Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2011, 21:28:00
Отговор #10

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Да,прав си,мисълта ми е,че след почистване и грундиране няма нужда да трепериш относно времето навън (не казвам да ги метнеш на дъжда де) !
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 15, 2011, 13:20:01
Отговор #11

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
След обработването с песъкоструя в резервоара е попаднало някакво количество абразив.След грундирането (!) го изтръсквате колкото може през големите отвори.Остатъка го намествате в единия край на резервоара  (разполагате го на ръбче).Взимате най-обикновена прахосмукачка,правите някаква примитивна приспособа към смукателния и шланг (тапи,тиксо,стиропор,парцали и тн.) и закрепвате маркуч ф8 - ф12, с който изсмуквате всичките прахоляци,събрани на едно място след разполагането на резервоара "на чорчик".
Мисля,че след достатъчно търпеливо и правилно подхождане към задачата в резервоара няма да остане нищо.Сипете му после някое друго килце бензин,опликсайте хубаво цялата повърхност и излейте.Бензина си остава за миене на части.

ПП-ова го съчиних на момента-досега не ми се е налагало да чистя така резервоар,но бих пробвал по този начин.Решението си е ваше.
Успех!
You could be Dodge material.

Март 01, 2012, 16:01:28
Отговор #12

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Прахосмукачка???
Че песъкоструйните машини разполагат със сериозни компресори - още на място се обдухват до чисто всички детайли.
Преди грунда следва да се обезмаслят! Епоксито е много добър грунд НО е много зле върху повърхност която е започнала да образува ръжда - т.е. ВЕДНАГА след пясъка трябва да се положи!

Има стара "технология" - с полагане на оловен миниум в разтвор от ленен безир, отгоре грунд. Но не вярвам някой вече да я спазва, забравена е както и обработката на метални части с калай вместо китване ...

Март 01, 2012, 19:10:22
Отговор #13

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не е забравена
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 01, 2012, 20:09:26
Отговор #14

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
ха сега за оловния миниум да попитам някои знае ли от къде може да се купи или как се прави
по колата ми има доста от него и където го има ръжда няма дори след заварките от оксижен които има
където е кърпена на по късен етап всичко е скапано до неузнаваемост от ръжда
все пак е 1959 колата и мисля че това помага и то доста
другото ми впечетление е от нещо което баща ми нарича "мечо гомно" на времето и форда и волгата които сме имали са били намазани с него е сега и костенурката отдолу където е намазана не е мръднала и ръжда няма и си седи меко за разлика от съвременните асвалтоподобни нищо не вършещи балвочи
та питането е и за него че имам малко но няма да ми стигне
някои знае ли какво точно е
според баща ми нещо с което са уплътнявали блоковите панели

Март 02, 2012, 10:41:17
Отговор #15

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Оловния миниум е забранен за производство и продажба отдавна.Сегашния му аналог е цинковия грунд... въпреки че според мен и той е толкова вреден.Иначе и двете са едно и също по идея-активен грунд... оловото или цинка реагират с метала, свързват се с него и по този начин образуват повърхностен слой който корозията не може да засегне.

Март 02, 2012, 10:53:23
Отговор #16

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Оловния миниум е забранен за производство и продажба отдавна.Сегашния му аналог е цинковия грунд... въпреки че според мен и той е толкова вреден.Иначе и двете са едно и също по идея-активен грунд... оловото или цинка реагират с метала, свързват се с него и по този начин образуват повърхностен слой който корозията не може да засегне.

Отдавна а?

  - купен е 2010-та този примерно, ще взема да проверя Теоком дали и сега имат - комшии са ми.
http://www.bgcatalog.com/showcomp.php?cid=645&did=37382&dtid=21391

Март 02, 2012, 11:27:28
Отговор #17

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Може и да не е забранен, не съм сигурен... никъде не съм виждал забрана, а с такова оправдание ми казват разните му продавачи, защо го нямат.

Март 02, 2012, 13:13:42
Отговор #18

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
ха сега за оловния миниум да попитам някои знае ли от къде може да се купи или как се прави
по колата ми има доста от него и където го има ръжда няма дори след заварките от оксижен които има
където е кърпена на по късен етап всичко е скапано до неузнаваемост от ръжда
все пак е 1959 колата и мисля че това помага и то доста
другото ми впечетление е от нещо което баща ми нарича "мечо гомно" на времето и форда и волгата които сме имали са били намазани с него е сега и костенурката отдолу където е намазана не е мръднала и ръжда няма и си седи меко за разлика от съвременните асвалтоподобни нищо не вършещи балвочи
та питането е и за него че имам малко но няма да ми стигне
някои знае ли какво точно е
според баща ми нещо с което са уплътнявали блоковите панели
Това мечото г... трябва да е така наречения боукит поне Аз така го знам.Стой меко и лепкаво като нещо средно между пластелин и силикон.Разреждахме го на времето с бензин и кола мината с него отдолу изкарваше 20години спокойно без грам ръжда (по-бързо гниеше тована отколкото пода дето има една дума).Поема страшно много бензин та при тия цени на горивата незнам дали си струва освем бензина ако не е аванта.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 02, 2012, 16:53:24
Отговор #19

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
ами като гледам състоянието на колата където е намазано с въпросното не е мръднала и като разгледаш цените на съвремените подобни които изкарват по няколко години мисля че е оправдан разход за една ретро кола