Автомобили > На изток от Желязната завеса

Warszawa 204 1966

(1/10) > >>

dr.atom:
Здравейте.
Казвам се Иван,от Козлодуй съм,наскоро открих този форум и много ми хареса.С Пецката с бялото 1000МБ се познаваме от мноого отдавна, той помагаше активно с идеи и труд  по възстановяването на колата за която ще пиша.С Момчил M_G се познаваме покрай Варшавите.С останалите се надявам да се запозная на някое ретро мероприятие в което се надявам да взема участие.Поздрави на всички.
За моята Варшава съм писал в offroad-bulgaria.com в темата на Момчил-Варшава 223.Сега посъветван от Пецката да опиша в детайли цялата история от началото до сега.Започвам дано да ви е интересно.
Доста дълго време търсех Волга М21 или Варшава,но или ми бяха много далече за оглед,или без документи,или тунинговани,или в много лошо състояние за да се хвана на хорото.Така до есента на 2009г. когато попаднах на Варшава 204 в едно Видинско село.С новите номера,в задоволително състояние(по снимки ) и технически преглед и застраховка ако ми хареса.
Отивам на оглед привечер,Варшавата беше изоставена на пътя със спаднали гуми,цялата покрита с прах и трева,ръждясала,уморена,грозна гледка. Посреща ме дъщерята на първият и единствен собственик до тогава,даде ми ключа и каза,че нищо не знае да гледам и да решавам.Гледам аз,от вътре,от вън,и както се казва почна да ми говори.Отварям капака,акумулатор няма.Жената каза,че баща и го държал някъде в къщата и отиде да го търси.След 10мин,вече по тъмно го намери и колата вече е с акумулатор но дали пали?да от третото завъртане.Поработи малко,всичко звучеше наред и без да я карам я капарирах.Това е снимка от обявата.

madboy:
Поздравления за красивия автомобил ;) :D :D
Дано ти доставя радост дълги години

сподели повече информация за нейния живот ,мисля че ще е интересно за всички ...

 :D :D :D

dr.atom:
Разбрахме се,че в идващата събота ще сключим сделката.Така и стана,рано сутринта с приятелката ми и две чанти инструменти(за всеки случай) пристигнахме във Видин.След 30мин при нотариуса вече пътувахме към Варшавата.Двете дъщери ни возеха натам и през целия път си припомняха случки с колата с която са отгледани.Никак не им се разделяше с нея,още повече баща им никога не е искал да я продава.Поне бяха спокойни,че колата отива в добри ръце и ще бъде възстановена и уважавана.Оказаха се много разбрани и честни,за което съм много благодарен.Колата беше подготвена за път с напомпани гуми,преглед,застраховка и винетка.И така първият голям тест драив започна.Времето беше страхотно,по колата абсолютно всичко работеше.Отне ми време да свикна със скоростите и оборотите но за 3-5км всичко беше наред.Веднага ме впечатли плавната и мека возия особено на паваж.Маршрута беше главно по третокласни пътища,много живописни и пусти,радиото беше настроено на вълните на Хоризонт... беше като пътуване назад във времето.И така само с приятни емоции  завърши първото пътуване с Варшавата.
Малко информация и за колата все пак:Варшава 204,произведена 1966г.три степенна скоростна кутия,двигател-М20 2112куб.см,стоящи клапани,около 50кс.

dr.atom:
Снимки от деня на покупката

победовод:
Поздравления от мен,че си се захванал да възстановяваш  сестрата на Победата.По снимките личи ,че е  била добър изходник за възстановяване.Полския двигател М20 е 55 к.с.(руския е 52) напълно достатъчни за да караш спокойно.Въпреки ,че с този двигател максималната скорост е 120,със 100 се кара спокойно,защото двигателите със стоящи клапани са много тихи.Желая успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия