Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44209 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2011, 18:20:52
Прочетена 44209 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Колеги, в чуденка съм какво да правя.
Не съм писал тук още за моя ДС /Ситроен/ , но и това ще стане. Та, от няколко време съм започнал реставрация, която е малко от глава та за краката, но това е друг въпрос.
Започвам да чистя детайлите му един по един с пусъкоструйка, но не знам какво да правя междувременно. Понеже моментът за подготовка за боя е неопределен, започнах да нося детайли от тенекията един по един за чистене, но не знам как да процедирам до момента с боядисването. Знам, че много хора ще ме посъветват да ги обработя дотогава с епоксиден грунд или нещо друго, но се притеснявам дали няма да бърка работата на тенекиджиите първо и след това на бояджиите. Както сами се сещате детайлите след песъкоструене имат дупки от наслоената ръжда, нуждаят се от кърпене, изчукване, опъване и т.н. та с оглед на тези последващи действия искам да се допитам до вас, с цялото си уважение, как бихте постъпили на мое място ?
Проблемът произтича преди всичко от факта, че нямам в момента конкретен тенекиджия, на когото да ги дам веднага след песъкоструенето, пък и знам, че отделен детайл от шасито не се опъва, за да не стават палячовщини. Предполагам, че в рамките на два-три месеца ще имам готовност за цялостна работа, но дотогава вече оголените детайли ще почнат да ръждясват отново ...
Приемам всякакви съвети ... :)

Ноември 12, 2011, 18:59:43
Отговор #1

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Получавате си детайлите от песъкоструя-слагате си тънките гумени ръкавици,изтръсквате старателно сложните детайли от пясъкамзаглавен из всчики дупчици и кухини,издухвате със сгъстен въздух лицевите повърхности,които ще грундирате.Следва грундиране.След като изсъхнат прибирате на сухо и сугурно (!) място и продължавате нататък с останлите траншове детайли.Като настъпи времесе за тенекеджийската работа,след приключането на всеки детайл (или група от няколко детайла),те се прегрундират със същият продукт,с който са почнати и следва подготовката за боядисването.
Обобщавам:Носете на песъкоструй,грундирайте ги и чакайте момента за тенекеджийската работа.Няма проблеми с престоя в грундирано състояние.
Желая ви успех.
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 19:09:00 от V8 »
You could be Dodge material.

Ноември 12, 2011, 19:59:39
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Обобщавам:Носете на песъкоструй,грундирайте ги и чакайте момента за тенекеджийската работа.Няма проблеми с престоя в грундирано състояние.
Желая ви успех.

Няма какво да се добави!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 12, 2011, 20:20:36
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Благодаря за бързите отговори !
Притеснението ми е обаче дали грундирането няма да бърка работата на тенекиджията и бояджията след това ?

Ноември 12, 2011, 21:02:47
Отговор #4

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Благодаря за бързите отговори !
Притеснението ми е обаче дали грундирането няма да бърка работата на тенекиджията и бояджията след това ?
Не няма да обърка нищо.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Ноември 12, 2011, 21:05:05
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Няма!
Почистваш,грундираш възможно най-бързо....другите работи....когато му дойде времето!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 12, 2011, 21:06:14
Отговор #6

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
По-принцип няма как да бърка работата на бояджиите,напротив ако е епокси дори му спестяваш малко. ;)Виж тенекеджиите ще пушат яко ако не почистат добре местата където евентуално ще заваряват.След това обаче веднага трябва пак да се пръска епокси на тия места. :)
След пясъкоструя искам да добавя само,че грундираните детайли трябва да се съхраняват на сухо в "хола". :DАко са изложени на атмосферни условия например под навес ,когато вали на вън влажноста се повишава и въобще не е добре за детайлите. ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Ноември 12, 2011, 21:13:27
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Мястото ми е подходящо - изключително сух склад, топъл и през зимата, няма кондензи и други такива. Малко е прашно, но ... и това се преодолява ;)
Към колегата V8- гледам песъкоструил си и резервоар. Искам да те питам - вътре обработвал ли си го ? И ако е с песъкоструй как го чистиш после ?

Ноември 12, 2011, 21:15:27
Отговор #8

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Ако са изложени на атмосферни условия например под навес ,когато вали на вън влажноста се повишава и въобще не е добре за детайлите. ;D
Ако са читаво грундирани с епокси нищичко няма да им стане  ;) Епоксидният грунд е по-устойчив на външни влияния от която и да е боя...!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 12, 2011, 21:22:27
Отговор #9

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Немо, всичко има значение не напразно истински реставрираните автомобили се съхраняват в помещения с контрол на влажноста. :P
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 21:24:37 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>