Автор Тема: Mercedes 170V W136 1938 - новата ми придобивка  (Прочетена 12121 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2011, 14:30:17
Отговор #10

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А пък така, както са подравнени вратите, без рамки, само трябва да се допремахнат следите от предната рамка и да се направи нова, падаща рамка  - и става един чудесен вариант OTP /offener Tourenwagen/, което също е заводски вариант :) Въобще чудесна кола, възможности много!  :)

Октомври 25, 2011, 14:44:14
Отговор #11

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Колега, добре дошъл при нас,лудите!  >:D
Честито!
Наистина уникално попадение!
Колегата Теодор със сигурност имакакво да ти каже по въпроса, пък и не само той.

Иначе за състоянието на Мерцедеса - нямам думи.
За възстановяването на тази кола ще трябван не пари, а КУПИЩА пари!
Дано можеш да си ги позволиш,защото ентусиазъм очевидно имаш в излишък!

Още веднъж - добре дошъл!
Задължително ни дръж в течение със снимков материал!
Успех!

Октомври 25, 2011, 15:22:05
Отговор #12

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравейте колеги! До сега бях при колата,да огледам по обстойно и на спокойствие положението.Както може да се очаква,имаше доста изненади.Някои неприятни,други доста радващи.Купето както писах по нагоре,ще оставя за последно,въпреки че знам ,че там е многото работа.Така или иначе още не е ясно дали ще се използва,и няма смисъл да работя по него.Неприятните изненади са някои липси,или побългарявания на детайли по ходовата част,двигателя и скоростите.Хубавите новини са че мотора се върти сякаш току що е угасен,вътре маслото  е бистро и никъде няма дори и наченки на ръжда.Свалих дистрибуторната капачка,вътре в делкото всичко е като ново.скоростите влизат всичките,и то доста "мазно",така че се надявам и там всичко да е наред.Това е за сега,ще пиша като има развитие.

Октомври 25, 2011, 15:23:12
Отговор #13

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
А пък така, както са подравнени вратите, без рамки, само трябва да се допремахнат следите от предната рамка и да се направи нова, падаща рамка  - и става един чудесен вариант OTP /offener Tourenwagen/, което също е заводски вариант :) Въобще чудесна кола, възможности много!  :)

Вие сте опасни оптимисти  ;)
Но все пак този ОТР е доста добра идея, не знаех, че има такова заводско изпълнение.

Октомври 25, 2011, 15:45:45
Отговор #14

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Моторът е екстра, само трябва да му наставиш тръбата-отдушник под тапата за маслото и става както трябва! Имаш си и оригинален въздушен филтър, даже май я има и полукръглата противотежест с биметалната спирала, която контролира едно клапанче на карбуратора!  :D /веднага се записвам в списъка за близка снимка и по възможност размери  ;)/. Отпред нещо са му побългарили стойката. Вместо леко извита П-образна винкелна стойка, сложили са му две прави парчета. За щастие, имам излишна стойка, така че този проблем просто не съществува  :) Между другото одеве ти пратих телефона на ЛС, та когато искаш, звънни.
« Последна редакция: Октомври 25, 2011, 15:48:26 от Teodor »

Октомври 29, 2011, 23:44:59
Отговор #15

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравейте колеги! По колата вече се работи :)Както вече писах,ще започна от мотора ,скоростите и шасито.Днес поразглобих двигателя,оказа се че е на няколко минути работа от ремонт!!!!!Остава и да е качествено направен де...Това ще се разбере до няколко дни като го доразглобя целия.Вътре в цилиндрите е като нов,челата на буталата са само леко опушени от паленето.Колекторите бяха напълнени с масло,и това го е запазило от влага.Дано и останалите части са в това състояние.За съжаление не бях взел фотоапарата,но като отида пак да продължа работата ще направя и снимки.Ще използвам случая,да помоля всички колеги,които имат информация за някой изоставен автомобил от този модел да ми пишат.Както ясно се вижда от снимките,имам нужда от доста неща че да се получи кола в завършен вид :)

Октомври 30, 2011, 01:29:08
Отговор #16

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Поздрави за ентусиазма.....дано да го имаш достатъчно дълго време!
Снимките ме уплашиха,признавам....  :o
На твое място не бих си хабил времето и парите преди да имам ясна идея става ли купето за нещо,и ако не става какво може да се направи по въпроса....Двигатели,ск.кутии,окачване се правят или в краен случай се присажда нещо,ама ламарините и особенно разни липси по екстериора.......
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 30, 2011, 14:23:38
Отговор #17

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравейте! Колега,не съм напълно съгласен с теб.То ако става въпрос за присаждания,побългаряване и т.н. в такъв случай и купето не ми е проблем...Напълно елементарно е,може да се възстанови до положение някакъв измислен кабриолет....Мнозинството от хората не са запознати и може да се импровизира до безкрайност.А тези които са в час,веднага ще забележат дори и най елементарното изменение било то по купето,мотора или окачването.Така,че  ако трябва ще издиря още няколко такива,но ще се стремя максимално близо да съм до оригинала.Не че съм много богат и мога да си позволя да купувам наред каквото видя,но с търпение,труд и упоритост всичко се постига :)Не гоня срокове,когато стане....Поне знам че възстановявам нещо което си заслужава!

Ноември 02, 2011, 17:35:11
Отговор #18

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Очакваме обилен снимков материал за да видим какво крие под дрехите си този мечок.Радвам се ,че се заемаш сериозно с него и както ти казах ако си достатьчно упорит ще дойде и твоя ден. Ти си млад и няма за кьде да бьрзаш сьздаи си план и го следвай . Колата е от благородно  немско семейство  а  вьзрастта и  налага почит и уважение .Сьздай си план следвай го един ден нещата ще си отидат на място.Няма нищо по хубаво от това да имаш автомобил  който е ограничен до само няколко броя в цялата страна.

Ноември 02, 2011, 19:53:08
Отговор #19

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Здравейте колеги! Не съм спирал работа по колата,но няма нищо готово и затова не съм писал.В момента се занимавам с карбуратора.Както може да се очаква на неговата възраст има какво да му се притегне,да се почисти и регулира.Имам и резервен,с известни дребни липси.В момента и двата са разглобени за да мога да ползвам липсващите части/2 специфични болта,един жигльор и една ос/ за мостра.Утре трябва да са готови новите и ще събирам :)В най скоро време ще пусна техни снимки в готов вариант,както и на мотора в полу-разглобено състояние.