Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 126042 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 11, 2012, 12:46:48
Отговор #180

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
А тука в София се носят слухове, че един иначе бая надут и кисел колекционер по принцип на Фиатки и Алфи, си внесъл преди няколко месеца много угледен 280 от Германия.
Ама по паради досега не го е вадил...
Той Корудерлиев знае подробности.  ;D
Така че Ники, опиши накратко точната версия на Датсуна, и дай някви сниммки ако му имаш/  :)

Юни 11, 2012, 23:57:44
Отговор #181

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Вуйче, влече те това животно личи си, ама ти се правиш на ударен O0 вместо само да коментираш, купувай една машина и да си правим колите заедно  O0 O0 O0

Юни 13, 2012, 12:02:45
Отговор #182

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Абе, кой е надут и кисел не е от значение.

Машините са важни!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 13, 2012, 13:08:45
Отговор #183

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
Абе, кой е надут и кисел не е от значение.
Машините са важни!

Е да, ама машините в случая минават през хората...
Пук и е..ал съм му машините, като в случая не иска да ги показва.
Или поне конкретно не иска Зета да показва...

Иначе веднага давам пример, да не съм голословен.
Съвсем наскоро този уж хай-енда, обаче се хвалил несъразмерно на един мой близък приятел, работещ в компютерния бизнес, който е един от собствениците на франчайзинга на САП за БГ.
Имал бил над 70 коли онзи, казал важно на моя човек, хехех...  ;)

Въобще уж пич, котари ви вас феновете с италианските коли, ама като види някой як баровец, и почва да се мъчи да се приравнява и той по атовете.
Малко се отклонихме , ама... е това ме дразни сред повечето уж колекционери в БГ.
Мазнят се нагоре по веригата, като някъв казармен старшина.  ^-^
А като видят плебса по Ал. Невски, сакън да не се омешат, и да не хванат някоя въшка случайно от нас или от някой. ;)

Иначе, споменатия тип с италианките и с Зета Датсун, има реално, поне за мен, само 10-12 хубави коли.
И то не бих казал някакви мегаскъпи, ако това е есенцията на хвалбата му, покрай напъването му да се самохвали, с този отн импозантен за БГ брой коли... 
А другите 50-60 броя, ако въобще ги има, са примерно, голи, гнили, неработещи каросерии.
Или нещо такова.
Но в никакъв случая здрави, работещи, или пък особено интересни коли.

Та такива работи...
В случая не че търся махна, ама просто уточнявам нещо, което ми направило не само 1 път, а няколко пъти в течение на годините, лошо впечатление.
Иначе болшинството собственици и ценители на италински коли в БГ, за мен са много точни пичове.
Ами, няма как да харесаш Долче Витата, и да си калпав човек.  :D
Освен в някой подобен на гореописания случай, който е по-скоро изключение на правилото.

Иначе по темата, да, все още съм съкър по стари Зетки...  :-*
Всущност то тая мания ми дойде, като в началото на 90-те работих в един сервиз в Германия, специализиран в ремонти и продажби на Триумфи и Хийлита.
И тогава собственика на сервиза, ми споменаваше много пъти иначе известната истина, че като пускат първия Зет японците в продажба през 1970 година, това буквално занулило продажбите на 3 литровите биг Хийлита.
И изведнъж се появила кола, която хем била малко по-бърза, а и хем и на половин цена, от дотогавашната мачо двуместна икона- Прасето.

А с пускането на тарга версиите през 1979, реално Датсун почва да прави такива продажби, че изяжда и хляба на останалите 2 британски спортни фирми- Триумф и МГ.
И в мен тогава се зароди желанието аджеба да видя каква ще да е тази такава фамозна кола, която е..а майката на любимите ми дотогава Британски спортни модели.  ;D
И в резултат, ми минаха 1-2 Датсуна през ръцете, не много след това...  :)

Юни 13, 2012, 15:19:45
Отговор #184

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Идеята ми беше, че не е тук мястото за такива коментари.
Ще разделя темата по-късно.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 13, 2012, 21:30:08
Отговор #185

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Идеята ми беше, че не е тук мястото за такива коментари.
Ще разделя темата по-късно.
е поне раздвижи умрялата ми тема. само да вметна, Датсун през 70-те нямат толкова силно участие в Европа, а много по-сериозно и застрашително влизане в Америка, където местното производство било в капана на новите закони за въглеродните емисии и евтиния японски внос на екзотики, като Z и ZX са емблеми за него време.  Датсун Z изобщо е бил произведен за американския потребител - голям, спортен и едновременно елегантен. Освен това цените са по-надолу в сравнение с местното производство, което го е правило още по-желан.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 21:42:25 от Martillius »

Юни 13, 2012, 22:24:45
Отговор #186

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да и мицубиши тогава имат голям внос на автомобили,дори продават под името крайслер и доч  :)) Айде спирам да спамя темата, а ти Мартинчо земи измий поне стартера и пусни снимки от процеса ,че забравихме какво правиш по тая кола  :)) :))

Юни 14, 2012, 01:26:14
Отговор #187

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
хаха, то чак аз забравих докъде съм стигнал, но скоро смятам да си спомня миризмата на изгорели гуми по асфалта  ;D

Юни 14, 2012, 10:00:45
Отговор #188

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Марто, така е.
Разглоби ли се нещо, минава доста повече време от планираното докато пак се сглоби.
Аз затова пазя доста от ремонтите, които не са належащи за зимата.
Просто, започне ли се лятото все нещо ще се обърка и става дълга и широка.

С твоята екзотична Зетка си заслужава нещата да стават бавно и красиво. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 14, 2012, 22:27:49
Отговор #189

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
То ако зависеше от мен, отдавна щях да съм завършил ремонта не само на двигателя, но и на останалите планирани ремонти. Днес бях в гаража и щракнах две-три снимки да видите докъде е готов, другата седмица се надявам да е вече цял.