Автор Тема: Datsun Cherry 1981  (Прочетена 29390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2012, 22:29:26
Отговор #30

Неактивен niki4

  • Публикации: 169




Април 25, 2012, 22:55:38
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ей раздвижи я  :D Страхотен датсун  >:D Обаждай се като ще излизаш :P Относно ръждопреобразувателя,чакам кинти и ще се чуем :)

Април 26, 2012, 09:46:02
Отговор #32

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Браво Ники, радвам се, ама си я лъснал, направо за сватба. Моя е още на парчета  >:D  а ми се кара две не виждам  8))  Къв ръждопреобразувател я споделете тука  ::) 

Април 26, 2012, 10:46:25
Отговор #33

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Страхотно красива кола.   :)
Твойто е от посл по характерни на дизайн Черита.
През далечната 1983, един съсед наш музикант, си докара такова едно чисто ново, ама с 5 врати. Интересно, че имаше и Нисан и Датсун надписи отзад.
То от 1983 май взеха да ги ребаджват и леките коли на концерна с Нисан марка.
Ама неговото Чери беше от следв моделна генерация.
Това май на чиято патформа е и Арната.  :)

Април 26, 2012, 14:43:02
Отговор #34

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ръждопреобразувател на Вюрт  :) Никито спомена нещо за около 14 лв за 100 мл. и стотина лева за 1 литър.Доста доволни има от него,а ми трябва да си спася праговете докато е време.

Април 26, 2012, 21:16:37
Отговор #35

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Страхотно красива кола.   :)
Твойто е от посл по характерни на дизайн Черита.
През далечната 1983, един съсед наш музикант, си докара такова едно чисто ново, ама с 5 врати. Интересно, че имаше и Нисан и Датсун надписи отзад.
То от 1983 май взеха да ги ребаджват и леките коли на концерна с Нисан марка.
Ама неговото Чери беше от следв моделна генерация.
Това май на чиято патформа е и Арната.  :)
Точно така, следващия модел на Чери от 82 до 86 е на същата платформа с Арната, точно тази Арна, за която съм чел, че е едно от най-големите дизайнерски недоразумения на Алфа. Каква ирония е, че въпреки че Датсуна ми е що годе близък роднина до Алфа Арна и има близки габарити, двата модела имат съвсем различна визия.
А за ръждопреобразователя, колегите от Вюрт ми казаха, че е на водна основа и за разлика от другите, които искат измиване от киселината, върху този може да се боядисва

Май 30, 2012, 21:53:11
Отговор #36

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Една придобивка от миналата седмица. Едно много подробно ръководство за ремонт на Аутодата, идеално за начинаещ механик и за разлика от други подобни с много добри скици - препоръчвам го на всеки. Като се има предвид, че изданието е 83 година, състоянието му е перфектно.
И да споделя опит - купих го от ибей Англия с фирма посредник - http://www.evtino.co.uk/ - много коректни и имат транспорт всяка неделя до България транспорта ми излезе 16 лв. Може да се комбинират няколко доставки с един транспорт - излиза по-евтино.







Май 31, 2012, 00:01:22
Отговор #37

Неактивен dido

  • Публикации: 48
  • Mazda 929 Coupe HB (1982)
Супер книжка, честито. Късметлия си, че си я намерил от Англия... моята я поръчвах от Австралия O0
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared :o !

Октомври 15, 2012, 22:17:14
Отговор #38

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Евала на колегите, които пишат често във форума и ни показват хубави коли и ценна информация, а аз съм от по несериозните и затова ми е простено един път на два три месеца да пиша....:)
А последните два три месеца сериозно влязох в бокса, уж за нещо , което трябваше да приключи сравнително бързо, но като домино последваха и други неща. Та реших най-накрая да се заема със спирачките защото осезаемо челюстите отпред затягаха и имаше някакъв проблем. Вдигнах предницата на трупчета и двете колела се движеха трудно и за да започна отнякъде извадих левите челюсти, които бяха по-зле.Огледа показа: липсващо гумено уплътнение на едното бутало на спирачния цилиндър, затегнали бутала, неравномерно износени накладки...Освен нов кит-уплътнения, ми трябваше и ново бутало.
Като знаех предния път за заден цилиндър какво ходене по мъките беше докато намеря, реших да потърся по хронология първо в ибей, после магазините за авточасти.... Да ама не няма нито китове уплътнения, да не говорим за бутало. Тогава случайно попаднах на една обява на 51 страница в гугъл за магазин за спирачни системи на улица Дрин. Отивам аз - и казвам така и така за една стара кола случайно да имате...чичкото хладнокръвно заразлиства един каталог и каза нямам в момента но утре мога да доставя...о чудо. Аз окрилен плахо питам а случайно бутало да ви се намира - той пак....разлиства...и така...следващата седмица ще правя поръчка от Испания, идва за месец и струва 25 лева едното...изобщо трябваше да пусна тото този ден провървя ми.
За да не скучая докато дойде буталото реших да ревизирам цялата предна спирачна система, като:

-спирачни дискове вече си имам благодарение на Марто и Ибей Германия
-поръчах на чичката нови накладки
-пак от него си купих кит за главния спирачен цилиндър и вече той е като нов
-с новите китове за челюстите дефакто всичко ще е обновено

В момента от събота на събота по 2-3 часа обработвам металните части с ръждопреобразувател и тези които имат нужда ще ги боядисам.
Единствено ми се губят някои неща от захващането на накладките - една пружина, щифта и скобата, която притиска пружината, но тях никъде не намерих и ще приспособявам...
Нещо тази вечер не ми дава да си кача снимките ще пробвам пак утре

Октомври 16, 2012, 20:20:23
Отговор #39

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
отворих сайта с експлорър а не с гугъл хром и качването на снимки се получи...