Автор Тема: 1992 ТМЗ 5.952  (Прочетена 6077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 11, 2011, 16:06:13
Прочетена 6077 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
1992 ТМЗ 5.952 Тула. Двутактов 200см3 принудително вентилаторно охлаждане,4 скорости,електро стартер ("династартер").
Модификации: Електронно безконтактно запалване Магнети Марели от Фиат с магнитен датчик.
Цялостно изменение на  RAVE клапана.
Цивилните партиди са боядисвани само в червен цвят.Този го пребоядисах в автентичен маскировъчен цвят от Афганистанската кампания,където е имало малко бройки на въоръжение в края на 80те години.
Пробег: 6600 км.
Този екземпляр е спечелен от Държавна Лотария през 1993 г.Оттогава,на пробег 283км се прибира в гараж до 2006г,когато го купих.Последва песъкоструй,разглобяване на двигател за подмяна на всички уплътнения и премахване на всички"руски заложби".
Максимална скорост на движение от водач с що годе нормална психика и средно развит инстинкт за самосъхранение:60 км/ч.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 16:17:44 от V8 »
You could be Dodge material.

Ноември 11, 2011, 16:21:26
Отговор #1

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Пак оплетох конците с публикуването .Извинявам се.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 16:23:00 от V8 »
You could be Dodge material.

Ноември 11, 2011, 17:34:50
Отговор #2

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Малеее много пухкав тоя мотор бе  :P супер моторетка, със сигурност събира погледите на минувачите, ама не е ли малко за 200 кубика 4 скорости само 60км/ч :-[
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Ноември 11, 2011, 18:00:51
Отговор #3

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Ако го напърчи човек,достатъчно гламав и безсмъртен, и 120 км/ч вдига. Доста тежи-128 кг...
Но ако искаш да се придвижваш сигурно с тая камара желязо,да можеш да спреш ако се наложи,скоростта е макс 50 кмч...
You could be Dodge material.

Ноември 11, 2011, 18:11:47
Отговор #4

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Бих се наел  :-[ ::)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Ноември 11, 2011, 18:19:50
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И аз също! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 11, 2011, 19:31:56
Отговор #6

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
След твоята интервенция как се държи двигателя? Този модел ми е влязъл в очите още откакто е излязъл,но за двигателя чувам  само отрицателни отзиви.

Ноември 14, 2011, 13:59:08
Отговор #7

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Всичко си има обяснение-включително и тия прикзаки за Тулите.Те са напълно верни.Тулите,особено серията 1992 1993 е пълен боклук.Производството претърпява мащабна рационализация с цел сваляне производствената цена и улесняване технологичните опреации,които(рационализациите) се явяват недостатък на конструкцията.Отделно това и общото качество на използваните детайли спада рязко,монтажното качество и то.Резултатът в краен вариант е видим и придвидим.Много хубавата според мен идея,конструкция,нетипична при всички случаи за братята руснаци е унищожена заради техническата част на проекта и политическият момент от историята им.Колкото и да звучи гръмко.
В онези няколко години,1991-1993, завода в завода,произвеждащ мотоциклетите все още не е приватизиран,нито закрит и нещо трябва да се прави. Трябват долари.Трябва експорт.И руснаците експортират огромно количество скапани мотори-Тули-същот така Ижове Миснкове и Возходи-към страните от бившия СИВ,при това не всички,а най-забутаните-вкл. и България.Същото важи и за последният транш ЗАЗ 968М.Разбира се,след като се вижда качеството на производството при Тулите втора доставка не се случва.
Като интересен факт ще спомена само,че се сдобих с Тула ,произведена през 1981година,внесена тук от нашенец,бачкал по газопорводите при белите мечки.Купил си мотора там и средата на 80те си го кара тук.Тулата е с пъти по-хубаво направена от серията 1991-1993-по-точни и прецизни отливки,повече алуминий/стомана за сметка на ЦАМа,по-годни и здрави заварки,по-високо качество на гумата и пластмасата.....
Въпреки всчичко гореспоменто,Тулите винаги са ми харесвали и изпитвам някакво удоволствие при ровенето/човъркането/ремонтирането/реставрирането/карането на такова устройство.
Имам две пътувания до В Търново с това желязо-едното 13 часа другото 6-и мога да твърдя,че се чувствах безсмъртен при пристигането ми там.  ;)
Относно намесата ми по двигателя-по никакъв осезаем начин не се усети нищо след модификациите по клапана.Останах смазан от липсата на какъвто и да е положителен ефект.Изглежда двигателят има толкова много проблемни "точки",които като цяло свалят общото му КПД,че само с тази моя намеса не можах да подобря общото му състояние.
Докато електронното запалване веднага се усети-по-дълъг живот на свещта,на ауспусите,по-лесен студен старт,по-хубава работа на двигателя.Отвсякъде плюс.
Може би следващата ми модификация ще бъде установката на хидропривод за спирачките-които ще си останат барабаните-с цел увеличаване на спирачното усилие,което се прилага върху тях.Няма такова стискане за да спреш.А ако престискаш не издържат жилата.... :-\

Все пак през топлата част на годината Тулата се използва за ежедневен транспорт в София и района и се справя със задачата си.
Поздрави.
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 14:04:21 от V8 »
You could be Dodge material.

Ноември 14, 2011, 18:06:52
Отговор #8

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Много хубав и подробен отговор.Абсолютно споделям тезата,че изпълнението опорочава доста добри идеи. Същото мисля и за цитирания автомобил-ЗАЗ- като конструкция и замисъл машината е адекватна на времето си и с интересни инженерни решения.Но качеството и надеждността й са доста ниски и ограничават значително възможността за нормална експлоатация.