Автор Тема: Datsun Cherry 1981  (Прочетена 29385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 27, 2011, 20:42:02
Прочетена 29385 пъти

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Привет на всички фенове на ретро автомобилите. . Често влизам във различни форуми, но японските ретро автомобили са доста малко в Бг и остават малко настрана, а според мен изобщо не го заслужават, защото имат неповторимия чар на времето си. Надявам се тук да намеря "колеги" по убеждение :)
Радвам се да споделя с Вас информация за моя автомобил - Datsun Cherry. След близо 3 години търсене на що годе здрав автомобил го купих през 2008г. чак от Батак, като собственика бе решил да го дава за скраб. Не беше го карал 6 месеца. Рискувах да се прибера на собствен ход 500 км до Варна. Нямах никакъв опит в реставрирането на автомобили и имах доста премеждия по намирането на части, но сега като се връщам назад - беше страхотно време(сигурно ще ме разберете отлично). Пролетта на 2009 стигнах до това, което виждате на снимките - не е професионална работа, но все пак ми харесва много.
Модела се произвежда от 78 до 82г. До 81г. е с "A"двигателите на Нисан, а от 81г. на някои от моделите, включително моя, се монтират следващото поколение "Е" двигатели на Нисан, които се ползват и в следващия модел на Cherry и Sunny дo 90 година. Двигателя е 1300м3 с 5-степенна скоростна кутия.
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 12:22:52 от dido1903 »

Октомври 27, 2011, 20:47:22
Отговор #1

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Добре дошъл ! Датсона е страхотен  :) отвътре е много интересен синия цвят на салона много ми харесва  ;)

Октомври 27, 2011, 21:28:13
Отговор #2

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Много добра работа!Поздравления! Очевидно доста си се потрудил,за да доведеш кола,нарочена за скраб до такова състояние.

Октомври 27, 2011, 21:48:29
Отговор #3

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Благодаря за мненията. Имах и късмет с някои неща - предишния собственик беше кърпил с дебела ламарина слабите места - основно подкалниците и имаше само повърхностна ръжда. Оригиналния цвят беше сив металик, но се спрях на черния като реплика на времето на "Лудия макс". Поради изчерпване на бюджета бях решил да позакърпя старата боя, която беше в доста лошо състояние, но за късмет един бояджия от едно добричко село свърши добра работа за малко пари и ето го резултата. А салона е оригинално в син цвят. Другата разновидност на модела е в златист салон. Пак е много запазен въпреки че колата не беше гаражна. Може би климата в планината - с по-малко слънце е помогнал. Изобщо имах и много късмет с колата, но си беше и доста продължително търсене преди това...

Октомври 28, 2011, 13:13:33
Отговор #4

Неактивен ango

  • Публикации: 128
Много е готин Датсуна :)Добре дошъл!Подкрепям мнението за японските автомобили O0
Toyota Corona Mk 2 '74 RX12
Honda CRX "91
Subaru Legacy "92
Nissan Micra "94
Mitsubishi Pajero `92
Holden Commodore VS Ute `96

Октомври 28, 2011, 18:31:25
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Готино купе колега ! Радвам се ,че си спасил датсуна ,не съм виждал до сега на живо  от тоя модел. Определено са рядкост вече.Черното стои супер. Как е с техническото състояние ? Наложи ли се да правиш нещо по мотора? Ако си навит някой ден може да се съберем да поснимаме колите ,дано се съберем повечко... Дебна един варненски датсун 260 Z черен ,но все не го засичам спрял.

Октомври 28, 2011, 21:57:17
Отговор #6

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Dido, разбира се, че съм навит да се съберем, ако познаваш повече почитатели на японските автомобили във Варна ще е супер. Само дето в момента нямам преглед и гражданска и колата се съхранява в Кранево във гараж, но ще го измислим...Датсун 260 Z е легендарен модел, честно не съм го виждал в града...а техническото състояние - имах главоболия главно с окачването - нови задни амортисьори Монро - бяха последните в Бг преди 3 години с този захват, нови задни пружини, напаснах от друг модел, дълго търсене на алуминиеви лети джанти - намерих тези в една морга в Добрич за по 30 лв парчето. По двигателя нищо не съм правил, само смяна масла и филтри(май пак са за смяна:), смяна агренажен ремък, смяна масло на скоростната кутия, минах елкон и ми казаха, че всичко е ок. Двигателя има тяга и още живот - на 215000км е. Има няколко забележки -  при натискане на газта има едно замисляне. Имам един познат монтьор, който ми каза, че вероятно иска центровка, въпреки, че разхода на гориво е добър. Второто е едно виене, което се появява от време на време при зацепване на съединителя като от ремък на банциг :) - това нито един монтьор не можа да го разгадае досега и последното е че когато не е пален известно време, дълго време върти стартера докато подкачи гориво, може би горивната помпа е за смяна - не прави добър вакуум? Определено, не разбирам много от двигатели и всеки съвет е добре дошъл

Октомври 29, 2011, 13:00:02
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами аз познавах 5-6 ,ама единия си хвърли митсубиши кордиа на вторични,щото двигателя замина,нисан 100 нх gti  пилил му главата при някакъв майстор и сега има вода в маслото и прегрява,но още си го кара...Малко останаха , но ще се постарая като се съберем да сме повечко .Този 260 Z първо ще го чуеш а после ще го видиш,голям звяр е .Следващия път ще се мъча да го догоня да го поканя във форума момчето.То и времето е става кофти ,но ще го измислим.Аз в Кранево работих 3-4 лета в едно фото кодак ,сигурно го знаеш ,но вече го закриха.А джантите са ти много яки,доста успешно си ги подбрал,не са някакви модерни да развалят колата:) Такива олдскуул джанти трудно се намират...И при мен има замисляне при настъпване,даже толкова се замисля ,че гасне някой път :D Сигурно малко настройки трябват или да се почисти карба.Иначе виж си маркучите,при мен беше така въртя по минута две и накрая като ги смених и се оправи.За съединителя нямам представа да ти кажа,аз не съм чак толкова в час с моторите,бащата ми прави основния ремонт.Та когато си готов с колата обаждай се !

Ноември 01, 2011, 14:38:46
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ако решиш да дойдеш на срещите и си наблизо мога да мина да те взема някой път  ;)

Ноември 01, 2011, 16:57:32
Отговор #9

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Привет на всички фенове на ретро автомобилите. Често влизам във различни форуми, но японските ретро автомобили са доста малко в Бг и остават малко настрана, а според мен изобщо не го заслужават, защото имат неповторимия чар на времето си. Надявам се тук да намеря "колеги" по убеждение...

Привет, добре дошъл!
Datsun-а е много симпатичен, а японските коли наистина заслужават голямо внимание, ти добре си го написал!
Резултатът от твоя труд изглежда много добър, но ти явно си бил наясно със себе си - какво си искал, какво си търсил...
Трябва "японсците" във Варна да се организирате, сигурен съм, че ще стане много колоритна група. А ще е супер яко ако дойдете и на някое ретро рали (където не е задълвително да се дава газ до дупка, ако някой се притеснява от това...). Скоро ще има ретро във Варна, но да не се отплесвам...
Зачудих се за твоя модел, дали е със задно. Прочетох, че са започнали да го конструират, като кола със задно, но всъщност впоследствие са решили да е с предно...