Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125254 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2011, 21:50:48
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eто една две-нови снимки на 280-та, дето извадих от архива. :)
Пръскалките на фаровете, които се виждат на фона светещите фарове, са доста силни.
Даже и засъхнала мръсотия много бързо я отстраняват, въпреки че не са куплирани с чистачки, както при други модели коли.

А това са едни сканирани страници, с цените на гамата на Датсун, на моделите им внасяни във Франция, в началото на 80-те.

А преди моя сегашния Зет280, 300 зетката дето имах, беше такава като на снимката, червена с тарга покрив, и следлифтовите брони. :)
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 21:53:54 от USfan »

Декември 27, 2011, 22:01:34
Отговор #51

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
А ти резервни части да имаш за твоя? Трябват ми точно такива пръскалки за фаровете, ако имаш втори комплект и го продаваш няма да е зле. Изобщо продаваш ли нещо и откъде се снабдяваш с части, ако не е тайна :)

Декември 28, 2011, 13:56:33
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами не пръскалки за съжаление нямам.
Ама моите като ги гледах по детайлно, защото бях счупил една тръбичка, дето вди вода до тях, та ги свалях да видя какъв е проблема, видях че са едни същи направо, като конструкциите на разни Поршета от 70-те и 80-те.
Примерно 911, 924,и 928, и 944, всичките са с подобни дюзи.
Дори в Бг, сигурно може да се намерят по моргите разни хвърлени евтини 924, и от тях да вземеш комплект.

Ами за моя всякакви консумативи съм си купувал от едно представителство на Нисан в Виена- Ауто Денцел.
Оказа се, че поне по мотора, всички семеринги и някои филтри, са идентични с тези на бензиновия 2,8 литров Нисан патрол.

А от Щатите, от тая сериозна фирма- Виктория Бритиш, си изписах резервни вежди задни за калниците.

Двата броя бяха 40 долара, ли нещо такова, там доставна цена.
Ама това още преди няколко години.
Сега може и да с бая по скъпи.
То даже сега ще трябва, ако въобще го правя каросериийно в скоро време, и предни вежди да си изпиша.
Е виж тоя адрес:
www.victoriabritish.com
 ili puk
 viktoria, s K, ne pomnia tocno kak beshe. :)

Декември 28, 2011, 14:26:16
Отговор #53

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Мерси за инфото, разгледах тоя сайт по-рано, но там основно се продават части за MG, Triumph и други английски модели. А за пръскалките ще потърся ,мерси за съвета и аз си мисля е все от някой друг модел автомобили ще паснат.

Декември 29, 2011, 13:40:09
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мерси за инфото, разгледах тоя сайт по-рано, но там основно се продават части за MG, Triumph и други английски модели. А за пръскалките ще потърся ,мерси за съвета и аз си мисля е все от някой друг модел автомобили ще паснат.
да да, точно така, но те освен части за английски роадстери, са и един от основните дилари за части на Датсун Зет, в УСА.
Поне бяха де, преди няколко години. :))

Пусни им една молба по Нета на техния сайт, да ти пратят техния си оригинален каталог за частите за 280 ЗетХ.
Доставиха ми го безплатно тогава, прилично дебел, доста подробен на артикули, и с умерени цени.
Би трябвало за 2 седмици да ти дойде каталога, даже по рано, защото го пращат с въздушна поща.

Декември 29, 2011, 19:49:51
Отговор #55

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Благодаря за инфото, доставици на части за ZX от Щатите колкото щеш. Мен повече ме интересуват такива от Европа, че тия доставки ми късат главата през кръста направо >:D

Декември 29, 2011, 20:53:16
Отговор #56

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря за инфото, доставици на части за ZX от Щатите колкото щеш. Мен повече ме интересуват такива от Европа, че тия доставки ми късат главата през кръста направо >:D
Ами аз предполагам, че  през линкове в тия сайтове, ще излязат и европейски призводители. Предполагам, че най ниски цени и голям избор в Европа, трябва да има от английски фирми, специализирали се за Зетки.
Я виж е тия, да видим какво ще излезе. :)
www.zcar.com
www.zdriver.com
www.zfewer.com
ili fever, ne pomnq :))


Декември 29, 2011, 21:04:01
Отговор #57

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Всичко е САЩ, знам ги аз тия, доста сайтове има там но в Европа са супер малко.

Декември 29, 2011, 21:58:09
Отговор #58

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
То ако е лесно,няма да е интересно  :))  Успех Марто.

Декември 30, 2011, 00:10:07
Отговор #59

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Мерси Дидо, не е леко наистина, но пък предизвикателството си струва, вече се снабдих с това-онова, остава работата, от там още кой знае колко неща ще излязат за смяна  >:D