Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44205 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 16, 2012, 22:02:40
Отговор #60

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
То въпроса не е какво са измислили, а какво наистина върши работа са се доказали във времето. Ако имаш опит можеш  да споделиш по-подробно.

Прочети малко по-назад в темата.
Цитат
Доколкото си спомням навремето впечатлението на хората които позваха такива  гърмящи смеси  беше ,че осигуряват сравнително добра защита за метала но могат да се ползват само за индустриални нужди или за подове на коли защото не търпят много върху себе си други мазила а имат и лошия навик да избиват през всякакви покрития и  да правят всичко на петна така, че умната.
А в предишния си пост ти казах кое реагира с метала и активно го предпазва от корозия, и най-важното използва се в авторепаратурата, а не в мазането на огради и винкели. Опита ми с него показва, че върши перфектна работа.
« Последна редакция: Септември 16, 2012, 22:04:19 от Sancho »

Март 16, 2013, 22:15:10
Отговор #61

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
здравейте колеги имам едно питане за една боя защото незнам какво да направя да стане най-добре.Искам да боядиша цялата ходова част на колата от пред и от зад,носачи,щангички и т.н и искам да придобие заводски вид,те неса много раждясали но просто са на 21 години и искам да ги освежа ;) .Но като начало мисля да ги изтъркам до блясак даже и с водна щурка след това да сложа преобразувател за ръжда на вюрт и след това еполксиден грунг на глазурит но накрая не знам каква черна боя да използвам???Спрей или някаква с пистолет?Ще бъда много благодарен за съвети ако някой сподели.

Март 16, 2013, 22:17:23
Отговор #62

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
след епоксито, ги мини  на прахово ... става здраво и като ново

Март 16, 2013, 22:21:31
Отговор #63

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
мерси за съвета  :) ,но не съм в България и нямам много голям избор  :( , и за това незнам как да постъпя?Не съм снимал нещата защото нямах нищо под ръка.

Март 16, 2013, 23:43:28
Отговор #64

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
след епоксито, ги мини  на прахово ... става здраво и като ново

 Не съм убеден, че това е възможно . За праховото детайла трябва да е чист до метал без никакви покрития, иначе става мазало. Като цяло праховото е добро решение ако ти го направят качествено иначе пак става мазало  :))  Варианта на който си се спрял мисля, че е добро решение - епокси и черна боя. Със спрей нищо няма да направиш. Там от където имаш възможност да вземеш грунда попитай и каква боя могат да ти предложат. Чувал съм, че има оцветители за епоксито -можеш да го направиш черно, само експертите нека се изкажат дали е правилно да остане само на епокси или трябва да се запечата с боя.

Март 17, 2013, 00:26:13
Отговор #65

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
 И аз си мисля че епокси и прахово няма как да стане.
Наскоро се занимавах с окачването и реших пясъкоструйка, съвсем тънък слой цинк, 2 ръце епоксиден грунд след което черна боя. За тънък слой шагре приятел ме раколеба, защото би задържало влага, масла пясък...Един вид няма да може да се "самопочиства"
Моят съвет е въобще да не си играеш да търкаш, а направо с пясък.  Все пак това е детайл, който е най- натоварен и подложен от въздействие на  луга, вода, камъчета...Мисля си, че най важното е да бъде почистен отлично. Нищо не може да почисти така добре, както пясъкоструйката.
Колкото до праховото,важна  е основата и една не добре почистена основа +доза  недостатъчно "старание" на бояджията води до скорошно излющване на боята.
Това са носачите, след пясъкоструйката. Сега са на епоксиден грунд в очакване да се съберат повечко неща за черна боя, но май нямам снимки.
Дано малко поне съм помогнал :)

« Последна редакция: Март 17, 2013, 00:35:51 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Март 17, 2013, 10:59:23
Отговор #66

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
след епоксито, ги мини  на прахово ... става здраво и като ново

 Не съм убеден, че това е възможно . За праховото детайла трябва да е чист до метал без никакви покрития, иначе става мазало.
Става, изпробвано, доста детайли по колата ми са така !
Епоксито което ползвах е на Лакпром.

Март 18, 2013, 08:19:57
Отговор #67

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Прахово върху боя не се прави  не се сърдете ма имам прахово от 15 годни и ви казвам не правете глупости

Март 18, 2013, 08:56:55
Отговор #68

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Прахово върху боя не се прави 
не върху боя, говоря за грунд- има значение.

Март 18, 2013, 10:36:54
Отговор #69

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Прахово върху боя не се прави 
не върху боя, говоря за грунд- има значение.
Добре или пишете разбрано или вообще непишете какво значи епокси име на куче ,  грунд , смола ?
Всички прахови епоксидполиестери снежин най тъпата и масова боя се печът на 190 200 градуса кой грунд на лакпром или от магазина ще ми е якичко на 200 градуса ?