Автор Тема: Проект ГАЗ М21  (Прочетена 247275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2014, 23:29:15
Отговор #510

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Правиш си всичко от фибран, подреждаш  и лепиш всичко в кутия(от дърво или друг материал-метал,пластмаса,коматекс,по твоя преценка)който после тапицираш.(това е показаното на картинката.)
Другия вариант е пълнежа (уплътнител между инструментите)да е от микропореста гума.
Поздрави

Декември 02, 2014, 23:06:29
Отговор #511

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колеги, появи се проблем в ръчната спирачка на Волгата. Замириса на феродо, задимя и стана...... Разглобих я /много е лошо да ремонтираш нещо вече поставено на място и труднодостъпно/ оказа се че пружината която държи накладките се е счупила. Прилагам снимки, някой ако я разпознае и има представа дали е заменяема с някоя такава от друг автомобил която да я има по магазините.








Февруари 18, 2015, 01:33:08
Отговор #512

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Обладан от идеята да събера колкото се може повече от комплекта оригинални инструменти които са се полагали на Газ 21, се свързах с Жоро, или тук в сайта "победовод". Благодарение на неговата дълбока компетенция, относно руските машини, а преполагам и не само, уточнихме какво би трябвало да има в колата като инструментариум. В Неделя прибирайки се от Девин, минахме през Асеновград да се запознаем лично с него. Въпреки че беше станало доста късно, след раздумка се оказа че през времето през което сме си писали, той е намерил голяма част от необходимите инструменти за колата. Извади една  голяма чанта и изненадващо ми направи огромен подарък, за което съм му безкрайно благодарен.Та искам сега да споделя и с вас тези неща, от който почти 90 % от тях са дори с оригиналната маркировка за ГАЗ 21- 3-та серия.





« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 01:36:18 от vasko4 »

Февруари 18, 2015, 01:39:41
Отговор #513

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Йессс, супер!!! Честито, Васко!

Февруари 20, 2015, 14:02:10
Отговор #514

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
Васко, поздравления за положения труд и получения краен резултат. Следях развитието на проекта и сега отново прегледах темата. Имам питане относно двигателя. При осъществяването на проекта правен ли му е ремонт и правени ли са някакви корекции в главата и клапаните за да работи със съвременния бензин?

Февруари 20, 2015, 14:48:32
Отговор #515

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Васко, поздравления за положения труд и получения краен резултат. Следях развитието на проекта и сега отново прегледах темата. Имам питане относно двигателя. При осъществяването на проекта правен ли му е ремонт и правени ли са някакви корекции в главата и клапаните за да работи със съвременния бензин?
Здравей, на двигателя му е правен пълен основен ремонт. Прави го един майстор, на който му се носи славата че е много добър, но е като в сервиз на Мерцедес. Отиваш и си до входната врата, по-навътре не. Доколкото знам не са правени никакви корекции по главата и клапаните.

Юни 28, 2015, 22:04:56
Отговор #516

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Малко снимки от днес :)




















Юни 29, 2015, 00:34:34
Отговор #517

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Разкошна Волга ! Чудесно е, когато се сътворява нещо красиво, оригинално и автентично. Черна Волга 21, о, колко малко хора са имали удоволствието, дори привилегията да я имат. И шофират. Да. Само имам една молба. Отнася се за фотосесиите. Асфалтиран, буренясал участък насред къря, въобще не подхожда на автомобил, чието място И предназначение е свързано с далеч по-цивилизовани, красиви и солидни околности. Местността ,,Бояна" е участък, който напълно подхожда, приляга и дори принадлежи на автомобил ГАЗ 21. На Волгата й приляга да бъде снимана между Варшава, Чайка, Мерцедес W 116. Макар, че последния автомобил е радикален контраст с технологията, духа и ценностите на марката ГАЗ. И никак, никак не подхожда на една Волга да бъде снимана до ЗАЗ-ове, Жигули, Москвичи. Тя е със специално предназначение, различно от сивата и скучна маса разноцветни малитражки, служещи на поддържащата трудовия устрем класа. И Варшава да беше, пак никак не се вписва до Лада. Нито по габарити- нито по идеология. Господин Победовод е пределно наясно, какво се опитвам да изразя. И вероятно би ме критикувал, за дето си позволявам да докосна тези тъй екзистенциални неща. И истини. Въпреки, че автомобила ти определено предизвиква заслужени вълнения и добри чувства.  :) И спазвайки тънката граница между Соц. реализъма и отвъдния грациозен, помпозен и солидно материално подсигурен клас, представляващ върхушката, на автомобилостроенето, де,  O:-) се старая да не навлизам във вредни за мен и този клуб по-нататъшни сравнения и разделения. Надявам се, че ще ме разбереш правилно. Къде може да те закара една нова Волга 21 ? На пътешествие до Москва. И там вече ще бъде най-хубавата фотосесия, която може да се направи.  :)   Когато снимаш автомобила, нагласи фокусирането на апарата. Някои снимки са се получили, идейно много добре. Обаче, като изображение не са станали добре. Предполагам, че няма да са само тези снимки. По-нататък ще направиш и други, по-добри, разнообразни, подробни. Та, лека-полека ще станат отлични и снимките.

