Автор Тема: Nissan Skyline R30 RS Turbo 1987 във Варна!  (Прочетена 34767 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 09, 2011, 10:35:38
Прочетена 34767 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Скайлайн-а е страшен с какъв мотор е  ???

Вчера бях там и още като идвах едно момче втренчено зяпаше галанта :D Паркирах точно до скайлайна ,видях че вратата му е отворена.Момчето ме настигна ,оказа се собсвеника.Каза ми ,че още като ме видял и разбрал че идвам точно при него :D Помисли моята за скайлайн :D
 Много съм доволен ,че се запознах със собственика,Страхотно момче ,определено фен и с голям мерак да ремонтира:) бъбрихме доста време ,разказваше за всичко което го питам въпреки че беше на работа ми отдели доста време. Разпитваше ме за Галанта ,доста му хареса.Отворихме капака на Скайлайна ...Колата е била на негов авер,който я ползвал за гонки...След като се скапало окачването той я купува от него за да не отиде на вторични. Причината е че единия амортисьор струва около 1000 лева защото е с активно въздушно окачване.
Момчето има още един такъв,който е с 4 врати (!) 1982_Ра и е автоматик. Определено фен на японските,приятелката му и тя - карала нисан пулсар.  Проблема е ,че имал кредити и строял къща и за това можел да си позволи само единия скайлайн да стегне.Доста хора са идвали да купуват червения ,но е отказвал.Каза че скоро мисли да го мести в гараж и да го почва.Бил е без прозорец - отворил се капака и пръснал джама... Спрели я от движение катаджиите ,но той я пуснал пак с доста зор.Сменил окачването,алтернатор,стартер,рециклирал ттурбината ... Определено с мерак е давал пари по нея.

Та за колата: 6 цилиндров ,турбиниран ,активно окачване,круиз контрол,пълен ел.пакет,Истински JDM - Японска версия - ограничение на 180км/ч,десен волан разбира се. Страхотна спортна кола,все едно сядаш в картинг :D Казах му ,ако не дава Господ  да се прецака проекта ,да звънне и ще пуснем обява във форума ,но в никакъв случай да не отива на вторични.Ако няма кандидати,аз ще я взема на момента :D

Съжелявам за спама ,но много съм впечатлен от самата кола.Винаги ми е харесвала,но сега за първи път се докоснах до нея и я разгледах и съм мноо зарибен ;D На двора има място за две коли ... така че силно се надявам някой ден да се сдобия с такава,дори и в такова състояние... Грозен скапан ръждясал ... Сърбят ме ръчичките да го почна:) Ще спа в нея :) Разменихме си телефоните и като се постопли ще му звънна да си направим една фото сесия с четиривратия скйлайн .Спирам с писането,ако някой знае за такава кола в България да казва:) Ето малко снимки:




« Последна редакция: Септември 25, 2012, 19:15:30 от dido1903 »

Ноември 09, 2011, 11:08:32
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не знаех ,че има 4_врат скайлайн,а то се оказа че има и комби....
&feature=related

Ноември 09, 2011, 11:22:37
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тази годзила определено заслужава отделна тема!!!

Още повече, че си я украсил така хубаво със снимки. Тази кола не трябва да отива за желязо в никакъв случай!

Дидо, можеш ли да ми помогнеш със заглавието на темата?
Например, кой точно модел е колата, коя година.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 09, 2011, 11:54:05
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Страшно ме кефи тоя модел на Nissan.
Добре е и, че вече има пряк контакт със собственика.

Ноември 09, 2011, 12:06:16
Отговор #4

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Ейй страшна е! Като се постегне всички ще се обръщат след нея, не че сега сигурно не се обръщат :D Като гледам регистрациите май в един ден са посетили КАТ преди години :)
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Ноември 09, 2011, 12:48:02
Отговор #5

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Това като гледам и проверявам е Nissan Skyline R31 1985-87 .
Невероятен автомобил!
Феновете на тоя модел имат много добър и подробен сайт:
http://wiki.r31skylineclub.com/index.php?title=R31

Ноември 09, 2011, 12:55:06
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еее Благодаря ти! Аз помислих ,че многото ми писане си го приел като спам и е изтрито мнението ми :)

Не се сетих да пусна нова тема ,а колата определно заслужава,още повече че имам разрешението да пиша от името на собственика и колата я очаква пълна реставрация. Ще ходя от време на време там и при започването на проекта ще давам инфомация във форума. Също ще пиша и за другия му скайлайн 1982_ра.

