Автор Тема: Mercedes W123 TWagon 300D 1979  (Прочетена 13699 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2011, 11:48:48
Прочетена 13699 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
1979 W123190 TWagon 300D.екстри за модела: над 600 000 км,-20 пали и излита. И при двата челни удара е излязла победител с директен нокаут.Ежедневно превозно средство.
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 12:33:21 от dido1903 »
You could be Dodge material.

Ноември 08, 2011, 13:48:29
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да наистина имаш железен автомобил.Преди години имах сьщия но беше с 2.4 двигател . Единствения проблем които ми сьздаде беше,че му изпуснаха сферите на нивомата и  то заради претоварване.Пожелавам ти да си го караш сьс здраве и не го претоварвай много!

Ноември 08, 2011, 15:57:18
Отговор #2

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Я, Меченце. (с ударение на първото ,,е") Така няма да минеш. Моля те, разкажи какво се е случвало през вековете и няколкото броя опит за инквизиция.  От къде имаш колата, как се сдоби с нея, какво е правено, бива ли, разказвай.  Ще чета с удоволствие. 


ПС В отбив от темата, да кажа пак оффтопик.  123-ките имат много дълги/широки кошове.  Ама, много място има. Ама, мислил ли си някога да положиш някакъв достоен, вървящ мотор в комбито? Някой V8 да речем.  ::)

Ноември 09, 2011, 20:15:49
Отговор #3

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
И аз карам такава линейка за ежедневка само че е w124 90 год. 300D но ме убива с горене .Тоя 6так лапа 10/100 градско.Но колегата rumen_spasov е прав единствения проблем на тия Т серий е в задното окачване,и моя нивомат тропа на умряло като е празна колата и трябва да сменям амортисорите,нови са кьм 800 кинта 2ра цедка са по 100 но могат да се разберат дали са читави само когато се качат на колата което си е проблем  :-\
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Ноември 10, 2011, 13:29:51
Отговор #4

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Купих 123ката в края на миналата година.Беше на мой съсед,който влачеше с нея месингова ламарина.Но не му беше лесно и накрая се отказа-задницата на колата в празно състояние висеше на 20мм над ударните тампони.Нивомата и отдавна е изчезнал,цялата инсталация,не само амортисьорите.Колата беше със стандартни седанови задни пружини  17мм диаметър не тела изадницата и се влачеше по земята.Наснимката се вижда добре.Престъргахме едни планки с дебелина 12мм и ги подложих на над носача,под пружината.елеминирах отвора в носаче,в който влиза пружината и по този начин спечелих 60 70 мм ход.Отделно смених пружините с Транзитови, д=20мм,л=300мм.Стана отлично.Дотук с пружините.
Имаше цигании и по електро системата за подгрева,отстраних ги.Смених фарове,както и други дреболии.
Смених и маншоните на полуоските,и там имаше доста самодейност.Отрязах металните чаши по берта,избих трипалеца на карето от пръта ,смених 5-6 повредени сачми от каретата,нови маншони-сглобяване ,заваряване на берта и станаха отлично.
Мотор-не съм го пипал.Пали безотказно,харчи 10/100 в София и 10/100 на път.Без значение дали го возя с 70 или с 120.Пуши синкаво отзад веднага след старта и си намирисва на сурова нафта.За регулиране на ГНП и горивна система. Много се задълбах в подробности,които надали вълнуват драгия читател...
Изключително маневрен и лесен за каране.
Има ръжда-наистина-но не е изпуснато положението и според мен желязото заслужава да се изкърпи.
Заключение към този момент-едни от най-добре инвестираните пари от мен.Желязото е прекрасно.Поздрави и до скоро.
You could be Dodge material.

Ноември 10, 2011, 15:25:05
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм.  Читателят (ако авторът визира мен, защото имам такова усещане) го вълнува всяка идея, дейност и част от идеята на тая кола. И конкретно, и по принцип. Така че, ако си решил да пишеш по-нататък обстойно, поне аз със радост ще чета всяка една дума.  Желая ти да му направиш регулировката и да ти захарчи с 2 кила по-малко извън града. За кратко съм имал щастието да покарам такива 300Д. По-точно 300 Турбо Д, седан. Извън града със 140-150-155, наистина гори 10+/100. Иначе около 8/100. Което не е много, ако се замисли човек, колко тежи колата, от коя епоха е дизела и вложи в сметката автоматичните скорости.  И за паленето вярвам. М, ами пали и под -20 с 1 подгряване. Само, че този беше ремонтиран, капитално, но добре направен беше. Искаше си акумулатор, стабилен и да му е в ред стартера - него го правих, че тогава артисахме на една вила в снега. Останал съм с впечатление, че тия дизели за да запалят в студ, искат рязко и много силно завъртане. Но, пък, пали по-бързо от бензиновия, въпреки гадната нафта.  :-\   Както и да е, пиши и разказвай като правиш някакви интервенции по колата.  :) 
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 15:31:32 от Тодор Живков »

Ноември 10, 2011, 18:55:47
Отговор #6

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Тая камара желязо е над 600к км пробег,подозирам,че мотора не е пипван.Като недостатък на автомобила бих отбелязъл 4 степенната скорстна кутия.Безсъмненно е много здрава ,също така е и подредена адекватно за тоя трактор,но си иска свръхдуиректната пета предавка.Все пак и крайното предаване е от комбайн.
Имам един списък от части,които търся за нея.Ослушвам се ,оглеждам се надявам се да намеря.Това ,че е комби рязко ограничава възможността за намиране на части-не са много тия фургони.Задната врата е за смяна,изгнила е безвъзвратно.Бих подменил и калниците,капака и вратите.Отдолу ги няма.Но,ако се намери здрав донор проблемът ми е нулев.
Това е засега.После пак.
You could be Dodge material.

Ноември 18, 2011, 20:16:21
Отговор #7

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Бих подменил и калниците,капака и вратите.Отдолу ги няма.
За преден капак ли говориш, ако е така имам един познат който имаше преден капак, да не кажа в перфектно състояние. Мога да разпитам

Ноември 18, 2011, 22:30:53
Отговор #8

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Поздравления за страхотната машина,колега.Завиждам ти благородно.Това е един от най-любимите ми модели на МБ.Пожелавам ти да си я ползваш още дълги години.

Ноември 19, 2011, 10:39:12
Отговор #9

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Не са останали много от тия динозаври в София-освен моя засичам още два в движение,единия е починал в тивките вече-кара го само на мускули.Другия е някакъв тъмен,може би черен,един възрастен господин го вози.Следя и два екземпляра,захвърлени между блоковете,спряни от движение.
Дебна и една бабуля с бракуван вагон 240Д,но жената има проблем с нулите в числата,засега нямаме допирна точка.
You could be Dodge material.