Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 126185 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 13, 2012, 23:34:27
Отговор #120

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
най-после се започна с разглобяването на Zвяра  O:-) Днес почти всичко около двигателя, което пречеше за свалянето му беше отстранено, кардана е свален, разхлабихме и предния мост за да може като свалим двигателя ия оставим в гаража там само да го свалим и да го разглобявам за песъкоструене.
Утре е готова за вадене на двигателя и скоростната кутия. Двигателя ще бъде обезкостен до последната гайка, изчистен, боядисан и отново сглобен.
Много помощници имах, освен Ванко и Марин, мойта се включи и Насето с Московеца намина да проследи накъде върви процеса, а дори се включи в работата. Ето и малко снимки от цялата галимация днес.
[img]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/423116
Брей браво, успех с реставрацията!  ))

Март 14, 2012, 13:12:14
Отговор #121

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Абе Марти, виж какво бих те посъветвал чисто приятелски и полупрофесинално, хахах!
От дистанция де, то е лесно да се дават акъли, ама така и така сега си го разкостил твоя.
Та, що не се разровиш по Нета, от някоя специализирана фирма/морга за Зетки, да му намериш от Германия или Америка примерно, табло и кормилна рейка за ляв волан версия?
Сменят се лесно, а и таблото ако дойде в друг цвят, все пак може да се пребоясиса с някаква там, полиуретанова боя.

А кормилната рейка може и да е същата или подобна не само от 280, ами от 300 ЗетХ, че и от Лаурел или даже от Нисан Патрол.
Де да знам, трябва се съпоставят номерата по фабр кодове и размерите.
И цялата галимация по обръщането, ако все някога искаш да го правиш де, може и да не излезе толкова скъпа...

Март 14, 2012, 18:33:57
Отговор #122

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
В момента има един в ибей, който е с ляв волан, странно е в Англия, огрухан е, но за донор става или дори него да правя а тоя да бъде донор. Мен тов не ми е проблема че е с десен волан, дори е по-оригинално така да си седи, не ми пречи, на мен и ежедневната ми кола е с десен волан и не ми пречи това. По-скоро парите да ги дам за едно хубаво боядисване на моя, отколкото волан да сменям :)

Март 14, 2012, 21:21:43
Отговор #123

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
+1 Ние спим даже от дясната страна на леглото  :))

И на мене ми задават тоя въпрос от време на време ,даже като купих донора ... Но и за миг не съм си помислял да мина от ляво или на ръчна кутия.... Може би ако беше десен волан с ръчни щеше да ми е терсене ,но пак не бих я развалил! Пък и нямам точно такова табло ... Не знам при Зетките сигурно може да се намери същия цвят това онова ,но аз си държа на десния волан и на оригиналността... Някак сме по екзотични хахаха  :D

Март 14, 2012, 22:21:02
Отговор #124

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Изобщо видиш ли японска кола с дясна дирекция считай, че е чистак японка ;)
Между другото момчета, предстои ми сваляне на ръжда, от голямото ровене в нета попаднах на едно американско чудо, някой ползвал ли го е? - http://toolmonger.com/2008/07/22/remove-rust-the-easy-way-with-evapo-rust/


Писах на всички оторизирани дилъри в Европа и отвсякъде заваляха различни цени. Най-добрата оферта е 5 литра  около 35-40 евро без доставката до БГ. 
« Последна редакция: Март 14, 2012, 22:26:28 от Martillius »

Март 15, 2012, 00:06:12
Отговор #125

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
С доставката ще дойде около 35-40 лв литъра мисля... Марто пусни тоя линк и в темата ,която беше за премахване на корозия нейде във форума,ме пиша от телефона и не ми се рови да я търся.Там ще дадат мнение според мен.

Писах там , а ти разгледай тоя метод,мисля да го пробвам при по-малки детайли

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2095.0
« Последна редакция: Март 15, 2012, 00:14:38 от didotooo »

Март 15, 2012, 00:14:04
Отговор #126

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
е ти вече си дал гледам ;)

Март 15, 2012, 00:15:55
Отговор #127

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
..... а ти разгледай тоя метод....
Кой метод бе братче, изчетох всичко по темата по всички български форуми. Тя луда работа

Март 15, 2012, 00:24:37
Отговор #128

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хахах ти си се побъркал :)) говоря за тоя метод с тока:) бързо ,лесно,вкусно ми звучи той:)
Ти по един или друг начн ще свалиш ръждата,но след това как мислиш да защитиш купето и чарколяците ?

Март 28, 2012, 14:15:24
Отговор #129

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Марто,видях внука ти  :D