончо Дончев.Намерих я в едно търговишко село,изкопахме я от двора където е стояла затрупана с ламарини повече от 20 години :D

Октомври 25, 2011, 09:43:38
Отговор #3

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Поздравления и добре дошъл в клуба на реставраторите. Доста работа те чака, не само по възстановяване, но и по набавяне на липсващите детайли. Какъв е плана, какво мислиш да направиш от колата - оригинал или нещо от рода на custom? Виждам, че вече някой е резнал с флекса покрива! Ако имаш инфо може да публикуваш досегашната история на колата: на кого е била и т.н.

Аз мога да помогна със следното (ако вече не си го свалил от темата на Теодор):
http://zlatko.mine.nu/~bluebird/Classic_MB.rar

Успех с начинанието, ще следя с интерес развитието!

Октомври 25, 2011, 09:46:05
Отговор #4

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Браво и честито!!!!!!!!!  :D Страхотна находка, поздравления и пожелания да стане великолепен автомобил!!!!!?  :D Хебавото е, че не е разграбена, даже табелките й стоят! Понякога е по-лесно да възстановиш цял липсващ ламаринен панел, отколкото разни дребни подробности, които обаче дават лицето на колата.
   Разучил ли си вече модела? Нали се боря със същото вече близо 2 години, мога да ти кажа доста неща.

Октомври 25, 2011, 10:05:26
Отговор #5

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравей! От доста време следя твоята тема и много се кефя.Не съм предполагал ,че ще попадна на същия модел като твоята.Наистина се надявам да си помагаме.Не съм разучил нищо по колата още.Вчера стана много ненадейно ходенето да я прибера и нямаше време.А когато ходих да я видя първия път,то почти нищо не се виждаше :D В багажника има някакви инструменти и дребни части,доста ръждясали.Той по пътя се откъсна от едната страна и може даже нещо да е изпаднало....Иначе човека ми даде отделно един карбуратор,но още не знам в какво състояние е.А относно плановете по колата-за момента нямам много свободно време да работя по нея,все пак трябва и да се работи ,че да има пари за части :).Идеята беше да успея да я прибера преди да се е развалило напълно времето,още една зима навън ще и дойде прекалено.Като се поосвободя мисля да отделя купето от шасито,и да почна работа по мотора,скоростите и окачването.Както се вижда от снимките,купето е направо трагично и ще го оставя последно.Знае ли човек,може и да намеря друго по запазено и да ползвам него.

Октомври 25, 2011, 10:46:08
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ще помагам с каквото мога!  :) Първо, знаеш ли коя година е? Може би пише на табелката.

Също така и на главата, и на блока има код, който показва на коя дата са отляти. Едри букви и цифри, заложени още в отливката. Представляват следното: например 16ХХ39   Това означава дата 16, ХХ е месеца, означен с буква /А - януари; В - февруари; С - март и т.н....../ и разбира се, накрая е годината 39. Също така има статистики, по номера на шасито, коя година от кой номер до кой номер са.

Но най-точно можеш да разбереш от Балканстар - те правят справка в Историческия отдел в Германия и изпращат факсимиле от оригиналното вписване, когато колата напуска завода. Там пише на коя дата е направена, с какъв тип карусерия е, цвят, номера на двигател и шаси, а също и къде е изпратена след напускане на завода. Не е кой знае какво, но пак е интересна част от историята  :)

Октомври 25, 2011, 11:07:09
Отговор #7

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
По табелата на купето,колата е 1938г.Аз умишлено снимах блока заради номера на него,но не съм хванал целия на снимката.След няколко часа ще ходя при колата и вече ще огледам всичко по подробно.Иначе дори и на пръв поглед откривам някои разлики с твоята/по снимките като гледам/Ако няма да те притеснявам,дай някакъв телефон на лични че така става много бавно....

Октомври 25, 2011, 13:55:57
Отговор #8

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега, не знам честито ли да кажа, що ли...
Според мен е много добре, че си спасил от изхвърляне доста ценни части! Но също така смятам, че възстановяване ще е трудно, особено с този отрязан таван... Всъщност невъзможни неща няма, а и не те познавам, за да знам на какво си способен, но ми се струва, че си направил нещо мазохистично... Пожелавам ти да успееш да си намериш цяла кола от същия модел, за да може използваш частите, които си купил... Казвам го най - добронамерено! Все пак си спасил нещо доста ценно (без значение ще бъде ли то отново кола един ден) и ако не на себе си, то на други собственици на 170 V може да си много полезен!
Успех, въпреки че аз съм от тези, които успя да уплашиш със снимките!

Октомври 25, 2011, 14:20:28
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не, това със сигурност не е кола за донор! Тя е много комплектна! Шаси, двигател, ходова част - всичко това се прави, намират се и части ако трябва. И остава само проблемът с купето. Първо, може да се намери от някъде друго. Второ, може това купе много лесно да се допреправи на кабриолет, макар и малко измислен. Трето, може това купе да се направи на Кабриолимузина, което си е абсолютно заводски модел, при това доста атрактивен. Само трябва да се възстанови рамката около предното стъкло и да се оправят вратите. Така като го гледам, ако беше моя кола, без да се замислям щях да се насоча към Кабриолимузина. И интересен модел, и тъкмо като за него "подготвена" колата.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 14:22:44 от Teodor »