Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125945 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2012, 17:24:47
Отговор #130

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
На дядо красавеца, че и 4 седмици браво на момчето :))

Март 30, 2012, 23:15:40
Отговор #131

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мартинчо ,гледам едни олюви ,едни кулери ... Викаш като е нинджа да е черна :D Разкажи малко за тоя сетъп и къв пауър гониш :) Тука се очертава голям купон :)

Март 31, 2012, 10:54:28
Отговор #132

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Хех, голяма си клюкарка  ;D Да, нали знаеш нещо като го усещаш отвътре, че искаш да направиш, нищо не може да те разубеди >:D Аз още не съм го получил, но два дена преговори с един продавач в E-bay и накрая си стиснахме виртуално ръцете. Междувременно съветване с председателя на френския национален Датсун клуб и естествено моя механик.
През 80-те Janspeed са известни с турбиниране на различни марки между които Vauxhall, Ford, Datsun, Toyota, Mazda и други. Модела 280ZX е бил един от най-успешните турбо автомобили за него време. ZX на които са поставяни турбокомпресори в сервизите на Janspeed Turbo, достигали до мощност 320 коня. Аз на моя да докарам 220-260 ще съм доволен. Ето и малко брошури на Janspeed Turbo.




Март 31, 2012, 13:46:22
Отговор #133

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Супер,точно така различни хора различни мнения ,важното е да правиш това което ти харесва  ;D  Требе ти кажа ,че с тия коне които искаш ще стане доста вълнуваща за шофиране  >:D  А имаш ли представа дали автомата ще издържи тая мощност? Мене това ме притеснява ,понеже са ми минавали разни такива идеи за галанта... Не знам дали се продават някакви подсилващи китове за скоростите или ... Те са корави автоматите по принцип,но знам ли до какви мощности са разчетени.Тоя кит точно за твоя модел ли е или може да се монтира на други японци? И ще сменяш ли бутала ,нещо в мотора? Ти няма да я правиш 400+ коня ,но ми е интересно дали сток карантиите ще издържат :P Залях те с въпроси ама ми е интересен проекта :)

Март 31, 2012, 14:56:06
Отговор #134

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Тоя кит точно за твоя модел ли е или може да се монтира на други японци? И ще сменяш ли бутала ,нещо в мотора? Ти няма да я правиш 400+ коня ,но ми е интересно дали сток карантиите ще издържат :P  Залях те с въпроси ама ми е интересен проекта :)
До колкото разбрах от знаещите за да се монтира тоя кит не е необходимо смяната на каквото и да е по двигателя, виж може би гарнитури ще се наложи, но иначе бутала, кутии и други не. Слагани са на всякакви автомобили с лява или дясна дирекция, автомати или ръчни скорости, нямало е значение.
Не съм запознат с всички подробности, към кита ще има и инструкции, така че всичко като дойде тогава ще има детайли. Повече инфо има в брошурите които прикачих.
Отначало имах мерак да слагам турбо, но всичко беше свързано с подмяна на кутия, диференциал, бутала, глава и квото се сетиш., та затова и се отказах, просто ми бяха нужни 2-3 хилядарки за да сложа турбо. Сега се надявам с по-малко средства да успея да повиша мощността на Zвяра.
Този кит е точно за 280ZX, със сигурност са различни за различните марки автомобили. Трудно е да намеря повече инфо в нета за историята на този тип турбокитове. Знам че в Щатите няма такива турбота, правени са само в Англия и са пръснати из цяла Европа.
« Последна редакция: Март 31, 2012, 14:58:47 от Martillius »

Март 31, 2012, 15:17:25
Отговор #135

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Ей Марто не се стърпя :) Сигурно си попадал на това в нета, но все пак ако ти помогне - Janspeed каталог

http://www.datsuncherry.ch/PDF/Catalogue%20Janspeed%20Feb%2081.pdf


Март 31, 2012, 16:42:02
Отговор #136

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотно! И без това не гониш някакви космически мощности... тамън по-евтино ще излезе.... А иначе горе долу на какви пари стъпва тоя кит или подобен... Ако не е кой знае колко в бъдеще ще метна един след като оправя всичко останало по колата... И без това имам един мотор за експерименти  :D

Март 31, 2012, 17:07:41
Отговор #137

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Ей Марто не се стърпя :) Сигурно си попадал на това в нета, но все пак ако ти помогне - Janspeed каталог
http://www.datsuncherry.ch/PDF/Catalogue%20Janspeed%20Feb%2081.pdf
Ее Ники, мерси за каталога, не го бях виждал :)  Като гледам е издаван преди 78-ма година, моя модел още го няма.
Дидо тия турбота рядко се намират и вече не се произвеждат. Незнам дали може да се сложи на двигателя на Галанта, трябва да питаш по чуждестранните форуми на Мицубиши. Иначе аз го взех за 200 паунда. Надявам се да дойде цял комплект да не липсва нещо, че да не се наливат още кинти.
« Последна редакция: Март 31, 2012, 17:27:17 от Martillius »

Април 03, 2012, 21:08:54
Отговор #138

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Брей браво, а и страхотна брошура на Янспийд си намерил.  :)
Между другото, един емигрант унгарец в Англия след войната, създава тая фирма, още през 60-те години.
Ян Одор се казва, и по принцип е бил самоук майсстор.
Като Колин Чапман самоук, но с усет голям за механичните неща.
В началото тогава основно е туннговал атмосферно Минита, а после минава през 70-те и 80-те, и в сферата на бууста.  :))
Мисля още е жив, и още си наглежда фирмата.   :D

Април 03, 2012, 23:02:36
Отговор #139

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Брей браво, а и страхотна брошура на Янспийд си намерил.  :)
Брошурата ми я прати шефа на френския Датсун клуб.
Браво и на теб иначе доста информация, това не го знаех за основателя :)