ПС Защо всички си слагате гуми с нисък профил на Волгите ? Оригиналната гума е нещо грандиозно от към височина на борда. Съчетана с нейното окачване е страхотно. Само с едно явление, че с тях, страничната устойчивост на автомобила е усещане, което иска време за да свикне шофьора с него.  :)) ГАЗ 24, винаги ми се е струвала по-стабилна и лежаща на пътя кола. То и за това съм си позволявал да вдигна скорости, които с ГАЗ 21 биха били силно неразумни. 55-70, може би 80 км/ч. е отлична скорост на движение за автомобил ГАЗ 21. Тя, развива и 100, развива и 110, вдига и 120 км/ч., стига до 130 км/ч. , ако решението е, до където стигне. За повече, не зная. Самият автомобил, ,,не харесва" тези скорости. И започва да изразходва твърде много гориво. И не може да се движи продължително така. Факт, който винаги ми е харесвал е това, че като се закрепиш на 70 км/ч. и задържиш постоянна газ, колата се движи и на равен участък, и по нагорнище по един и същ начин. Дълги, продължителни нагорнища, при които малолитражен и по-лек автомобил иска да се засили и да се дава постоянно още и още газ за да се поддържа скоростта, при Волгата това го няма. С километри може да бъде дълъг наклона нагоре, обаче двигателя си тегли, без да иска почти никакво допълнително даване на газ. Не умалява, не се забавя. Което прави пътуването особено преживяване. Ако се подаде газ, реакцията не е много осезаема. Започва да набира плавно и сигурно. И ако увеличиш скоростта от 70- на 90, дори 100 км/ч., отнемеш газта до там, където двигателя работи и тегли равномерно - ще усетиш, че се движиш с по-висока скорост при почти същото положение на педала на газта, като при 80 км/ч. . Това при движение по продължителен баир нагоре. Мхм. По надолнище, а си отнел газта- а веднага започва да спира. Много бързо и неусетно се убива скоростта с двигателя. Което е полезно качество.  Дори при често движение през планински местности, каросерията си,, виси" на мотора. Можеш да я ускоряваш и спираш с двигателя добре. Както и да е. Те, тези неща са излишни в тази тема, ама все пак.
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 00:36:54 от Тодор Живков »

Юни 29, 2015, 11:50:59
Отговор #518

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Благодаря за изчерпателното мнение

Цитат
сфалтиран, буренясал участък насред къря, въобще не подхожда на автомобил, чието място И предназначение е свързано с далеч по-цивилизовани, красиви и солидни околности. Местността ,,Бояна" е участък
Волгата е ситуирана в Самоков, имах голямото желание да намеря най -подходящото и място за снимките, но след много обиколки на града, установих че фон за снимките какъвто тя е имала преди много години в града няма, а тези сгради и места напомняйи за нейното минало изглеждат точно така- руини и буренясали места. Сетих се за няколко се оказа че се охраняват и нямам достъп до тях. Бояна ми е малко далеч за снимки а и идеята не беше фотосесия, а няколко снимки с по добро качество от това на телефон.

Цитат
На Волгата й приляга да бъде снимана между Варшава, Чайка, Мерцедес W 116

Напълно съм съгласен с теб, но такива екземпляри и марки няма в града, с изключение на две чайки , но нямам контакт със собственика.

Цитат
На пътешествие до Москва. И там вече ще бъде най-хубавата фотосесия, която може да се направи.  :)
Прекрасна идея, и на мен ми се иска, дано някога се реализира.

Цитат
Когато снимаш автомобила, нагласи фокусирането на апарата. Някои снимки са се получили, идейно много добре

Признавам си, от фото изобщо не разбирам :(

Цитат
ПС Защо всички си слагате гуми с нисък профил на Волгите ?
Тук не съм съгласен, гумите са ми с висок борд /195-80-15/ и наистина на тази кола нископрофилни гуми не са за нея.
« Последна редакция: Юни 29, 2015, 11:55:50 от vasko4 »

Юли 29, 2015, 00:12:17
Отговор #519

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Нека да ви представя една любителска презентация на Волгата  :)

http://vbox7.com/play:d43c3da147