Конкретно за този годината на прозиводство е 1987_ма по думите на собсвеника. Модела е RS но с кой мотор точно не разбрах:

RS – Powered by 2.0L FJ20E DOHC Engine, 150 hp
RS-X and RS-X Turbo C – Powered by 2.0L FJ20ET DOHC Turbo Engine, 190 to 205 hp

Тежи 1130 килограма.

Ето снимки и инфо на четиривратата и двувратата версии:

R30 e представен през 1981 година. Модификациите са 2 врати хардтоп купе,4 врат седан , хечбек с 5 врати и ... четири врато комби! Хардтоп купето (като това в темата) е  характерно с малките ел стъкла за пътниците на задната седалка.Прозорците са без рамки. Нисан Скайлайн R30 е бил в 26 вариации и модификации.Само варианта комби е с различни стопове и мигачи,както и не се предлага турбо вариант и 6 цилиндрови мотори.Окачването е можело да се наглася по време на движение.През август 1983 R30 претърпява фейслифт с доста промени.За пример 4 дискови спирачки които вече са стандарт,променен интериор ,нови брони,огледалата вече не са монтирани на калниците ,а на вратите.Стоповете са леко опушени.

Доста известна е модификацията от 1983 - R30 GT-ES  Паул Нюман. Представлява най - доброто от скайлайна.Върхова турбо версия с всички възможни екстри и специални емблеми.

През 1984_та претърпява отново промени - Нов кулер ,променена компресия и ново турбо.Подобрена изпускателна система ,а върховия FJ20ET мотор развива 151 kW (205 кс) при 6400 оборота и 245 Nm при 4400 оборота.Добавена е опцията Атоматична скоростна кутия и промени по запалителната система "PLASMA Spark". Мотора е най-добрия и мощен за тази ера.

Модела може да се похвали с много почитатели и фенове по цял свят ,като и до ден днешен се ползва за драг и дрифт състезания.Легендарен модел с доста награди през годините. Ето и с какви двигатели се е предлагал R30

Models: (Japan)
 
Paul Newman Version bonnet decal 1800TI – 1.8 L Z18S SOHC I4, 105 hp (77 kW), later models 1.8 L CA18S SOHC I4, 105 hp (77 kW)
 2000TI – 2.0 L CA20E SOHC I4
 2000TI – 2.0 L Z20E SOHC I4
 280D GT – 2.8 L LD28 SOHC I6 Diesel
 2000GT and Passage – 2.0 L L20E SOHC I6
 2000GT Turbo, Passage and Paul Newman Version – 2.0 L L20ET turbo I6, 140 hp (103 kW, 206 N m)
 RS – 2.0 L FJ20E DOHC I4, 150 hp (112 kW, 181 N m)
 RS-X and RS-X Turbo C – 2.0 L FJ20ET DOHC turbo I4, 190 to 205 hp (140 to 151 kW, 225 to 245 N m)


На мен лично хечбека и комбито изобщо не ми харесват... 4_вратата версия е добра ,но двувратата е страхотна!

 


Ноември 09, 2011, 12:58:32
Отговор #7

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това като гледам и проверявам е Nissan Skyline R31 1985-87 .
Невероятен автомобил!
Феновете на тоя модел имат много добър и подробен сайт:
http://wiki.r31skylineclub.com/index.php?title=R31


R31 е маалко по-различен на външен вид ,а и на този на спойлера му пишеше R30

Да допълня ,понеже изглежда като франкенщайн. Момчето каза ,че оригиналните джанти за момента са на другия скайлайн,както и единия фар .За това този е такъв кривоглед  :D Пази и централната конзола ,която е пълна с копченца и врътки,но я свалил за да не се изкушават да я крадат.

« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 13:07:50 от didotooo »

Ноември 09, 2011, 14:50:08
Отговор #8

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Уникална кола бях сигурен че ще е с турбо бива ли да е скайлайн и да е атмосверка  :D дано момчето се оправи с кредитите и да го стегне защото колата определено го заслужава  O:-).Надали има друг такъв в България ..

Ноември 09, 2011, 15:54:45
Отговор #9

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хаха така е ! Момчето каза че едва ли има други... Във Варна преди време е имало още един такъв , но вече не съществува :-\
Лошото е че и в mobile.de няма такива за продажба пък се очертава да ходя до там....Явно са редки и трудно ще си направя такъв подарък.