Автор Тема: 1992 Volvo 245 Polar  (Прочетена 15962 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 08, 2011, 11:43:38
Прочетена 15962 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
1992 Volvo 245 Polar B20F,letaher,power steering,AC.
You could be Dodge material.

Ноември 10, 2011, 13:39:32
Отговор #1

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
1992 Volvo 245 Polar,A/C,Power windows,leather.B20F Bosch LH Jetronic
You could be Dodge material.

Ноември 10, 2011, 13:49:41
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И с ламбда сонда!

Тая емблемка винаги ме е удивявала. Какви неща са се рекламирали....
За пръв път я видях на едно Волво 440 от първа серия.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 10, 2011, 17:57:41
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
За отбелязване тука Митко е това, че  LH Jetronic на Bosch (непосредствено след L и LE сериите) е от първите инжекционни
с-ми за автомобили с електронно управление -  електромагнитни дюзи (+ пусковата такава), компютър и разбира се
кислородният сензор - ламбда сондата! Чистия К-Jetronic - механичния инжекцион няма такива работи. :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 10, 2011, 18:39:13
Отговор #4

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
За отбелязване тука Митко е това, че  LH Jetronic на Bosch (непосредствено след L и LE сериите) е от първите инжекционни
с-ми за автомобили с електронно управление -  електромагнитни дюзи (+ пусковата такава), компютър и разбира се
кислородният сензор - ламбда сондата! Чистия К-Jetronic - механичния инжекцион няма такива работи. :)

K-Jetronic поне на по-късните модели Golf 1 GTI има така наречения Кислороден сензор :)

Ноември 10, 2011, 18:52:33
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да,така е спор няма. Но това е разновидността KE- Jetronic  с модул на аванса на запалването и компютър (като пример по-късно мотора с
индекс PL - 16 клапана при Golf 2 GTI). :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 10, 2011, 23:50:20
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не ги чаткам много тия троници, ама ме изкефи първата снимка - аха да падне у дерето :) Дори за календар е достойна.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 01, 2011, 17:46:44
Отговор #7

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Мдам,годината си отминава.Вече е декември месец и му се види края...
А баба Волва си седи пред гаража,ни напред ни назад...Трябва да взема някои решения относно нея и да намеря време през което да свърша всичко.Трябва да и се навърже газовата инсталация.Трябва да се изрови инжекциона,защото си има проблеми и според мен се задълбочават..не държи минимални обороти,гасне,няма никаква мощност,не може да се форсира изобщо..изобщо иска внимание и време и ще замърка...трябва да се платят пари за да се валидират документите и да почне да се кара...С тая 123ка,която карам тази година цялата,някак си не намирам време да си оправя Волвото...и ми е доста гузно.Истината е,че не мога да си позволя два автомобила в движение.Но това не значи,че трябва да седи в неизправност.
Ще използвам момента да споделя с електората какво ми трябва за този автомобил:

-Заден мост от 2ра серия с километраж,информиран по електронен път (датчик,разположен на кожуха на моста).Някога мостът е бил сменяван с такъв от Волво с механично задвижван километраж и сега няма кой да информира стрелката кое число да посочи.
-Радиаторна решетка с емблема от последната модификация на 2хх серия-изцяло пластик,никакъв хром,черна.
-Два задни здрави стопа за 245-поне по-здрави от моите.
-Ако някъде почиват из мазета и гаражи различни компоненти от системата на Bosch LH Jetronic...дюзи,байпас клапан за въздуха на празния ход,тротъл позишън ключ,измервател на въздушния поток,горивна рампа,помпа и др..
И накрая по важност една глезотийка-хоризонтална вожена щора за багажното отделение...
А,също така ми трябва и една заводска ламаринена джанта от 2хх серия от края на 70те и началото на 80те 6Jx14''или 6.5Jx14''.
Купих от един господин две обърнати 14'',на които смятам да сложа едни гуми за проба.Снабдих се и с още две джанти за предните колелета,но едната се коаза 6J,а другата 6.5J и сега търся другарче на едната от двете..

Умишлено поствам жалейката за частите тук,тъй като според мен са доста специализирани и конкретни и е по-подходящо да остане във Волво секцията.Ако не съм прав-извинете,господа Началници и моля коригирайте.

ПС-публикувам и снимка на задната джанта,за да се изясни каква точно като модел джанта търся...
You could be Dodge material.

Декември 06, 2011, 23:13:57
Отговор #8

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Много здрав автомобил
мислех дълго дали да си купя ФОРД ГРАНАДА сер 2 или такова ВОЛВО автоматик
за жалост арабина не беше склонен да свали от 155 000 лв в ония години и взех Гранадата за 146 000 лева
...В миналото  :D ;D ;D
Иначе за мен това е от най здравите модели на ВОЛВО и ако си намеря СЕГА запазен такъв ...ще си го купя

ПОЗДРАВИ !!и щастливи приживявания с този красавец  :D :D
Centrum Transaxle

Декември 08, 2011, 12:22:26
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
1992 Volvo 245 Polar B20F,letaher,power steering,AC.
Поздравления колега, хубав определено модел имаш. :)
Аз съм голям почитател на марката, и преди няколко месеца, след дълго ровене на възможно най-добрия наличен на състояние екземпляр нов внос, намерих, и баща ми си купи ето това С70 купе.
Ей ме тука на снимката с него. :))
На цвят като гледам е същия фабричен отсенък като твоето.
А знаеш ли този цвят, по Волво терминологията как се води, примерно на английски?