Автор Тема: Warszawa 204 1966  (Прочетена 16464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2011, 00:53:50
Прочетена 16464 пъти

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
Здравейте.
Казвам се Иван,от Козлодуй съм,наскоро открих този форум и много ми хареса.С Пецката с бялото 1000МБ се познаваме от мноого отдавна, той помагаше активно с идеи и труд  по възстановяването на колата за която ще пиша.С Момчил M_G се познаваме покрай Варшавите.С останалите се надявам да се запозная на някое ретро мероприятие в което се надявам да взема участие.Поздрави на всички.
За моята Варшава съм писал в offroad-bulgaria.com в темата на Момчил-Варшава 223.Сега посъветван от Пецката да опиша в детайли цялата история от началото до сега.Започвам дано да ви е интересно.
Доста дълго време търсех Волга М21 или Варшава,но или ми бяха много далече за оглед,или без документи,или тунинговани,или в много лошо състояние за да се хвана на хорото.Така до есента на 2009г. когато попаднах на Варшава 204 в едно Видинско село.С новите номера,в задоволително състояние(по снимки ) и технически преглед и застраховка ако ми хареса.
Отивам на оглед привечер,Варшавата беше изоставена на пътя със спаднали гуми,цялата покрита с прах и трева,ръждясала,уморена,грозна гледка. Посреща ме дъщерята на първият и единствен собственик до тогава,даде ми ключа и каза,че нищо не знае да гледам и да решавам.Гледам аз,от вътре,от вън,и както се казва почна да ми говори.Отварям капака,акумулатор няма.Жената каза,че баща и го държал някъде в къщата и отиде да го търси.След 10мин,вече по тъмно го намери и колата вече е с акумулатор но дали пали?да от третото завъртане.Поработи малко,всичко звучеше наред и без да я карам я капарирах.Това е снимка от обявата.
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 15:09:22 от dido1903 »

Ноември 12, 2011, 01:05:51
Отговор #1

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Поздравления за красивия автомобил ;) :D :D
Дано ти доставя радост дълги години

сподели повече информация за нейния живот ,мисля че ще е интересно за всички ...

 :D :D :D
Centrum Transaxle

Ноември 12, 2011, 02:35:06
Отговор #2

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
Разбрахме се,че в идващата събота ще сключим сделката.Така и стана,рано сутринта с приятелката ми и две чанти инструменти(за всеки случай) пристигнахме във Видин.След 30мин при нотариуса вече пътувахме към Варшавата.Двете дъщери ни возеха натам и през целия път си припомняха случки с колата с която са отгледани.Никак не им се разделяше с нея,още повече баща им никога не е искал да я продава.Поне бяха спокойни,че колата отива в добри ръце и ще бъде възстановена и уважавана.Оказаха се много разбрани и честни,за което съм много благодарен.Колата беше подготвена за път с напомпани гуми,преглед,застраховка и винетка.И така първият голям тест драив започна.Времето беше страхотно,по колата абсолютно всичко работеше.Отне ми време да свикна със скоростите и оборотите но за 3-5км всичко беше наред.Веднага ме впечатли плавната и мека возия особено на паваж.Маршрута беше главно по третокласни пътища,много живописни и пусти,радиото беше настроено на вълните на Хоризонт... беше като пътуване назад във времето.И така само с приятни емоции  завърши първото пътуване с Варшавата.
Малко информация и за колата все пак:Варшава 204,произведена 1966г.три степенна скоростна кутия,двигател-М20 2112куб.см,стоящи клапани,около 50кс.
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 02:43:01 от dr.atom »

Ноември 12, 2011, 02:48:42
Отговор #3

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
Снимки от деня на покупката

