Автор Тема: Поцинковане в домашния условия - има ли начин?  (Прочетена 23698 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 09, 2011, 14:42:12
Прочетена 23698 пъти

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Интересува ме дали има начин(с някви химии ,знам ли и аз) ,да си подцинковам определени детайли(разни болтчета ,гайки и планки) в домашни условия.Знам че има фирми които извършват тази услуга за дребни стотинки ,ама просто не ми се занимава за всяка глупост да пращам по еконти и тн  ^-^ Някъде в чуждите сайтове гледах как един пич си ги правеше в домашни условия ,ма не мога да намеря къде беше... Ето такъв ефект имам впредвид:


Ноември 09, 2011, 20:31:36
Отговор #1

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Teodor в темата си за Мерцедеса е описал как си е поцинковал крепежните елементи.....сега остава да види темата и даде възможно най-подробни обяснения,или някой друг с необходимите познания...

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,920.0.html
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 10, 2011, 22:08:02
Отговор #2

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Бях си изгубил рецептите, но мисля, че успях отново да ги открия из нета. На първо място да кажа, не знам доколко е оправдано да се прави в домашни условия. Работи се с отровни гадости, а и професионалист ще постигне доста по-добро покритие. Но който реши, ето примерната технология /примерна, защото могат да се използват различни разствори и за поцинковането, и за пасивирането, и за плакнене и т.н., това е просто един примерен/:

На първо място, детайлът трябва да е напълно чист. За целта трябва да се измие от всякакви отлагания и мазнини. Първо, мие се с гореща вода с няколко капки силен препарат за съдове. След това се изплаква в чиста вода /въобще, казват след абсолютно всяка стъпка трябва да се изплакне с чиста вода! При това не  в една и съща кофа, ами след потапяне във всеки разтвор да се измие на течаща вода или в различни съдове с вода, по един за всеки етап/.  След това се мие в разтвор киселина - можело да бъде солна, сярна, азотна, разбира се не концентрирана, а около 10% ратвор. Но киселинната баня се прави непосредствено преди потапянето в разтвора за поцинковане, тя изчиства металната повърхност, не трябва да се оставя да стои. Между другото, може и песъкоструй. Илзишно е да казвам, че не трябва да остане никаква корозия. И никакви мазнини. Просто нищо! Само гол, химически оголен метал, за който да се хване цинка. Там, където нещо служи като бариера между метала и цинка, просто не става поцинковане!

Следва същинското поцинковане. Предметът се закачва на тел или жица и се потапя в поцинковащия разтвор. На друга жица или тел се слага източникът на цинк, трябва да е чист цинк. Може да е под формата на ламарина, тя май се намира най-лесно. Много е важно да се спази това, чистият цинк да е на плюсовата жица, за да протече реакцията в правилната посока.
    Ето го и разтворът /един от поне няколко възможни/:

1 л. дестилирана вода
50 гр. амониев сулфат
80 гр. цинков сулфат
20 гр. амониев хлорид

/или съответните количества, умножени или разделени според желаното количество разтвор/

Поради някакви причини така и не успях да получа пълно стапяне на веществата във водата, разтворът се насити и остана известна утайка, вероятно от най-голямото по количество вещество. Всички тези вещества, плюс нужните киселини, плюс ламарина от максимално чист цинк, намерих във фирма Теоком на бул. Кл. Охридски в София, като цяло въбоще не бяха скъпи.

И така, предметът е в разтвора, цинковият анод също, остава да се подаде напрежение. Тук беше моят основен проблем. Става с батерийка от волт и половина, но се изтощава доста бързо, така че.... май по-скоро не става. Със зарядно за акумулатор категорично не става - напластява цинк изключително бързо, на парцали, нулев ефект. Трябва да се напластява по-бавно и равномерно, даже препоръчват предметът да се върти, бавно всичките му страни да се изложат към цинковия поток, идващ от анода. Известен ефект се получава, като се вържат автомобилни лампички по трасето, но и те не докараха до точните стойности.
   То всъщност като цяло, май няма съвсем точни стойности, ами зависи от формата на предмета и от разстоянието до анода. Гледа се на око, постепенно да посивява - става на цвят като цимент, матово сиво. И да не се образуват мехурчета от реакцията по повърхността на предмета - това значи прекален волтаж и нищо не става. Трябва хем да се напластява цинк, хем да не протича бурна реакция, да не прави мехурчета. Като ориентировъчни стойности, срещах 1,5 - 2 волта и 300, 400, 600 мА. Най-добре би било, ако човек разполага с някаква машинария, която да отчита стойностите и да позволява настройки, ако ври да намали, ако не напластява да увеличи.... Но това звучи сложно  :), та затова някакво постоянно захранване с волт и половина до 2 ще свъши работа,  а като груба настройка може да бъде променяно внимателно разстоянието между предмета и цинка.

