Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44200 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 05, 2012, 17:38:32
Отговор #40

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Мамооу, дано не ми се падне да търкам до метал след тебе някой ден :)
+ нещо важничко - не нагрявайте разните битуми като си правите подови покрития. Ще се напукат бързо след това.

Март 05, 2012, 17:46:10
Отговор #41

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Мамооу, дано не ми се падне да търкам до метал след тебе някой ден :)
+ нещо важничко - не нагрявайте разните битуми като си правите подови покрития. Ще се напукат бързо след това.
Едва ли ще ти се наложи.Къде мина Аз и трева не никне по Мене.Черна дупка......
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 05, 2012, 18:59:18
Отговор #42

Неактивен Москвич 408

  • Публикации: 65
  • Москвич 408
1-А може ли на гола ламарина (след пясъкоструй) да се маже с оловен миниум.

2-Какъв е този сребърен феролит ? Какво казваш като отидеш в железарията?

Поздрави !

П.П.1- Знам , че може , но въпросът ми е дали ще е по-надеждно отколкото
да търкаш ръждата с телена четка и после да мацаш.

П.П.2-Едва ли казваш: "Едно шишенце сребърен феролит не от тоя за печките , а от другия". :D
Москвич 408 , оня бежовия с двата фара !

Март 05, 2012, 19:10:53
Отговор #43

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Москвич, по времето когато правех Крестата - хората нямаха песъкоструйки (бяха редки!)

Март 05, 2012, 19:44:02
Отговор #44

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
1-А може ли на гола ламарина (след пясъкоструй) да се маже с оловен миниум.

2-Какъв е този сребърен феролит ? Какво казваш като отидеш в железарията?

Поздрави !

П.П.1- Знам , че може , но въпросът ми е дали ще е по-надеждно отколкото
да търкаш ръждата с телена четка и после да мацаш.

П.П.2-Едва ли казваш: "Едно шишенце сребърен феролит не от тоя за печките , а от другия". :D

Така си се води и на кутията си пише сребърен феролит просто казваш "една кутия сребърен феролит ако обичате".А оловния миниум няма нужда от идеално чиста ламарина дори на леко ръждива лови по-добре. На гола чиста ламарина е много труден за нанасяне трябва да е мината с едра шкурка .
Самия миниум прави реакция с ръждата и не и дава да се разраства понататък но трабва задължително да е разреден с ленен безир и съхне много бавно.При температури по-ниски от 10-15 градуса може да го чакаш и седмица преди да стане годен за следващото покритие за това професионалистите не го ползват те гонят време.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 05, 2012, 19:47:21
Отговор #45

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
.................
За пясъкоструя и мотаенето след това си казах мнението в предния си пост.
Безирът (оловен миниум) е много добро нещо за ходова част,под (вънка и вътре),подкалници,калници,врати от вътрешната страна.
Идеята ми беше,че там,където след грундиране на голия метал ще има обработка с кит,шприц,филер,т.е. имаш да правиш външен вид миниума не е добра основа!
Ако говориш за грунд на алкидна основа-да,съвместим е с безира.
Бих ти препоръчал вместо алкиден грунд да използваш в/у миниума алкиден авто-емайл.Защото грундът има доста по-малко съдържание на смола и голям процент пълнители(камъчки),а смолата е тая,която образува плътен защитаващ слой!

За калая->намекнах,че някои неща на практика са доста по-трудни,отколкото изглеждат в Тубата.  :)
Това за изчукването и 2-3см. кит не знам в каква връзка го спомена,ама на 2-3см. "денивелация" и калай не спасява положението  ;)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Март 05, 2012, 19:52:24
Отговор #46

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Москвич, по времето когато правех Крестата - хората нямаха песъкоструйки (бяха редки!)
То и кит се намираше трудно и само с връзки.Но пък майсторите можеха и без него.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 05, 2012, 19:53:20
Отговор #47

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
а аз не гоня време и мога да си го чакам и месец а ако съм прекалил с безира
колата не знам кога е кърпена с оксижен но не е било скоро а там където е миниума си седи се едно нищо не е било
под него изгоряла боя тръкната с телената четка и толкова но как се сваля ужас
за това съм се насочил към тези продукти доказали са се с времето
тя колата е VW КАФЕР (КОСТЕНУРКА) и има доста места като поскалници шаси ъ други на които не се търси лъскавина
« Последна редакция: Март 05, 2012, 19:57:45 от joromainata »

Март 05, 2012, 20:47:37
Отговор #48

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
пескоструена кола се пръска с епокси и после се реже и кърпи. клъпките се работят с калай или олово.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 06, 2012, 10:01:27
Отговор #49

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Всяко мнение в тая тема-различна рецепта.Начини да бъде забавена корозията, бол.Но нито един от тея начини не е пенкилер...
Нито оловния миниум, нито цинка, нито ръждопреобразувателите са чудо на чудесата...