Автор Тема: Проект ГАЗ М21  (Прочетена 247263 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 04, 2011, 23:57:46
Отговор #30

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Частите се качиха ....добре казано  :D :D
Centrum Transaxle

Декември 05, 2011, 23:58:41
Отговор #31

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Днес бързичко свалихме основните и по важни и ценни части, така се специализирахме, че вече разглобиаваме газ 21 за норматив :).
Искам да Ви споделя че под поставената тапицерия има оригинална и е като нова- много съм доволен, също си има и оригиналната пластмаса на километража от горе  O0, абе супер находка. Колата е поизгнила тук там но е пълен оригинал не е пипано нищо по нея. Ето и малко снимки.

Декември 07, 2011, 14:50:17
Отговор #32

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Остатъка от частите са добра основа за един бъдещ ходроод проект според това което виждам на снимките.
Успех с реставрацията.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 13, 2011, 15:05:44
Отговор #33

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
В неделя доразглобихме донорчето, общо взето всичко по здраво беше свалено. частите, заедно с остатъка от купето бяха грижливо прибрани в гараж за изкарване на зимата.
п.п. Този волан ни утрепа половин ден - няма и няма сваляне, накрая го извадихме със скоба за лагери, ужас.
ето и малко снимки:


Декември 13, 2011, 19:00:14
Отговор #34

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Волана слиза точно за две минути, като в това време е включено и свалянето на бутона за клаксона.
Следващия път премери междуцентровото на двата отвора на главината,пробий едно парче шина дебела 6 мм,вържи два болта и волана ще слезе сам.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 13, 2011, 20:47:18
Отговор #35

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Волана слиза точно за две минути, като в това време е включено и свалянето на бутона за клаксона.
Следващия път премери междуцентровото на двата отвора на главината,пробий едно парче шина дебела 6 мм,вържи два болта и волана ще слезе сам.
Колега.....  забравих да уточня, че преди мен е бил правен опит волана да се свали и в единият отвор бе скъсан болт който нямаше шанс да се извади. Явно при опита им да го извадят само с един болт Волана се бе изкривил в шлиците, и от там дойде трудното му вадене. Иначе системата за вадене беше ясна от самото начало...
Но виж ако имаш предложение за по лесен демонтаж и монтаж на цялото таблото моля да го споделиш, че може би там сбърках последователността, извадихме го със всички уреди на него и жиците на километража ме затрудниха.
 

Декември 14, 2011, 12:32:48
Отговор #36

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Много по лесно е да разкачиш ключовете от таблото след това да откачиш от тях инсталацията,после в същата последователност комбинирания прибор и т.н. Накрая всичко като ти е свалено имаш чудесен достъп до деветте болта на торпедото.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 18, 2011, 16:01:24
Отговор #37

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Сняг се сипе на парцали, а ние не сме се на играли :), въпреки снега  продължаваме по проекта, свалихме и предния калник, както се вижда състоянието на ламарините под калника е в завидно състояние...

Декември 18, 2011, 16:55:59
Отговор #38

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
Колега, на тази красавица мисля,че трябва да и сложиш квадратен номер отзад.Поне такива бяха номерата в СССР. Тъй като държах да взема номер 1974 "годината на производство" и поисках квадратен номер, от КАТ ми казаха, вместо да чакам, ще ми сложат нормален номер и след това в  завода ще ми направят квадратен. Тази операция струва 26лв. и става за 10 мин. Това го давам като информация, тъй като доста хора не я знаят.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 16:57:54 от stanchev »

Декември 18, 2011, 17:14:17
Отговор #39

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колега, на тази красавица мисля,че трябва да и сложиш квадратен номер отзад.Поне такива бяха номерата в СССР. Тъй като държах да взема номер 1974 "годината на производство" и поисках квадратен номер, от КАТ ми казаха, вместо да чакам, ще ми сложат нормален номер и след това в  завода ще ми направят квадратен. Тази операция струва 26лв. и става за 10 мин. Това го давам като информация, тъй като доста хора не я знаят.
Та за номера, когато бях във КАТ въобще не се замислих за формата на номера, усетих се когато го монтираха вече.Иначе ако бях поискал квадратен мисля че нямаше да има проблем...
Но искаш да кажеш че сега мога да си поръчам квадратен, след като е регистрирана с нормалните номера?? Къде и как се поръчват, а какво се случва с нитовете които поставят от КАТ?