Ноември 12, 2011, 13:04:42
Отговор #4

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Поздравления от мен,че си се захванал да възстановяваш  сестрата на Победата.По снимките личи ,че е  била добър изходник за възстановяване.Полския двигател М20 е 55 к.с.(руския е 52) напълно достатъчни за да караш спокойно.Въпреки ,че с този двигател максималната скорост е 120,със 100 се кара спокойно,защото двигателите със стоящи клапани са много тихи.Желая успех!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 12, 2011, 19:21:15
Отговор #5

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Aдаш ,защо не съм виждал тази красавица в Козлодуй все още? :)

Ноември 13, 2011, 20:16:25
Отговор #6

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
Aдаш ,защо не съм виждал тази красавица в Козлодуй все още? :)
Ами защото Варшавата беше в Козлодуй  само 5 дни.След което я регистрирах и започна ремонта.А сега гаража за нея  е почти готов така че,скоро ...може би. 

Ноември 13, 2011, 20:51:38
Отговор #7

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Здравей, Иване! Радвам се, че си решил да разкажеш за твоята машина и тук! От всичките Варшави - проекти по форумите май само аз и ти успяхме да си направим колите...  :D  Темата ти със сигурност ще е полезна за всеки, решил да възстановява от нашите любими полски мастодонти. Още веднъж адмирации за отлично свършената реставрация на автомобила!
Кога пак ще ги паркираме една до друга? Аз току що се връщам от Северозапада, този път без Варшава, но с много, много приятни емоции от двата дена по този край. Сетих се как приятно си изкарахме оная вечер в Дружба. Качвам една снимка от тогава - на тъмно за по-загадъчно...


Да не се чуди някой защо са различни физиономии! Фабрично моделите с двигател М-20 (204 - 224) са с решетка в цвета на купето, а тези с двигател S-21 (203 - 223) са с хромирана решетка за експортната версия.

Ноември 13, 2011, 20:54:43
Отговор #8

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
След първото пътуване забелязах,че извън градския разход е 20/100 и баирите и идваха трудни.При рязко подаване на газ забиваше носа.Очакваше ме доста дълъг път Козлодуй-Хасково така  че,първо смених гумите с употребявани бусови.Разлика и то голяма веднага се усети вече с 90км нямаше никакви вибрации.Смених кабелите с нови БОШ,при смяната старите,бяха толкова стари,че проводника се ронеше ката пясък.Изчистих въздушния филтър и му смених маслото и използвах един спрей за почистване на карбуратор на Валволин,много-доволен останах от него.После реглаж на карбуратора и една нова свещ,BOSH DR7 BC защото нямаха повече в наличност.След това скромно обслужване разхода падна на 13/100 с един до обяд Софийско градско и баирите не бяха толкова страшни вече.Даже на два три пъти изпреварвах на магистрала Тракия.Първа снимка след регистрацията вече на Пловдивска територия,след като Пецката направи едно кръгче на ръчна спирачка и заключи,че въобще не върви тая кола :)

Ноември 13, 2011, 21:41:33
Отговор #9

Неактивен dr.atom

  • Публикации: 41
Здравей, Иване! Радвам се, че си решил да разкажеш за твоята машина и тук! От всичките Варшави - проекти по форумите май само аз и ти успяхме да си направим колите...  :D  Темата ти със сигурност ще е полезна за всеки, решил да възстановява от нашите любими полски мастодонти. Още веднъж адмирации за отлично свършената реставрация на автомобила!
Кога пак ще ги паркираме една до друга? Аз току що се връщам от Северозапада, този път без Варшава, но с много, много приятни емоции от двата дена по този край. Сетих се как приятно си изкарахме оная вечер в Дружба. Качвам една снимка от тогава - на тъмно за по-загадъчно...





Здравей Момчиле :)
Трябва да ги срещнем пак някога.Пък и аз имам да черпя за ремъка :) .А те първа ми предстои спирачната система,токове и двигател за които няма да откажа съвети и помощ.Въпросът е,че аз сега съм в странство не известно до кога,но... и за никъде не бързам.Поздрави.

« Последна редакция: Ноември 13, 2011, 22:51:03 от Speeder »