Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2012, 17:24:20
Отговор #30

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
ами като гледам състоянието на колата където е намазано с въпросното не е мръднала и като разгледаш цените на съвремените подобни които изкарват по няколко години мисля че е оправдан разход за една ретро кола

Може и да си прав.100-120лв за бензин и два три дни по 2-3 часа на ден за разбъркване до нужната консистенция за мазане след това един ден плътно с четката и работата е готова.                                                                                                                                                           
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 04, 2012, 19:59:21
Отговор #31

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колега за едно кило оловен миниум 100-120 лева за бензин все пак става въпрос за кола пък знам ли може и да си прев не съм си играл с тая химия

Март 04, 2012, 20:32:24
Отговор #32

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Жоро, мисля че колегата говори за болкит и бензин - миниума се комбинира с безир.

Март 04, 2012, 22:17:15
Отговор #33

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Епоксито е много добър грунд НО е много зле върху повърхност която е започнала да образува ръжда
Това теоритични знания ли са или извод от практиката?
Има стара "технология" - с полагане на оловен миниум в разтвор от ленен безир, отгоре грунд.
Прекрасно,ама е с ограничено приложение...става за пода на колата,подкалници,ходова част и разни други работи,при които не се търси добър външен вид......
забравена е както и обработката на метални части с калай вместо китване ...
Калаят не е забравен,даже се продават и в момента подходящите флюс и калай,ама 1-во са "малко" скъпички, 2-ро  ->не са панацея,и 3-то...на практика нещата не са точно така,както изглеждат в нета и/или Youtube  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 04, 2012, 22:41:34
Отговор #34

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Наблюдения върху 2 коли в период година и половина. Тази с песъкоструената ламарина не мръдна, другата проби наново.
"старата" не е толкова удобна (не можеш да я изпръскаш с пищова) но съм я използвал върху цяло голо купе. Трудоемка е. Не знам къде е пречката да постигнеш външен вид, но и не съм про-бояджия все пак.
На практика с калай се сблъсках по една Воксхол Креста '59 при пълното и сваляне на боя от купето, заварки, "старата" и т.н. През '91ва когато се случи описаното нямаше Туба, за НЕТ - в зародиш, далеч от България...

ПП: не е добра идея да си мерим сарказма :)

Март 05, 2012, 00:18:23
Отговор #35

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Наблюдения върху 2 коли в период година и половина. Тази с песъкоструената ламарина не мръдна, другата проби наново.
Да,съгласен...но темата е "какво да правим след песъкоструй"....та епоксито е перфектно решение....а трябва да си доста тъп да пясъкоструиш нещо и да го оставиш да корозира отново... ;)
Не знам къде е пречката да постигнеш външен вид, но и не съм про-бояджия все пак.
Пречката е,че със изсъхнал безир съвременните авторепаратурни продукти едва ли ще се понесат...
На практика с калай се сблъсках по една Воксхол Креста '59 при пълното и сваляне на боя от купето, заварки, "старата" и т.н. През '91ва когато се случи описаното нямаше Туба, за НЕТ - в зародиш, далеч от България...
С калай  може да си се сблъсквал,и аз съм се сблъсквал,както предполагам и доста други хора занимаващи се със стари кочини...
Обаче технологията,за която говориш(пишеш),а именно изправяне на неравности с калай е "висш пилотаж" в занаята и на практика е доста по-трудно,отколкото изглежда.....сега че има магьосници и за тая работа...има,ама при цена от 60лв. на кило калай самообучението е скъпичко.... ;)
А и на калая му тряа повърхност без ръжди,иначе не хваща...
ПП: не е добра идея да си мерим сарказма :)
Да разбирам,че си З.М.С. в областта ли?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 05, 2012, 00:46:57
Отговор #36

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Факт е че масово песъкоструена ламарина не се обработва веднага - хорицата и идея си нямат че ръждясва понякога за часове (буквално). Следствие е от това че песъкоструйки се използват по-широко едва в последните 3-4 години, преди това си бяха екзотика.
Това с безира и съвместимостта не си го пробвал - с грунд няма проблеми, вече съм споменавал че грундирам върху миниума.
За калая пак чакам Ютуб версията, че предната не хвана дикиш :) 
Не е забавление като при полиестерен кит, самообучението винаги е скъпичко - туй си е общ принцип. Инак никой нямаше да плати друг да го обучи. От друга страна човек не е зле да се научи и да изчуква вместо да люсне 2-3см кит.

Не, да разбирап че леко ми изтъпява тоя подход. Дано си разбрал, ако не - ще оставя следващото ти мнение да увисне.

Март 05, 2012, 05:51:00
Отговор #37

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Жоро, мисля че колегата говори за болкит и бензин - миниума се комбинира с безир.
дам прав си но аз и за това си питам дали е по добре по старата технология или да заложа на нещо ново
старото за сега по моята кола се е доказало и ако трябва ще се дават тея 100 лева за бензин
а след песакоструй прахово става ли или преди това иска пак някаква основа
става въпрос за детайли по окачването

Март 05, 2012, 12:00:35
Отговор #38

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
Най-добрата основа за прахово боядисване, дава песъкоструйното бластиране или дробинометното такова.

Март 05, 2012, 17:30:33
Отговор #39

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Точно за боукита имах в предвид той поема страшно много бензин но ефекта е поразителен .А що се отнася до новите технологий не Съм много уверен каква работа вършат във времето защото съм ги ползвал много малко.Наблюдението Ми предимно е от старите материали който са полагани и удържали на атмосферните условия над 10-15години без проблем.Само ще кажа какво Аз съм използвал през годините къде и ефекта от него без да държа мнението Ми да е експертно защото не се занимавам професионално с авторепаратура.Нека вещите в занаята не го приемат като заяждане.
Първо за оловния миниум:
За Мен лично Той си остава антикорозионна защита N1. Защо? Защото в нашето семейство още баща Ми преди 25+години където е мазал с него тръби ламарини по двора и по колата макър и без никакво запечатващо покритие всичко метално се е съхранило много добре въпреки незгодите на атмосферните условия и времето.По Моя кола където съм мазал ръжда няма.
Второто нещо е сребърния феролит или така наречения бронз( не тоя за печките):
На камиона шасито беше боядисано с обикновенна сива боя и след всяка зима се налагаше да търкам ръждиви места.
1999г реших че по-хубаво ще изглежда наместо сива боя да го пръсна със сребърен феролит за по-добър гланц.След що годе добро зачистване с шкурка му хвърлих два добри пласта сребърен феролит със съзнанието на другата пролет пак да търкам ръжди.Учудването Ми беше голямо когато въпреки сериозната зимна експлоатация в сняг сол и кал това покритие сериозно удържа седем години и над 300 000км преди да даде някакви признаци на повреда.За Мен това също е доста добър вариант за защита който ползвам и до днес.
Това което ползвах за една от колите който стягам е третия вариант но Той още не е изпитан та нямам отзиви за него. А Той е следния:
Хубаво зачистване на ръждите до здрав метал два пласта оловен миниум отгоре два пласта грунт Български за черни метали (също изпитан на една кола кърпена с оксижен и издържала осем години преди поява на първата ръждичка) две ръце сребърен феролит и накрая БОДИ това дето стой като гумено.Но за това по-подробни отзиви след време.
Лелееее къв писател съм се извъдил................аиде дано Ме не увикат много..
« Последна редакция: Март 05, 2012, 17:32:10 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.