Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 06, 2012, 19:17:11
Отговор #50

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Всяко мнение в тая тема-различна рецепта.Начини да бъде забавена корозията, бол.Но нито един от тея начини не е пенкилер...
Нито оловния миниум, нито цинка, нито ръждопреобразувателите са чудо на чудесата...
Ами то нищо вечно няма но целта е да се отложи смъртната присъда възможно по-дълго.Иначе може и на гола ламарина да си караме.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 19:20:01 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 07, 2012, 09:58:04
Отговор #51

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Мисълта ми е, че няма такова нещо като пръскаш и забравяш.
В дебелите книги от едно време, си пише какво трябва да се прави, прегледи и обработки редовно със защитни средства и това е.Максимум на две години.

Март 07, 2012, 14:34:14
Отговор #52

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Мисълта ми е, че няма такова нещо като пръскаш и забравяш.
В дебелите книги от едно време, си пише какво трябва да се прави, прегледи и обработки редовно със защитни средства и това е.Максимум на две години.

По Мой лични наблюдения една правилно подготвена обработена боядисана и в последствие добре потдържана кола може да изкара и при по- сериозна експллоатация най-малко 7-8г преди да излезнат повторни ръжди.Това го казвам от собствен опит с едно Митсубиши което на времето купих буквално на решето.Колата се кърпеше с оксижен защото телоподаващите бяха екзотика както и доста от съвременните химий.Антикорозионната обработка се състоеше от Български грунт за черни метали нанесен веднага по заварчика едва ли не още върху горещия шев и новата ламарина.Отгоре нанесохме асфалтов лак няколко пласта и това беше за пода и гредите.Веждите и вратите бяха боядисани само върху грунда и шприц кита.Колата я експлоатирах направо жестоко целогодишно(бензина беше евтин разходите малко а приходите дооооста добри пък и Аз младо и лудо) като след петата година се миеше само за Г.Т.П.Първите наченки на корозия се появиха в края на седмата година и над 320 000км пробег само при Мен.Та едва ли при една добре свършена работа ще е нужна ревизия на две години още повече на кола която ще минава едвали не никакви километри на година повечето от тях лятото в сухо време и евентуално ще се съхранява в сух и топъл гараж.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Септември 07, 2012, 13:26:43
Отговор #53

Неактивен gpushkarov

  • Публикации: 115
Темата е много интересна и смятам и аз да кажа нещо.Първо то ва което ще напиша са мои лични наблюдения след 15 години в търговията със тези неща.Относно оловния минимум-за мен е най-доброто на пазара, продаваше се във всеки магазин ,но след като "приватизираха" оловно-цинковия в Кърджали нещата се стегнаха.В момента трудно се намира и е доста скъп, а и безира с който се разрежда вече се изгуби на пазара , заместиха го бързосъхнещи и др. безири с които не става същия ефект.Аз лично съм боядисал парапета на терасата и вече 15години не е мръднал.Оловния минимум става за подкалници и места на които няма да има шприц , кит и т.н./един колега го беше описал по-нагоре/Върху него бих предложил един-два слоя восъчна вакса за да не се задържа вода на спрей я има и на флакон за пистолет за шагрен, няма да казвам марката за да не е реклама който иска ще му я пусна на лично.Ваксата става за места които не са изложени на механични удари!За почистването на корозия има един препарат на една немска фирма който е за почистване на калъпи за отливане на бетонови орнаменти.Много е добър , но като минус бих споменал че след употреба третираното место трябва да се измие с вода за да спре процеса и веднага след това грунд.Това беше за много корозирали елементи , а за по-малко бих препоръчал ръждопреобразовател на една английска фирма който се оцветява когато детайла е готов.Съхне за 15мин и може да се боядисва шприцва и т.н. , но цената е около 12-13лв за 150мл което не е малко.Дано съм ви бил полезен!

Септември 07, 2012, 18:23:18
Отговор #54

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
И аз съм голям привърженик на миниума, но трябва да кажа, че не е и скъп според мен. Продават вносен /май беше френски/, по 22-3 лева за килограм, а този килограм е достатъчен за твърде много мазане! Да, скъп е, в сравнение с каквото беше едно време, но нищо чудно да излиза доста по-евтино от алтернативните покрития. Колкото до безира, в първия срещнат специализиран бояджийски магазин поисках ленен безир и се оказа, че има. Не беше бързосъхнещ, общо взето нормално бавно си изсъхна.

Септември 07, 2012, 18:50:47
Отговор #55

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
А я сега кажете с какво да се продължи обработката на подкалниците и пода след оловния миниум . Казват е епоксидния грунд не се понасял с него... иска ми се и някакво шагре и боя да се включат в системата...

Септември 07, 2012, 19:46:59
Отговор #56

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Според мен оловния миниум е много добър като основа са огради външни врати асмалъци, но аз лично не бих го ползвал като основа за пода на автомобила. Причините, много бавно съхне, драска се лесно, върху него не се нанася шприц, ще се разруши бързо в областа на подкалниците. Аз лично залагам на епоксидния грунд като основа.

Септември 09, 2012, 14:00:30
Отговор #57

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Сахо, то си е писано в темата.След оловния миниум, доста време съхнене, може и месец да откара.После алкиден грунд, а колегата Немо правилно отбеляза, че и алкиден емайллак е нужен.Все пак грунда е по идея основа за боята, а не защитен слой.После може да нанесеш и защита от камъчета, битумна или друга.

Септември 16, 2012, 20:45:57
Отговор #58

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
За който не е разбрал, хората отдавна измислиха реактивния грунд, съхне за по-малко от 10 минути, и определено няма проблеми с последващото покритие или здравината. А който иска да продължава да се трови с миниума - негова воля. :)

Септември 16, 2012, 21:42:48
Отговор #59

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
То въпроса не е какво са измислили, а какво наистина върши работа са се доказали във времето. Ако имаш опит можеш  да споделиш по-подробно.