Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125916 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2016, 15:16:57
Отговор #310

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Здравейте фенове на класическите самураи. Отдавна не съм писал в темата, та реших да я освежа малко. От доста време колата е в режим на реставрация, нещата се случват бавно, но пък резултата ще оставя вие да оцените. Надявам се да успея тази година да я събера. Колата беше почти изцяло разглобена, жалко, че не започнах реставрацията както подобава - с минаване през песъкоструй на цялото купе, но първоначално идеята беше да се освежи само коша и дъното. Колата мина изцяло през ръцете на тенекеджиите, след това влезе за подготовка и боядисване.




Готова за боядисване в оригиналния й цвят.





Обратно у дома за сглобяване.





Всички части се разглобяват, почистват от мръсотия и ръжда и се  боядисват. Болтове, шайби и гайки се поцинковат. На цялата ел. инсталация е освежена и с почистени конектори. Резервоарът изчистен отвътре, песъкоструен отвън, грундиран и пребоядисан. Всичко което се намира в двигателния отсек е готово и нещата започват да си идват на мястото. Предстои поставяне на моста, двигател, кутия, работа по интериора и задната част на колата.

Спирачната система е с изцяло нови тръбички от неръждаема стомана. Голямо търсене падна, направих си инструмент за огъване на тръби от един диск и няколко шайби. За първи път ми е, но съм доволен от резултата.



Скоро очаквайте повече снимки по реставрацията.
« Последна редакция: Март 28, 2016, 15:26:36 от Martillius »

Април 08, 2016, 20:57:07
Отговор #311

Неактивен niksan 240

  • Публикации: 471
Евала,мераклия си от 100 километра си личи.Харесва ми,карай така бавно но качествено,тогава удоволствието е пълно. Много ми е интересно това приспособление за какво го ползваш



тръбичките ли огъваш на него?

Април 08, 2016, 21:19:42
Отговор #312

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Евала,мераклия си от 100 километра си личи.Харесва ми,карай така бавно но качествено,тогава удоволствието е пълно. Много ми е интересно това приспособление за какво го ползваш



тръбичките ли огъваш на него?

Просто няма какво друго да е.
Иначе - мерак и красота! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 08, 2016, 21:28:52
Отговор #313

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Мдааа,на това му се казва перфектна работа!Адмирации!
п.п. С дясна дирекция ли е или снимките са "огледални"?
retrobs.com

Април 09, 2016, 17:12:06
Отговор #314

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Без кожа по тавана купето изглежда страхотно, според мен. Успех с довършителните работи!!!

Април 11, 2016, 10:50:26
Отговор #315

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Благодаря момчета,
да този спирачен диск и няколко ролки е моя инструмент за огъване на тръбички под различен ъгъл. Десен волан е Нисана, не са обърнати снимките, ще си остане оригинал както си е произведен в Япония, не ми пречи, а и ако ще го продавам някога, то е ясно че в България цената никой не би платил, ще търся клиенти в Англия.

Април 17, 2016, 23:41:38
Отговор #316

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Всичко се изпипва и лека полека придобива форма колата. Ще стане един страхотен златен ZX.

Април 18, 2016, 13:39:14
Отговор #317

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Един колекционер на японски коли каза по телевизията, че средствата наляти в тях са невъзвръщаеми при продажба. Така че, както виждам скоро ще си имаш буквално нов Z - карай си, го кефи му се и не мисли за клиентите в Англия, Австралия, Малта и т.н... а ние можем само благородно да ти завиждаме ;)
Както казва Росен без кожения таван е много по-красива и изчистена, надявам се да не го слагаш.

п.п. новите спирачни тръбички от какъв материал са и как са огъвани? Аз използвам медни, не кородират и се огъват лесно на ръка, но не изглеждат като оригиналните...
« Последна редакция: Април 18, 2016, 13:45:17 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 18, 2016, 15:17:44
Отговор #318

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Един колекционер на японски коли каза по телевизията, че средствата наляти в тях са невъзвръщаеми при продажба. Така че, както виждам скоро ще си имаш буквално нов Z - карай си, го кефи му се и не мисли за клиентите в Англия, Австралия, Малта и т.н... а ние можем само благородно да ти завиждаме ;)
Както казва Росен без кожения таван е много по-красива и изчистена, надявам се да не го слагаш.

п.п. новите спирачни тръбички от какъв материал са и как са огъвани? Аз използвам медни, не кородират и се огъват лесно на ръка, но не изглеждат като оригиналните...

Да се обобщава така по отн. на японските коли, а и по отн. на всички ретро или и ентусиастки коли, е крайно елементарно.
Ако не гледаме реставрациите, а просто например човек е инвестирал в началото на 90-те в някоя Тойота ГТ2000- еквивалента или 50000$, или 5000$ в перф. ранен Датсун 240 Зет, или 10000$ в добра Мазда Космо, или пък само допреди 10 години си дал 15000 $ за хубава Хонда НСХ /да, бяха им паднали дотолкова цените на някои пазари/ то сега и в 4-те случая инвеститора щеше да се похвали с повече от доста добра възвръщаемост.
В случая на ГТ2000 и Космото, дори и от порядъка на 1000 до 2000% печалба, при евентуално сегашно препродаване.   ;)

Иначе, Марти, браво за финализирането на голямото разглобяване и реставрация.
Очертава с страхотен бонбон.
Съжалявам само, че ще трябва да изчезне крайно редкия при ЗетХ винилов таван.

Април 18, 2016, 23:33:37
Отговор #319

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Таванът със сигурност няма да се върне, както и шибидаха, които са били мода през 80-те и със сигурност тогава са били слагани и двете в някой частен гараж. Тръбичките са от неръждаема стомана, сам си ги огъвах.


Това за инвестирането в автомобили не важи за всички и съм повече съгласен с Люси, отколкото с  колекционера. Може би сравнявайки ръста в цените с автомобили от други пазари да е прав.