Автор Тема: Проект ГАЗ М21  (Прочетена 247333 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2012, 23:18:45
Отговор #80

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Момчиле, не съм съгласен с теб.... Какъв е проблема инсталацията и тръбопроводите да се махнат преди пясъкоструя. Няма никакъв проблем за поставянето им обратно.Тръбички съм свалял и слагал на Москвич няколко пъти и проблем не съм имал.За калая съм съгласен, че ще го направи на нищо. Може да не се пясъкоструи там където е калая, но съм срещал и проблеми точно там...леко пукнат калай или просто отнякъде влизала вода в надата на панелите, ръждата работи отдолу, а калая стои. Така, че тези места трябва да се огледат много старателно. Аз лично съм и против ръждопреобразователите. Ако няма да я пясъкоструиш, то задължително свали всички кльопаници, че какви неща са ми изскачали отдолу не е истина.

Пробвал съм(и продължавам да изпробвам  :D ) варианта да правя само това което се чупи.... Какво да кажа. Все изскача по нещо... я хлопне, я протече. Вярно е ,че зависи и как е поддържана до преди това, но за да съм сигурен в автомобила всичко трябва да ми е минало през ръцете и да бъде поправено ако има нужда. Най-малкото всички болтове ще са раздвижени и при последващ ремонт няма да имаш изненади с изоблени/скъсани болтове и да се чудиш болта ли да биеш, боята ли да пазиш и т.н....

Април 24, 2012, 11:11:19
Отговор #81

Активен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Дали ще песъкоструиш или не,зависи от задачата.
Ако задачата е да се направи автомобил който няма да стои само в топъл гараж,а по ретро мероприятия и въобще макар и не  ежедневно,ще се кара,в този случай песъкоструенето е безалтернативно.Има места отдолу и някои вътрешни повърхности,където освен с пясък с друго не можеш да достигнеш.Някои песъкоструят частично,отдолу и вътре,моторен и багажник и примерно на 30 см по периметъра,там където обикновено е корозията.По този начин вероятността да си спестиш след някоя и друга година гледки от типа на избили ръжди и напукан кит е много голяма.Това за купето.
Относно силовата и ходовата ако ще я караш,тук пък не трябва даже и да си помислиш за компромиси.Отпред до отзад всичко трябва да се провери и направи, и това което даже е условно годно трябва да се махне.След това ще си караш навсякъде абсолютно спокойно.

Мисля че Победовод е прав. Колата за сега ще се съхранява в гараж и няма да се кара ежедневно, но мисля че идеята за частично песакоструене  енай добра- частично, отдолу и вътре,моторен и багажник отсег. Това ще бъде най добрият вариант. Виждал съм обяви за отдаване под наем на песакоструен апарат, какво ще кажете за тази идея, някой взимал ли е? Пясък знам къде се продава- в биреният завод на Горубляне.

Април 24, 2012, 11:26:53
Отговор #82

Неактивен CeCko2

  • Публикации: 45
Ти си преценяваш за пясакоструя, но според мен също е по-добре с търкане да махнеш ръждите, покритието което е заводско е най-добрия предпазител от ръждясване, Има изключително много видове абразиви и телени приспособления с които можеш да бръкнеш и във фугичките и да почистиш, ако искаш мога да ти намеря кординати на фирми които се занимават с такива джаджи, по ефтино и качествено ще се получи. Според мен, (не съм специалист) пясакоструя е препоръчителен, когато са налице много силно корозирали плътни детаили или, когато има много кит, който да се смъква. Относно карба- колегите които казаха че с кореселин става са прави, налепите падат, ако си много педантичен има спрей (Carb cleaner),из големите железарии се намира, чисти идеално. Аз с такъв спрей и четка за зъби- твърда ;D съм чистил до блясък карборатор. На волгата през дюзичките можеш да пиеш сок  :D Ултразвука е за по фини работи :) Успех с Волгата това е много як модел :)
Old school rulz

Април 24, 2012, 12:45:41
Отговор #83

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не навсякъде се стига с четки и т.н. Най-добре с малък песъкоструй, по местата с ръждата. И тя да се махне, и здравите места да не се стържат, натискат и нагряват излишно.

Април 24, 2012, 14:28:37
Отговор #84

Активен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Не навсякъде се стига с четки и т.н. Най-добре с малък песъкоструй, по местата с ръждата. И тя да се махне, и здравите места да не се стържат, натискат и нагряват излишно.
С такъв малък песакоструй се сдобих, имам и пясък и става перфектно, но нямам компресор за жалост!

Май 06, 2012, 18:36:30
Отговор #85

Активен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Днес сутринта "Титаник 21" :) отпътува при майстор за щателно изкърпване на ламарините..., за това който има наблюдения нека сподели с какво и в каква последователност да обработим след това купето?.





Вече и двигателя е разглобен. Сега трябва да закарам някъде разпределителният вал да се сложат на блока втулките за него, и да се шлайфат коляновият и разпределителният вал. Имате ли идея къде преместиха работилницата от Хаджи димитър, или някой който може да свърши всичко това както трябва?

Май 06, 2012, 22:17:25
Отговор #86

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Ако имаш предвид халето на улица Резбарска ,където шлайфаха цилиндрови глави-още си е там,преди няколко дни минах от там и вратата беше отворена :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 12, 2012, 22:03:25
Отговор #87

Активен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Колеги, казаха ми че в Монтана в понеделник имало пазар, на който има няколко части за моята Волга. Ако има някой от Монтана и има желание и свободен един час, да проверим дали все още ги има, нека пише тук или на лично с телефон за връзка. Благодаря предварително.

Май 12, 2012, 22:17:22
Отговор #88

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ееее, Васко, гледам по снимките, че си покарал малко Волгата:))) Аз мойте още не съм.

Май 14, 2012, 11:58:00
Отговор #89

Активен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Колеги, казаха ми че в Монтана в понеделник имало пазар, на който има няколко части за моята Волга. Ако има някой от Монтана и има желание и свободен един час, да проверим дали все още ги има, нека пише тук или на лично с телефон за връзка. Благодаря предварително
Няма ли никой от Монтана :(



п.п. някой да е срещал някъде такава табелка но за ГАЗ 21, че на моята липсва?



 
« Последна редакция: Май 14, 2012, 12:05:52 от vasko4 »