Автор Тема: 1992 Volvo 245 Polar  (Прочетена 15963 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2011, 01:47:34
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Какво да ти кажа, радвам се, че си подхванал тъмния Рицар. Обаче, вместо да се измъчваш, седни и вземи решение.  Остави си една от 2-те. Стегни си я, както трябва. Волвото, няма да замести успешно 123-ката.  Макар, че от пръв поглед поне изглежда по-добре от нея. Най-малко по возия, защото тези Волва НЕ возят добре. Масивни са, здрави са, камиони са, но стъпват стегнато и отсечено. Не, не е същото. Няма какво да се лъжем.  Мечока, можеш да го търкаляш в това състояние още десетки хиляди километри и години наред, без да го поглеждаш. Докато най- накрая му се откачи я заден мост - я преден мост, я нещо друго. И пак няма да спре. Оф, май единствения начин да спре е умишлено да съсипеш неразрушимия двигател. Аз не виждам друг начин.  Тия Мерцедеси, търпят толкова силна амортизация, че май по-добре да си  стегнеш него.  Аз, също бях изправен пред тази дилема - Мерцедес 123 (280Е) или Волво, като ТВОЕТО, но седан. Говоря за автомобили, карани все от доктори, хирурзи, заболекари, травматолози.......разбирай, коли в състояние на недокоснатост от нещастни български Ганьовци. .   :-X Е, нямах възможност за нито една от двете, но категорично исках Меченцето.  :-\  Не ща да ти давам наклон на........., но все пак, по-добре една наистина читава, вместо 2 нередовни.  Смятам, че правилно ще ме разбереш.

Декември 14, 2011, 00:03:15
Отговор #11

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 И двете коли са масови и няма да струват много пари дори след години. Волвото наистина вози много по-зле от очакваното а при 123ката е обратното :)  Аз много харесвам и двете и се радвам че в момента са достигнали минимума на цените си. Имам само Волво 240, но съм фен на 123 купе и при първа възможност бих купил едно.

Декември 14, 2011, 00:25:45
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, не искам да насаждам расова дискриминация, но просто изтъквам дребни истини.  Колегата ще си реши, какво да прави. Ние пък ще го раздвояваме при избора, докато накрая кораба-майка от Швабаленд не изплува за пореден път над вековете.  >:D 



Декември 14, 2011, 08:58:27
Отговор #13

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Колегата със сигурност много добре знае какво ще прави с колите си, ние просто си обсъждаме тук :)  И двете коли са европейски легенди доказали се на много места по света и са изключително здрави коли. Аз от двете предпочитам 240ката, защото има по-американска форма :)

Декември 14, 2011, 23:04:33
Отговор #14

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И двете коли са масови и няма да струват много пари дори след години. Волвото наистина вози много по-зле от очакваното а при 123ката е обратното :)  Аз много харесвам и двете и се радвам че в момента са достигнали минимума на цените си. Имам само Волво 240, но съм фен на 123 купе и при първа възможност бих купил едно.
O, tova za zenite, ot nqkolko godini vuobste ne e taka, dori i v BG.
Naj dolnata graniza na zeni na tiq modeli mina nqkude oste w kraq na 90-te, do 2002-2003 godina.
Ottogava trenda pri tqh na zenite , e samo nagore. :)
Seriozno hubavi ekzemplqri tocno ot tezi kombi versii, struvat dolna graniza po nqkolo hilqdi evro navun, i po nqkolko hilqdi leva, tuk, i se kupuvat burzo.
Daje jambazi sega vnasqt redno nov vnos takiva, i zenite im biqt tezi na ekvivalentnite im naslednizi, kato kombi versiite na w124 i 850 naprimer.
Dori az imam edin poznat, deto uspeshno reeskportira, prez minalite 1-2 godini, nqkolko w123 kombita w Avstriq, i to za seriozni sumi v ewro. r
Razbira se, stava vupos za seriozni na sustoqnie koli.
Kakto i da e, az licno bih si zapazil za men, ot tezi dvete, Volvoto.
Pone ot subektivna gledna tocka, mi e po interesno.
E sega, ako Benza beshe 300 turbo dizel, steshe da e drugo. ;)

Декември 14, 2011, 23:16:09
Отговор #15

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Значи съвета ти е да си пазя моя танк :)  Аз си го обичам, но някога ще се разделим защото имам повече коли отколкото мога да обслужвам :(

Декември 20, 2011, 13:25:39
Отговор #16

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Тези дни отделих време и се зарових в инжекциона.
Оказа се нещо доста интересно-версията не 2,2.4 или пък 2.4.2.Всичките тези версии на Жетроника имат разлика по между си,а имат и разлика с този,монтиран на Волвото.
Оказа се,че моя е най-последната версия на тази инжекция,монтирана от 1992 до 1993 на 2хх серия.Няма винт за регулиране на СО на дебитомера,ламбдата има вградено подгряване.Има ТПС вместо вакуумен сензор.Също така няма и допълнителна "студен старт" дюза.
За съжаление документацията с която разполагам покрива версии 2 и 2.4. Има допирни точки с моята версия,но не много.Има сериозни различия в разводката,пиновете на буксата на ЕКУтата и хардуеъра по жетроника.
Криво-ляво проведох някои тестове на отделните системи,доколкото ми го позволяваше документацията.
Изводи:ТПС сензорът работи,компютъра си го намира и отчита.
Термометърът работи.
Байпасс клапанът за празния ход работи.
Дебитомерът не работи напълно.Самопочистването на сензорната жичка работи,но изходящото напрежение от него посока ЕКУто не е наред.Седи си на 2.4В независимо от честотата на въртене на двигателя,независимо и от температурата му.А не трябва да е така.Напрежението трябва да нараства правопорпоционално на оборотите на двигателя,в някаква схема с температурата му.При рязко сритване на дросела трябва да се отчитат 4.0 В,за да разбере ЕКУто,че трябва моментно обогатяване на сместа.
Заключение:търся дебитомер с номер Бош 0 280 212 016.Монтира се на 2хх серия с обозначение на мотора B200F,B230F,както и на 9хх серия със същите мотори.
Благодарен съм на всякаква информация относно тази проблематика.
Благодаря.
You could be Dodge material.

Декември 20, 2011, 14:30:27
Отговор #17

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Този винт за CO на дебитомера каква роля играе ,че и на моя инжекцион има такъв  >:(

Декември 20, 2011, 20:04:04
Отговор #18

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Щом си с дебитомер ( или "обемен разходомер", както ни учат нас) значи с-мата трябва да е LH-Jetronic. Ще ти кажа това, което съм учил аз, дано да е от полза.
  В разходомера има жичка от платина, чието напр. се изменя при промяна на температурата. Проводника се нагрява от ток до постоянна температура, която е със 100-150 градуса по- висока от температурата на постъпващия въздух. Напрежението на празен ход е 1,9-2.3 волта,а на подаден контакт 1,4 волта.
Към края на седмицата ще пусна тема, с повече информация за всички горивни с-ми, които съм учил до сега ( раличните джетроници и мотроници).

Декември 20, 2011, 23:07:21
Отговор #19

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Аз ще ти помогна като редактирам някои грешни неща, които биха били разрушаващи на практика.  :)