Автор Тема: Заровеният Plymouth 1957  (Прочетена 6479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2011, 11:04:20
Прочетена 6479 пъти

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Някой ще сподели ли каква е била целта със заравянето на онзи Плимуд,сложен в бетонно корито в град Тулса през 1957 и изваден 2007?
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 13:37:49 от dido1903 »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Ноември 07, 2011, 13:07:57
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За да видят доколко може да се съхрани една кола в подобни условия... Аз лично полза от отговора на този и други подобни въпроси, свързани пряко с това събитие, не виждам. Американска им работа...

Много снимки от "събитието"
Видео от "събитието"

Ноември 07, 2011, 18:41:56
Отговор #2

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Чергилото май е било предвидено за прах ::) Предполагам, че някое 10 годишно тогава хлапе е останало доста разочаровано при вида на катастрофалната гледка, а 50 години се е надявало да излезе от капсулата на времето една отлежала лъскавица :-[
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Ноември 08, 2011, 00:14:22
Отговор #3

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Някакъв рекламен трик, може би. Братята американци много си вярват.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Ноември 08, 2011, 15:36:33
Отговор #4

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ноевият ковчег май е протекъл :)

Ноември 20, 2011, 17:45:59
Отговор #5

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Едно от мещата който също са искали да проверят е издражливоста на метала за което 100% мисля че няма спор това са доста здрави автомобили :)
Ако беше в тая дупка някоя японска кола примерно щеше да е останало най-много шасито от нея.
Classic Cars

Август 07, 2014, 17:23:05
Отговор #6

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
И аз да дам отговор на въпроса за колата, тъй като съм чел за нея.
Идеята е била да се съхрани актуален за тогавашното време модел, който да бъде запазен за бъдещите поколения. Избран е Плимут заради революционния за времето си дизайн. Идеята е била колата да се извади 50 г по-късно. Така и правят - 50 г по-късно вадят колата, но се оказва че камерата, в която е била поставена не е била херметизирана добре в резултат на което колата е в отчайващо състояние.
Тя е щяла да бъде спечелена от този, които с абсолютна точност познаел какво ще е населението на Тълса, Оклахома, когато колата се извади. Статистиката показва, че е имало човек познал точния брой на населението, но не разбрах дали е бил жив и дали са го открили.
Сега на мястото на Плимута има заровен друг - Праулър, който отново ще бъде изваден след 50 години.
Хората са си измислили някакъв начин да си създадат емоции. На мен лично идеята ми допада, защото под някаква форма в този порвинциален град в Америка показват че мислят и за следващите поколения.

Март 28, 2018, 18:39:55
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И аз да дам отговор на въпроса за колата, тъй като съм чел за нея.
Идеята е била да се съхрани актуален за тогавашното време модел, който да бъде запазен за бъдещите поколения. Избран е Плимут заради революционния за времето си дизайн. Идеята е била колата да се извади 50 г по-късно. Така и правят - 50 г по-късно вадят колата, но се оказва че камерата, в която е била поставена не е била херметизирана добре в резултат на което колата е в отчайващо състояние.
Тя е щяла да бъде спечелена от този, които с абсолютна точност познаел какво ще е населението на Тълса, Оклахома, когато колата се извади. Статистиката показва, че е имало човек познал точния брой на населението, но не разбрах дали е бил жив и дали са го открили.
Сега на мястото на Плимута има заровен друг - Праулър, който отново ще бъде изваден след 50 години.
Хората са си измислили някакъв начин да си създадат емоции. На мен лично идеята ми допада, защото под някаква форма в този порвинциален град в Америка показват че мислят и за следващите поколения.

Всъщност има и друга теория на автореставраторите, по отн. на отчайващо лошия вид, в който колата е намерена.
Та, другата гледна точка е, че една уж херметична камера /а тя не е била и много херметична, просто някакъв бетон блок или кутия/ е най лошото, дето са могли да измислят за съхранение.
Това е така, понеже попадналата вода в нея не е могла да се оттича, и нивото на влажността е било много по-високо, отколкото просто на пръстта или пясъка в съседство.
Променящите се рязко сезонно и денем-нощ температури също са помагали влажността да си се кондензира в вода.

Теоретично херметична камера би било добре, ако е истински херметична, и колата е била вакуумирана без наличието на въздух с влага в нея.
Така например сега вече много колекционери практикуват с колите си, и има цяла индустрия която ги обслужва с такива устройства.

Но при липса на такива системи да държат колата вакуумирана, или с константно ниво на ниска влажност и равна температура, ако просто бяха заровили колата в пясъка, щеше да е по-добър ефекта.

Март 28, 2018, 18:49:04
Отговор #8

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Канадския ... пардон ... американския фен е много прав в случая ... кола,която се движи гние много по-малко от тази която стои паркирана някъде.Дифузията на въздуха при движение подсушава :)
retrobs.com