Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 126090 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 10, 2012, 12:40:56
Отговор #140

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Марто, я виж на Технокласика 2012 каква тарга е имало - http://www.motorkultur.com/en/home/car-news/25-artikel/38740-tce12-1980-nissan-280zx-targa.html

Април 10, 2012, 15:04:03
Отговор #141

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Уникален е и това тази година в Есен, яко. Жалко че моя не е тарга, автора настатията малко си ги измисля... 
Мерси за статията O0

Април 16, 2012, 23:01:30
Отговор #142

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Отдавна не съм пускал информация за ремонта на моя Zвяр. Двигателят е на парчета, главата и блока са изшлайфани от нагара и много добре измити. През почивните дни приключих с измиването на всички останали вътрешности, станаха почти като нови ;) Дал съм маркучи за измиване,а ламарини, капаци и други ръждиви елементи за песъкоструй и боядисване. Получих подарък ел. антена и съм супер щастлив, толкова търсене падна за такава, а накрая ми дойде от небето, за което съм супер благодарен на моя мастър.
Чудя се какви цветове да боядисвам. Ще се радвам на добри предложения от вас, цвета на колата е златен, не бих искал да вкарвам разни сини и червени цветове под капака, колкото и актуални да са при боядисване на двигателите. А сега и всичко в картинки :)




Ей това е причината повечето от двигателите да се развалят >:D








Очаквам някои неща от Щатите, други от Германия и нямам търпение да получа турбото от Англия.  O0 O0 O0

Април 18, 2012, 11:43:50
Отговор #143

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много яко става като нов направо  ;D Абе Марти с нафта ли ги чистиш тия части? Аз имам един мотор като за моята и мисля да го разглобя и да го излъскам и стегна така като тебе :D 

Относно боядисването ,моето виждане е ,че шарен няма да му отива изглеждат ми като детски играчки  :)) Виж ако е дрифт кар става... Интересен ти е цвета. Пък не знам ако не е брутално много червения или син цвят може и да му отива.....Вариант е блока да ти е черен а главата добре почистена и изъскана.Капака може да е полиран като огледало или пък да го направиш златен. А няма ли на кирия от някъде капак с надпис ТУРБО? КАто боядисаш надписа става яко ,пък и твоята ще е турбинирана наистина и няма да е смешно.Абе яко ще е да е изчистено под капака ,да няма шарении ,добре подредено нещо такова може би:





« Последна редакция: Април 18, 2012, 11:58:59 от didotooo »

Април 18, 2012, 12:30:29
Отговор #144

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
ооо Дидо къде се беше покрил ве пич? Там е работата че и аз не искам шарении, ама тия червени кабели например изобщо не отиват на оранжевия кош, иначе и аз мисля да лъсна до огледало капака на главата, главата ми е същия бронзов цвят и не мисял да я пипам, а блока може би наистина ще бъде черен и други разни капаци и елементи те също ще бъдат черни. Дано и други си кажат мнението :)

Април 18, 2012, 16:07:50
Отговор #145

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хахах ами занимавах се с разни простотии тия дни и така  :D Хайде бре хора ,давайте идеи за мотора и аз да открадна някоя  >:D

Април 18, 2012, 21:23:46
Отговор #146

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Марто, браво напредваш. Според мен комбинацията, която ще подчертае класическия вид и едновременно ще даде индивидуалност е златист цвят на капака на блока, както основния на колата и черен блок. Задължително някъде по колата или двигателя малък надпис турбо - все пак ще си го има...

Април 19, 2012, 20:54:54
Отговор #147

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Брей, много яко разглобяване и въстановяване, браво!  :)
Ами за мотора не смея да давам много идеи, ама... защото вече реално съм по-стар чичка, пък и Датсуна е подминал 30-ка, бих казал, колкото по-близко до оригиналността, по-добре.  :D

Април 20, 2012, 02:47:19
Отговор #148

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
И аз съм за класически вариант и по-близо до оригинала.
Момчета днес полудях, дойде ми турбото и се кефя максимално  O0  Това чудо може да изкара power 180-300 bhp. Повече снимки тия дни.


« Последна редакция: Април 20, 2012, 02:49:05 от Martillius »

Април 20, 2012, 09:42:41
Отговор #149

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Ако можеш да спазиш оригиналният вид под капака, ще е най-добре за една ретро кола. Аз дотам се вманячих, че съм прекарал всеки кабел точно от там, откъдето трябва да минава. Подготвил съм си цветове /по номер/ и като се стопли още малко ще боядисам някои елементи, за да се доближа да снимките в рекламните каталози.