Автор Тема: Datsun Cherry 1981  (Прочетена 29388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 01, 2011, 19:54:37
Отговор #10

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Дидо, ще дойда на срещите, имам друга кола и без значение къде се провеждат съм на линия; само да е след работно време - мога след 17.30 всеки ден. Имате ли нарочен ден от седмицата или е инцидентно. Добре е ако може да се уговорим предварително, защото сме с малко бебенце и се гледаме вечер, но жена ми ще ми влезе в положението, ако я предупредя :) тел. ми 0886 303183 - служебен е - можеш да ми кликнеш и ще ти звънна.
RSK отдавна искам да участвам на такова рали, но повече от година бях замразил всякакви харчове по колата, заради други семейни разходи. Решил съм на пролет да мина преглед и да купя гражданска и ще съм на линия. Колата си е в движение, но иска някои козметични дреболии, без които изглежда недовършена- например странични лайсни не знам какви да сложа - хем не искам да слагам някакви лепящи еднодневки, хем не искам да пробивам ламарината и да закрепвам с нитове; трябват ми и подходящи капачки за джантите, които в интерес на истината не съм търсил.
В началото не знаех как ще изглежда колата, знаех само че искам да запазя оригиналния вид доколкото мога(дори се наложи да изработвам и надписа "Датсун" отзад, защото липсваше), исках да е черна, с лети алуминиеви джанти и да има характерната за 70-те години сребриста ивица от край до край. Дори не бях предвидил и леко повдигнатата задница, но като сложихме пружини от друг модел ми хареса и реших да не ги скъсявам.
Модела е с предно предаване, още първия модел на Датсун Чери през 70-та година е замислен с предно предаване- в уикипедия пише, че е първия модел изобщо на компанията Нисан с предно предаване.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Cherry
Ето и малко снимки преди преобразяването :)

Ноември 01, 2011, 20:02:45
Отговор #11

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Ето

Ноември 01, 2011, 22:39:53
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ето и малко снимки преди преобразяването :)

Сега я харесвам още повече, доста, доста е преобразена колата. А относно лайсните - за какво са ти, особено на черна кола...

Ноември 02, 2011, 11:47:53
Отговор #13

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами Ники срещите са всеки вторник до спортна зала около 18:30 .Предполагам си разбрал къде се намира заведението точно от темата за срещите.Телефона ми ще пратя на лично на теб и на който му трябва,че напоследък ми прозвъняват посреднощ да се бъизкат- всякакви болни мозъци има в нета.
Колата си я преобразил ,голяма промяна има ,направо не мога да позная ,че е една и съща кола! И тия джанти подчертават класическия и вид.И все пак има по-важни неща(да е жив и здрав бебока),за това не се притеснявай времето ще и дойде на колата да си я довършиш. За ралито и на мен ми е много голям мерак,ще е голям купон и знам ,че ще се забавлявам ама колата изобщо няма вид и ще ме е срам да участвам с нея :D

Ноември 02, 2011, 17:36:02
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Раздвижването в "японските" среди може само да ни радва!

Хубаво е като се обръща поглед към нещо различно.
Поздравления за автомобила!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 03, 2011, 12:52:40
Отговор #15

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така е ,въпреки че не са ретро  ,но  все пак носят духа на една чаровна епоха,когато колите все още бяха здрави машини ,доставящи удоволствие както от шофирането така и от ремонтите,а не като днешните склуптори от пластмаса и тънка ламарина.Пък и аз смятам да я дочакам моята да стане  ретро :))

Декември 19, 2011, 22:37:05
Отговор #16

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
С идея  за пролетните ретро ралита започнах да стягам Датсуна. Първо извадих старата бензинова помпа и я разглобих, за да видя дали платното не е цепнато. Оказа се че е здраво, само в единия край е леко прищипано. Мисля все пак да си взема нова помпа, само 27 лева е, още повече старата май не е оригинална за този модел, защото има трети извод, който е запушен, като за обратно гориво??? Проблема с дългото въртене на стартера при студен двигател мисля да го реша с една ръчна помпичка за подкачване на гориво-струва 12 лв в един магазин за руски авточасти до гарата.

Колеги дайте съвет от какво може да е това виене, което се появява от време на време при зацепване на съединителя при първа и втора като от ремък на банциг. Две неща ми казаха до момента - сух аксиален лагер или ръжда по феродовия диск.

Декември 19, 2011, 23:05:13
Отговор #17

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Чак сега забелязах тази тема и този уникат. Доста добре си се справил с реставрацията, а и като гледам все пак е била в прилично състояние. Радвам се че сме в един тим, всеки ден преглеждам Ebay и други магазини за части за моя Датсун и да ти кажа попадам на всичко изобщо за нашата марка автомобили. Ако с нещо мога да помагам ще съм насреща O0 

Декември 21, 2011, 10:21:10
Отговор #18

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Евала ,стягай машината и газ по ралитата :D Моята помпа е с сменено платно и си работи ок. Но щом си намерил на такава цена по-добре нова....Пускай снимки от ремонтите!

Март 06, 2012, 15:30:27
Отговор #19

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ники, виж тук този линк, продава се тая машинка цялата или на части
http://www.ebay.co.uk/itm/Breaking-Datsun-Cherry-1-3-/251005908146?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3a711e34b2#ht_2781wt_1185