Автор Тема: Mercedes W123 TWagon 300D 1979  (Прочетена 13701 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 19, 2011, 13:38:02
Отговор #20

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не е точно така. Това не са руснаци. Гюнтер предвидливо е направил разнообразни модификации с най-различни екстри. На единия, вентилатора на парното е зад таблото, на другия е зад радиото, на третия е зад жабката, на четвъртия трябва да разглобиш буквално половината преден интериор, за да се добереш до радиатора на парното, задръстен от този на климатика да речем.  Предполагам, че твоя е от лесните. Не знам дали ще стане без разглобяване на части от таблото. В прочем, дори да ти се наложи - не се плаши.  Ще се учудиш, колко простовато и нечовешки лесно се разглобява всичко вътре. Макар да изглежда сложно и досадно.   

Не помня на колко точно точки се държеше таблото на 123. Румене, не може ли да разглоби първо централната конзола ? Да си отвори поглед зад нея и да прецени какво още трябва да маха.  На базовите модели, мисля че кранчето седеше зад радиаторчето - от страната на торпедната стена.  И то само на първите базови модели от 1976-та до 1979-та. Само мисля.  Разглобявал съм такива с жило и такива с вакумно управление на кранчето.  Трябва да видиш твоят от кои е.  О, нащракай снимки да видим нагледно.   Аз се надявам да е кранчето, а не радиаторчето.   

Декември 19, 2011, 16:12:26
Отговор #21

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Кранчето е с механично управление-жило.
Има един вход и два изхода.
Разположено е на торпедната стена,откем двигателния отсек.
Някой има ли в резерв?
Живков,колата е шедьовър.Изобщо не ме плаши разглобяването на таблото при нужда-само ще се разглоби и само ще се сглоби после.Сигурен съм в това.
You could be Dodge material.

Декември 20, 2011, 07:30:57
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да колега това им е едно от многото хубави решения на конструкторите на мерцедес, че мислят за последващите ремонти по автомобилите и правят нещата достьпни.На всички мерцедеси кранчетата за парното са в торпедото.Защо не пробваш да си го купиш от магазина .Предполагам ,че ще го има само не знам за цената.Защото ако сложиш старо след седмица вероятно и то ще протече.