    Следващ етап: предметът се е покрил с хубав, равномерен слой цинк. Вади се и се изплаква, както след всяка стъпка. Но цветът му е убит, сив, матов и грапав. За да добие вид, а и цинкът да се предпази и да издържи дълго време, трябва пасивиране. Топи се в......... това ще го видя утре. Това май беше най-отровното вещество от всичките, но ще го напиша утре. Не за дълго, само малко се плакве вътре и се вади. Видът му е вече друг - загладен и доста по-лъскав. Но същинското лъсване е с последната баня, 17% разтвор на азотна киселина. Топва се за 3 секунди и веднага след това се изплаква в чиста вода. Измива се хубаво и това е всичко!
     Това мога да кажа, може да има някъде по-добри рецепти. Не съм химик, това намерих, това пробвах - стана нещо, не е съвсем като от истиска галванична работилница, но както казах, така и не постигнах желания ефект с тоците, а те са много, много важен момент! Като цяло, май е най-добре да се обърнем към професионалист  ;) :))

« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 22:20:11 от Teodor »

Ноември 25, 2011, 19:53:54
Отговор #3

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Сега, да ви кажа направо: не се занимавайте с глупости!  :)) Съвет, подплатен с доста загубено време и занимания с неприятни материали  :)). Цялата работа не си струва! За софиянци, отивате в ЗИТ, 7-ми километър на Цариградско шосе. Минавате между предните 2 сгради на ЗИТ и отивате в тази отзад, а именно Корпус 3. Специализирана фирма, става бързо, лесно, евтино и не на последно място, качествено! Ето координати:

http://obrabotka-na-metal.metalodobiv-i-metaloobrabotka.catalog.bg/company/%D0%B5+%D0%B8+%D0%B2+%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0/26634

Ноември 25, 2011, 20:10:10
Отговор #4

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
много добра информация,ти правил ли си при тях, били споделил с цени и снимки
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 20:11:42 от pavel.velev »
 

Ноември 25, 2011, 20:13:44
Отговор #5

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Снимки нямам, но качеството е отлично! Поисках бяло поцинкована и резултатът беше като горе, на първите снимки. Хубаво, равномерно, лъскаво покритие. Имаше там доста готови поръчки, навсякъде хубав лъскав цинк! Попитах ги ще стане ли бързо /идеята ми беше дали ще стане за по-малко от седмица, примерно/, а те ми казват, че трябвало да киснат в киселина, да се изчистят хубаво... ама ако искам бързо, можели и довечера да са готови :o А за следващата сутрин - без проблем. Е, ако е голяма поръчка или са заринати с работа, може да се наложи ден-два изчакване, но за мен това си е бърза услуга, по всички параграфи! Цени - 20 и няколко доста големи, дебели болтове - 3 лева. Големи неща приемат без проблем, те се връзват на едни телове и се топят където тям трябва. За дребни болтчета и гайчици - хубаво е да се съберат поне 1-2 шепи, че да могат да заредят някакъв там барабан, няма кой да си играе да ги ниже на телта :)
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 20:17:25 от Teodor »

Ноември 25, 2011, 20:45:17
Отговор #6

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
супер ще ги пробвам .
 

Ноември 30, 2011, 19:12:09
Отговор #7

Неактивен auto_forum

  • Публикации: 14
Занимават ли се с възстановяване на никела на брони, радиаторна решетка или огледала?

Ноември 30, 2011, 20:08:09
Отговор #8

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Не знам, но във вторник ще ходя пак и ще ги разпитам какво могат да направят. Ще пиша тук.

Декември 09, 2011, 23:04:51
Отговор #9

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Вторник не успях, а едва днес прибрах нещата, които бях оставил. Ето нагледно, преди и след. Изключителен резултат, напълно съм доволен как се е получило! Безупречна работа!
   Трябва да поясня, че всичко това е по диференциала и окачването. Ще останат скрити, никой никога няма да ги види, единственото важно е да са с хубаво покритие, за да не ръждясат. Затова и са в този вид - не съм ги заглаждал, не съм ги полирал.  Където металът е хубав и гладък, покритието е като огледало. Където е надупчено от хиляди микроскопични и по-големи язвички ръжда, сивее или белее, по-матово стои. Ако търсите перфектен вид, просто трябва да си поиграете с предварителната подготовка на повърхността. Тук нямаше нужда, та не съм си играл. Важното е покритието!
    Също така, питах за други покрития. Никелират /не хромират, а никелират/, но по-малки неща. Броня не могат да направят. Могат предмети до към 80 см. Предварително трябва да са подготвени - излъскани, полирани. Колкото повече, толкова по-добре, защото никелирането не крие нищо, остане ли дефект, ще се вижда и след това! Така че, подготвяте си детайла и те го никелират. Ако правилно съм разбрал, цената е около 80 ст. на квадратен дециметър.