Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125329 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 19, 2012, 19:33:17
Отговор #70

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Наскоро преглеждах снимки от рали "Албена-Златни Пясъци-Сливен" и попаднах на интересна снимка - през 1974 година В.Василев e карал на ралито:

Януари 19, 2012, 22:54:49
Отговор #71

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Интересно, само дето не съм в час изобщо с история на българския автомобилизъм. Голям състезател ли е бил?
Получих си гарнитурите, тампоните и смятам другата седмица или още в края на тази да свалям преден мост.

Януари 20, 2012, 23:00:09
Отговор #72

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Да си призная не съм чувал за Василев, но мисля с този Datsun участва само през 1974 г.
Моста майстор ли ще го прави или ти ще си го правиш?

Януари 21, 2012, 01:12:30
Отговор #73

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Аз и майстор ще го разглобим, друг ще го песъкоструйва и пак аз и мой човек ще го сглобяваме. Ще сваляме и двигател и ще сменям абсолютно всички гарнитури.

Януари 21, 2012, 10:36:52
Отговор #74

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да си призная не съм чувал за Василев, но мисля с този Datsun участва само през 1974 г.
Моста майстор ли ще го прави или ти ще си го правиш?
Tочно за Васко Василев ми спомена бащата на Митко Илиев, като покрай моя Датсун, се разговорихме за каквито е имало в БГ състезателни Датсуни и Нисани, през лятото на 2002.
Може това да му е единственото рали Златни на този пилот с тази кола, но баща му на Митко каза, че иначе Васко, активно се е състезавал с тоя Датсун навсякъде из бившата соц общност.
И даже както и писах, някъде през края на 70-те, на Руска Зима, или пък на Райд  Полски, не помня точно, се ударил челно в едно дърво и доста зле бил повредил колата.

Според баща му на Митко Илиев, модела е бил 260 Зет, а не най-ранния 240.
То на външен вид така не може да се прецени, а и може и да греши баща му на Митко.
Как да е, интересно къде ли се е сега тая кола?
Дали след удара са я разкостили, или някой я купил от Балкан кар още през 80-те... :)

А Поршето ранно 911 тарга, предполагам е колата, която сега я има като бая понагнила коруба,  :))нашия приятел Венко.
Тя дълги години беше експлоатирана от Автотранспорта като служербна кола.
Това през 80-те, караха я разни шефове на предприятието, и най-вече шефа на състезателния им отбор, моя вуйчо инж Емил Марков. :)
Но изглежда, поне през 70-те, още е ходила и по състезания.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 10:42:04 от USfan »

Януари 21, 2012, 11:07:01
Отговор #75

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да си призная и аз нямам много знания по история на българския автомобилизъм,но с постове като предния ,започвам да наваксвам :D Имали сме страхотни машини и жалко,че повечето не са запазени...

А тук се очертава готина реставрация ,Марто нали няма да забравиш да пускаш снимки !!! Снимай в детайли ,на доста хора ще е интересно да го видим в подробности.Дано успеем да се засечем да ги снимаме преди да си го вкарал в бокса  ;D Като имаш време пусни снимки на частите ,които си приготвил .

Януари 21, 2012, 13:19:28
Отговор #76

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Според баща му на Митко Илиев, модела е бил 260 Зет, а не най-ранния 240.
То на външен вид така не може да се прецени, а и може и да греши баща му на Митко.
Как да е, интересно къде ли се е сега тая кола?
Дали след удара са я разкостили, или някой я купил от Балкан кар още през 80-те... :)
Някъде в БГ със сигурност има 260Z, но дали е този съмнявам се.

Ето и снимки на нещата които си купих
Total Susspension Kit Nissan 280ZX 1979-1983 Prothane 142003 само че в черно.

Доста се чудех между Prothane и Energy suspension и доста изчетох и за двата, докато реша кой да си купя точно. Естествено е имаше и по-скъпи варианти, но това бяха най-често купувани и коментираните полиуретанови уплътнения. За тях платих 101$+45$ доставка.

Full Engine Gasket Set 1977-84 Datsun 2393 - 1975-80 Datsun 2753 280Z 280ZX 810

Всъщност купих два комплекта гарнитури единия е Виктор-Райнц, за които съм чувал, че са най-добрите след оригиналните, а другия комплект Fel-Pro, за който също отлични отзиви, особено от маниаци които пипат по двигателите на Датсун. Голям пазарлък падна за тях, Виктор-Райнц ми излезе 60$, a Fel-Pro го взех на 30$ и платих за двата 28$ доставка - общо 120$
Засега това като започна разглобяването е има и снимки и детайли по работата.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 13:21:42 от Martillius »

Януари 23, 2012, 13:53:54
Отговор #77

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Красота! Трябва да си малко ,,циганка'' иначе излизат скъпичко  :))  Ще сменяш ли сегменти,това онова в мотора?

Януари 23, 2012, 17:07:18
Отговор #78

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
От няколко дни насам си разменям мейли с един пич от Франция който е собственик на 3-4 Z и ZX, та мисля направо двигателя да го правя турбо, но сега ще гледам какво ми трябва и колко ще ми струва - със сигурност няма да е под 2-3 000 лв,. Ако не успея да събера такива пари изобщо ще се откажа, а ще му направя само една хубава профилактика и диагностика на работата, сегментите нямам намерение да бутам, само смяна на гарнитури, центроване и почистване до колкото е възможно.

Януари 23, 2012, 23:26:07
Отговор #79

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Бат' Марто защо ти е да разваляш хубавия двигател с турбо? 2,8 литра на автоматична кутия са му достатъчни за удоволствие от шофирането, тези 2-3000 лева, които посочваш като разход за инсталация на турбина може спокойно да ги заделиш за други възстановителни дейности. Монтирането на компресор не е лесна закачка, трябва ти извод от маслената магистрала за мазане, охладител и куп преработки за съобразяване на параметрите на двигателя за ефективната работа на турбината. Мое мнение да се съсредоточиш към стягането на машината така както си е в момента, без драстични промени.
За смяна на буталните пръстени - преценка след разглабяне, оглед и дефектовка, ако има значими отклонения замяна. Добави и едно притриване на клапанчетата и мотора ще "стреля".