Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125261 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 11, 2011, 21:31:38
Прочетена 125261 пъти

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ето ме и мен, да не си помислите че се крия  >:D
Казвам се Мартин, на 34 години и съм от Варна  O0 Винаги нещо ме е тегнало към ретро автомобилите, но не от 30-40-те години, а от 70-те насам. Та в Ebay след аукцион се сдобих с Datsun 280ZX 6-цилиндров двигател L28E 2753 cc, 147 PS, автоматик кутия. Хубаво би било ако беше турбо, но и така ми е добре. За 31 годишна колата е много запазена, пипана е тук там, личи си че е кърпена на някои места, но доста добре направена, има леки забележки и някои други неща не работят или липсват, но с времето и естествено с доста пари и те ще си дойдат на мястото  :)) Във Варна до колкото знам вече сме трима с такива коли и се каня един ден да се съберем и да направим едно шествие по центъра, дано и другите двама са съгласни само. Та стига съм писал, ето малко снимки на моята Fairlady Z.





« Последна редакция: Декември 29, 2011, 14:17:52 от dido1903 »

Ноември 12, 2011, 09:48:39
Отговор #1

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Честито колега да си я караш със здраве и много се радвам за теб и твоята прекрасна кола. Колата ти е мечта за мен както и за много от колегите, (сигурен съм) Много се радвам, че към българския ретро-автопарк се присъединява такъв хубав и рядък автомобил. Много ще се радвам да я разгледам на живо колега  ;) Успех с потягането на автомобила.

Ноември 12, 2011, 10:34:47
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Е радвам се ,че се присъедини! Задължително трябва да се съберете,това ще е нещо уникално ,особено на някой ретро парад.Само се обаждайте да дойда и да снимам  ;D По нататък ,трябва да се съберем за една групова снимка на старите японки във Варна...Страхотна е ! Надявам се да я запазиш пълен оригинал.

Ноември 12, 2011, 13:55:24
Отговор #3

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Добре дошъл,Мартине!
Уникална кола изглежда,цветът е много приятен!
Коя година е точно ???
Дай да я видим и отвътре тази красавица!

Ноември 12, 2011, 18:42:14
Отговор #4

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Здравейте момчета, благодаря ви за пожеланията и добрите думи. Датсуна е 1980 година, до тогава се водят с това име и от 1981 вече са Нисан.
Преди месец тук бяха едни големи дъждове и в него време щях да го регистрирам, цяла нощ вися пред КАТ, а до там каране по вода до коленете, липсва ми десен подкалник и освен това и уплътнението на предното стъкло пропуска. Дъното беше прогизнало, следващите дни вадих всичко да съхне и махнах и мокета. Ето и малко снимки от него време.









Ноември 12, 2011, 21:25:33
Отговор #5

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Добре дошъл и от мен Мартине, избрал си много специална кола, кола, с уникален характер. Да и се радваш дълги години!!! Ще се радвам ако феновете на японските автомобили и не само от Варна се събираме от време на време особено по ретро ралита и паради. Успех с привеждането на Датсуна в перфектен вид!

Ноември 12, 2011, 22:15:09
Отговор #6

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Благодаря ти Ники за хубавите думи и ще се радвам някой ден да се съберем с японките 8))

Ноември 12, 2011, 23:53:37
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Добре дошъл!

Много красив автомобил! Едно от любимите ми купета!
Преди няколко години, един приятел американец ми обясняваше, че имал точно такъв Датсун и се кълнеше, че някой ден отново ще си купи!
По думите му усещах, че това е страстен и породист автомобил.
По спомен, имат и някакъв бордкомпютър,който дава информация за възникнали грешки или предупреждения.
Твоя оборудван ли е с такова чудо?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 13, 2011, 01:14:43
Отговор #8

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
ЕЕ, рагистрира се най-после, аз съм Silvia_S15 от Нисан форума. Надявам се някой ден да мога да се повозя в този автомобил, страшен е!  ;D

Ноември 13, 2011, 10:51:09
Отговор #9

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
По спомен, имат и някакъв бордкомпютър,който дава информация за възникнали грешки или предупреждения.
Твоя оборудван ли е с такова чудо?
В моя няма такова нещо, може би в моделите след 1982 г. са го добавили, те са и с дигитални табла.