Автор Тема: Datsun 280 ZX 1980  (Прочетена 125308 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2012, 00:31:53
Отговор #80

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Бат' Марто защо ти е да разваляш хубавия двигател с турбо? 2,8 литра на автоматична кутия са му достатъчни за удоволствие от шофирането, тези 2-3000 лева, които посочваш като разход за инсталация на турбина може спокойно да ги заделиш за други възстановителни дейности. Монтирането на компресор не е лесна закачка, трябва ти извод от маслената магистрала за мазане, охладител и куп преработки за съобразяване на параметрите на двигателя за ефективната работа на турбината. Мое мнение да се съсредоточиш към стягането на машината така както си е в момента, без драстични промени.
За смяна на буталните пръстени - преценка след разглабяне, оглед и дефектовка, ако има значими отклонения замяна. Добави и едно притриване на клапанчетата и мотора ще "стреля".
Ей такива хора като теб са нужни по форумите, че въздухари като мен да бъдат сваляни на земята. Иска ми се машината да бяга с 200 коня а не само 150 но си прав, парите мога да ги дам за други също не малко важни неща, не че ги имам де хаха, само ги нареждам от сега  >:D

Януари 24, 2012, 17:07:03
Отговор #81

Неактивен DOCTOR Ц.

  • Публикации: 18
Малеее, човек, направо изтръпнах, като заговори за турбота :o. От този двигател без големи разходи и доработки спокойно можеш да изтискаш към 30 коня още.Или най-малкото да накараш тези 150 жребеца да са ти на разположение в доста по-голям диапазон от обороти. Турбото на заводски атмосферен двигател е последното и най-безмислено нещо, за което се сещам. Нагледах се из останалите форуми на вандалщини и издевателства над прекрасни атмосферни машинки, завършващи в 95% със разпилени карантии и респективно хиляди левове на вятъра. Колегата Инженер е изключително прав и много се радвам, че тук хората са много по-образовани и технически грамотни, отколкото във всички останали автомобилни форуми. В този ред на мисли, продължавам с моята тема и по-специално за простите модификации, които направих на Бабата и заради които бях анатемосан, че се опитвам да продавам добавки и че рекламирам "нови технологии".
п.п. Колата ти страшно ми харесва и ще се радвам, ако я запазиш така, както си е: оригинална и истинска ретро JDM красавица :D

Януари 26, 2012, 20:32:28
Отговор #82

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Марто,в момента те гледам по хоби тв  ;D Голяма мръсница е по завоите  :D 

Относно турбинирането ,компетентните лица на форума се изказаха. Най-добре си го стегни,всичко да е перфектно по него и накрая като събереш мотора и я подкараш ще можеш да разчиташ на всичките 150 коня  >:D

Януари 27, 2012, 11:30:43
Отговор #83

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Това предаване от Хоби ТВ никой не го взе на диск от тях да го гледаме обаче  :( управата на клуба защо не се заинтересува и да си го вземе за архива.
Турбо и аз се отказах засега. Дидо ти намери ли си стоп и мигач, какво стана със сервизите, докъде стигна?

Януари 27, 2012, 13:38:41
Отговор #84

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Марто ,в момента съм в застой (паричен) и за това не търся нищо. От работата плащат с 1 месец назаде и в началото работя 2 месеца без заплата... Така се получава  :-\  С бащата проверихме зацепването на мотора и всичко е ок. Нещо вътре не е наред. Най-вероятно сегментите не са хубави.Възможно е и клапаните да се дънят не зная... Докато не отворим мотора няма да се разбере.Но тоя път ще си купя първо гарнитури,масла ,филтри и всичко необходимо ,че като я отворим в рамките на 2 седмици да се направи и да е готова...

Януари 27, 2012, 19:37:38
Отговор #85

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria

Един от членовете на Американски Датсун клуб. Дали и аз ще се снимам с моя Zвяр след 20-30 години? Преди O0 Сега 8))

Януари 28, 2012, 11:47:26
Отговор #86

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Снимката ме разби  :D Жестока е ,а колата като машина на времето.... Пожелавам ти снимка след 30 години до нея заобиколен от внуците  ;D

Януари 28, 2012, 16:37:52
Отговор #87

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Хаха, мерси да ти се връща  O0

Януари 28, 2012, 21:55:54
Отговор #88

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Ето и снимки на нещата които си купих
Total Susspension Kit Nissan 280ZX 1979-1983 Prothane 142003 само че в черно.

Доста се чудех между Prothane и Energy suspension и доста изчетох и за двата, докато реша кой да си купя точно. Естествено е имаше и по-скъпи варианти, но това бяха най-често купувани и коментираните полиуретанови уплътнения. За тях платих 101$+45$ доставка.

Full Engine Gasket Set 1977-84 Datsun 2393 - 1975-80 Datsun 2753 280Z 280ZX 810

Всъщност купих два комплекта гарнитури единия е Виктор-Райнц, за които съм чувал, че са най-добрите след оригиналните, а другия комплект Fel-Pro, за който също отлични отзиви, особено от маниаци които пипат по двигателите на Датсун. Голям пазарлък падна за тях, Виктор-Райнц ми излезе 60$, a Fel-Pro го взех на 30$ и платих за двата 28$ доставка - общо 120$
Засега това като започна разглобяването ще има и снимки и детайли по работата.
Хм, ами аз напоследък имах наблюдения и от тия двете фирми за гарнитури.
На Поршенцето мойто 924, понеже е с по редкия 2,5 мотор, му чаках близо 40 дена от Немско гарнитура, и дойде на Рейнц такава.
Сложих я през 2009, и го карах над 1 год после с нея без проблеми.
Излезе за тоя 4 цил модел- 90 и нещо лева само тя, доставена до БГ.
Като Еуро07 ми я докараха.

А на Олдса ми през 2010 година, той е пак 4 цил, с 2,5 обем, сложих на Фел Про гарнитура.
Нея я взех индивидуално от САЩ.
Там на цена беше към 25 долара, и също не ми създаде проблеми досега.
Макар и Олдса с нея като новопоставена гарнитура, много и да не съм го карал де, покрай други негови проблеми.

Като цяло, американските производители на гарнитури, естествено, имат по-лоша репутация от немските.
При Датсун това как се отразява не знам, на моя още дори не съм му отварял мотора.  :))
В това отношение, все още работи берзупречно.

Януари 29, 2012, 01:27:54
Отговор #89

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Всеки има някакъв опит и споделя с другите и от там идва и различието в мненията,а марките не се знае наистина, но и аз имам някакво мнение че германците са най-силни в изпипването на нещата, американците пък са най-големите, конкуренцията също е голяма и там за да пробиеш и да се докажеш трябва също да си скъсаш задника, което ме навежда на мисълта че и двата комплекта са добри. 100% съм сигурен че ако си ги бях поръчал от тук тия комплекти (не само гарнитурите за главата) цената щеше да е над 300 лв на брой. Просто нашите се оливат.