Автор Тема: Проект ГАЗ М21  (Прочетена 247265 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2012, 11:18:50
Отговор #70

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Колеги, някой знае ли къде в София има ултразвукова вана за почистване на карбуратори, и каква е цената за услугата?

Април 21, 2012, 16:58:19
Отговор #71

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Препоръчвам ти ако карбураторът ти наистина е зле, просто да го подмениш с нов. Ако не е крив и със сериозни дефекти - в домашни условия с кореселин, четка и сгъстен въздух можеш да го почистиш много добре. Не идеално, ама и за какво ти е да е чист като от аптека?! После като монтираш отгоре инерционно-масления въздушен филтър карбураторът ще е чист за кратко, каквото и да правиш. От филтърът маслото неминуемо го омазва.
Аз например сложих на Варшавата чисто нов карбуратор. Е, сега е черен като минен забой. А колата си работи идеално.
Това с омазването е харакерно и за двигателя. Безмислено е да се мъчиш. Тия двигатели си маркират територията...  :D :D :D Такава им е конструкцията. Е, поне аз така смятам - предпочитам да долея 100 грама масло, отколкото да си омажа целия двигател със силикон и накрая пак да си капе отнякъде...

Април 21, 2012, 21:37:37
Отговор #72

Неактивен batloz

  • Публикации: 13
Колега дюзи съм чистил в сервиза на DUNEW/при зала Армеец/,но за цял карбуратор не съм се интересувал.

Април 21, 2012, 22:13:06
Отговор #73

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Освен с кореселин става и с ацетон,купуваш си 3-4 литра от железарията,разглобяваш карба-вадиш гарнитурите,де каквото има гумено и тн.Изсипваш ацетона в метален съд с капак,достатъчно дълбок за да побере карба натопен целият и изчакваш 1-2 дни.После доизчистваш както каза колегата,с бензин,кореселин или там каквото имаш под ръка и сгъстен въздух,сглобяваш и ГАЗ  :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Април 21, 2012, 22:43:02
Отговор #74

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Благодаря за отговорите за карба, Видимо моят няма дефекти, а и предвид донора на който има още един, все ще сглобим от двата един добър, но бях чул че ултразвукуво се чистели най добре, но нещо не намерих информация в нета, къде могат да го почистят по този начин. Най вероятно ще пробвам в домашни условия както мепосъветвахте. :)
Иначе днес свършихме доста работа, сглобихме успешно скоростната кутия, като бяха подменени двата лагера и семеринга




след това свалихме и вратите, които бяха разглобени напълно до последното болтче




и накрая преди да се стъмни, свалихме и задното стъкло, така колата стана гола като пушка и готова за изкърпване.



Имаме едно чудене, дали да не песакоструим така разглобеното купе преди да бъде изкърпено .... Предвид че купето се намира в Самоков, имате ли идея къде и как може да стане тази процедура и колко излиза като цена?

Април 23, 2012, 00:11:20
Отговор #75

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Не го давай на песъкоструйка. За целта трябва да е гола тенекия, без ел инсталация, без нищо. Ще ти остане един грундиран скелет, който е много трудно да стане кола отново. Повярвай - виждал съм песъкоструена кола. Колкото повече я разкостваш, толкова по-сложно ще я събереш обратно. По Волгата ти няма кой знае какви драми, изчисти я с телена четка и не се занимавай с пясък. Едно, че ще ти отидат между 800 и 1500 лева за операцията (по бегли спомени - ама си е цифра) Второ - ще трябва веднага да я грундираш. И там ти трябва веднага да я завлечеш на бояджия, да я вкара за пръскане и да пръска грунд. И тама една торба пари.
Пясъкът ще повреди всичко, което е останало по купето като части. На самото купе ще разкаже играта на калайдисаните участъци (калая е мек и става като раш пила). Волгата ти има една камара калай по касите на вратите, арките на задните калници и къде ли още не... Как ще я правиш после - не ща и да мисля.  Плюс ще трябва да сменяш с нов де що има тръбопровод. Има няколко дена да го играеш тръбар и да измайсториш на ръка нови тръби, които пък после да пасват на цилиндърчета и т.н. и да не текат. Ще съсипеш неминуемо и кабеляците - няма начин да не се покъса нещо и после какво? Нова инсталация? Не, че не можеш да си я пуснеш, ама ще си личи отвсякъде, че не е заводската.
В добавка парите - Волгата ще ти излезе не златна, а не знам каква. Ако изобщо стане на кола отново след песъкоструя...
Да не говорим, че ако не си супер бърз с кърпежа подле песъкоструя (ако не я правиш сам, а за да я правиш сам трябва да си опитен майстор) -  тенекеджиите обикновено правят старите коли помежду другото и Волгата ще си отвиси с месеци като едното нищо - колкото и да е грундирана, като повиси, пак ще си намери влага и ще ръждяса. И кел файда от набутаната торба с пари за песъкоструйка, за разкарване до София и т.н.
Аз съм привърженик на идеята, че по една кола трябва да се правят само нещата, които са повредени. Каквото има здраво - да се кара колкото може и да не се разбутва излишно.
Почисти я където е ръждива с телена четка на флекс / бормашина, намажи с преобразувател на Вюрт (млякото) и мажи отгоре грундове, бои, шагрен и каквото там се полага. Зарежи ги Чип Фус и компания. Там работят по 20 човека на една кола и каквото е изгнило - режат и слагат ново - или направо цяло купе. И имат примерно 100-120000 долара за бюджет.


Април 23, 2012, 09:11:34
Отговор #76

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Първо я измии хубаво, с обезмазнител, четка с твърд косъм, водоструйка.... тая мръсотия създава впечатление че е много зле, а реално не е така.Ладата след като я измих, взех да се колебая дали да я боядисвам :)

Април 23, 2012, 21:41:54
Отговор #77

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Дали ще песъкоструиш или не,зависи от задачата.
Ако задачата е да се направи автомобил който няма да стои само в топъл гараж,а по ретро мероприятия и въобще макар и не  ежедневно,ще се кара,в този случай песъкоструенето е безалтернативно.Има места отдолу и някои вътрешни повърхности,където освен с пясък с друго не можеш да достигнеш.Някои песъкоструят частично,отдолу и вътре,моторен и багажник и примерно на 30 см по периметъра,там където обикновено е корозията.По този начин вероятността да си спестиш след някоя и друга година гледки от типа на избили ръжди и напукан кит е много голяма.Това за купето.
Относно силовата и ходовата ако ще я караш,тук пък не трябва даже и да си помислиш за компромиси.Отпред до отзад всичко трябва да се провери и направи, и това което даже е условно годно трябва да се махне.След това ще си караш навсякъде абсолютно спокойно.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 23, 2012, 22:53:37
Отговор #78

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Потърси някой сервиз,където имат уред,който мери каква е дебелината на ламарината и евентуално къде под боята се крият изненади,едно време така ремонтираха доста от Икарусите,би трябвало и в частните сервизи да има такива уреди.
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Април 23, 2012, 22:58:37
Отговор #79

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
днес минах през горнобански път и видях почистване с ултра звук но не мога да го напиша, ако искаш ми звани ще ти обясна 0888 585 705 Павел п.п. колегата m_g е прав за мен за пяхоструенето.
« Последна редакция: Април 23, 2012, 23:03:46 от pavel.velev »