Автор Тема: След песъкоструйката ... какво ?  (Прочетена 44213 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 21, 2013, 23:42:52
Отговор #80

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Хора стига с тез дападжиски миксове отиваш в магазина и копуваш скъп грунд и не се занимаваш с неясни безири , прахове не сме в комунизма да няма нищо 

Е по-добре да извадим едни 1000-2000лв и направо да ги метна от моста в реката.

Някой оставял ли е метал боядисан само с тоя скъп грунд на капризите и прищевките на атмосверните влияния по-дълго време да речем 12-18 месеца?
Защото Аз съм виждам подкалник на кола ежедневка намазан само с два слоя миниум удържал на корозията над пет пъти повече.И колега уважавам твойте мнения и следа работата по проектите ти. Но извинявай много комунизма с неговото немане остави доста качествени и действащи продукти, за разлика от капиталистическото имане на разни ежедневки и неща за еднократна употреба от всякакъв род.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 22, 2013, 08:18:15
Отговор #81

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Добре де и аз ви уважавам , но аз лично никога няма да се занимавам с подобни неща това си е личен избор може и със лаина да е мазано щом мислите че е правилно така да е !
 
Леко с определенията,колега. Всички можем да псуваме и никой няма да се впечатли от думите ти.
« Последна редакция: Март 22, 2013, 11:17:06 от dido1903 »

Март 22, 2013, 11:14:36
Отговор #82

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
аз лично никога няма да се занимавам с подобни неща това си е личен избор може и със лаина да е мазано щом мислите че е правилно така да е !
Тук опираме до това кой какво цели. Някои целят дълготраен ефект, без значение от процедурата и материалите, а някои явно целят бърз, визуален и краткотраен ефект /за пред клиенти/ :)
« Последна редакция: Март 22, 2013, 11:30:27 от dido1903 »

Март 22, 2013, 11:32:30
Отговор #83

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Да да аз съм търгаш на ретро коли , псувам  , не уважавам методите ви , не съм направил нито една кола кат хората , ако ви е по спокоино мога да ви се възхищавам в всеки пост ! Истината е че всеки който може да пише пише и всеки който може чете  малко или много се вилае от написаното колкото и да е грешно да е затова като пишем нещо се обосноваваме с теория факти и т.н.

Март 23, 2013, 14:39:19
Отговор #84

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Да да аз съм търгаш на ретро коли , псувам  , не уважавам методите ви , не съм направил нито една кола кат хората , ако ви е по спокоино мога да ви се възхищавам в всеки пост ! Истината е че всеки който може да пише пише и всеки който може чете  малко или много се вилае от написаното колкото и да е грешно да е затова като пишем нещо се обосноваваме с теория факти и т.н.

Напълно отричам това Ти мнение.Поне Аз не Съм си и помислил нищо от това което казваш относно себе си.
А мойто мнение относно миниума и новите скъпи бързодействащи грундове се обоснова точно на опит наблюдения и факти.За това и изказвам мнение.Моя кола ежедневка и домуваща на улицата с пробег около 45 000км годишно правена по тая стара бавна и гадна технология в зимните месеци и кърпена с оксижен изкара над 8(осем)години преди първите признаци на корозия да се появят.Кола на Мой близък приятел правена лятото по новите технологий с новите скъпи ръждопреобразователи и грундове след първата зима почна да си показва ръждите на правените места.А имам и наблюдение върху още няколко такива коли по тая бърза и "качествена" технология.И сигурен Съм че не майстора е най-виновния.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 24, 2013, 11:40:21
Отговор #85

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Хора стига с тез дападжиски миксове отиваш в магазина и копуваш скъп грунд и не се занимаваш с неясни безири , прахове не сме в комунизма да няма нищо 

Е по-добре да извадим едни 1000-2000лв и направо да ги метна от моста в реката.

Някой оставял ли е метал боядисан само с тоя скъп грунд на капризите и прищевките на атмосверните влияния по-дълго време да речем 12-18 месеца?
Защото Аз съм виждам подкалник на кола ежедневка намазан само с два слоя миниум удържал на корозията над пет пъти повече.И колега уважавам твойте мнения и следа работата по проектите ти. Но извинявай много комунизма с неговото немане остави доста качествени и действащи продукти, за разлика от капиталистическото имане на разни ежедневки и неща за еднократна употреба от всякакъв род.

Да както купе така и кола и купе уличници видяли повече път и бой от твоя.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 24, 2013, 15:54:21
Отговор #86

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Производителите на автомобили след сглобяване на купето го потапят в епоксиден грунд който ползват за основа и след него се нанася боята. Аз след песъкоструене ползвам епоксиден грунд на "Novol" около 40 лева два компонента /смола + втвърдител/. Впечатленията ми са отлични изключително здраво покритие

Март 24, 2013, 19:16:53
Отговор #87

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Да да аз съм търгаш на ретро коли , псувам  , не уважавам методите ви , не съм направил нито една кола кат хората , ако ви е по спокоино мога да ви се възхищавам в всеки пост ! Истината е че всеки който може да пише пише и всеки който може чете  малко или много се вилае от написаното колкото и да е грешно да е затова като пишем нещо се обосноваваме с теория факти и т.н.

Напълно отричам това Ти мнение.Поне Аз не Съм си и помислил нищо от това което казваш относно себе си.
А мойто мнение относно миниума и новите скъпи бързодействащи грундове се обоснова точно на опит наблюдения и факти.За това и изказвам мнение.Моя кола ежедневка и домуваща на улицата с пробег около 45 000км годишно правена по тая стара бавна и гадна технология в зимните месеци и кърпена с оксижен изкара над 8(осем)години преди първите признаци на корозия да се появят.Кола на Мой близък приятел правена лятото по новите технологий с новите скъпи ръждопреобразователи и грундове след първата зима почна да си показва ръждите на правените места.А имам и наблюдение върху още няколко такива коли по тая бърза и "качествена" технология.И сигурен Съм че не майстора е най-виновния.


Колега кола изкърпена с оксижен  е изгнила още  в момента на кърпенето. :-\Тъй като ламарината изгаря,като на на стара готварска печка и друго не маловажно е,че в заварката се вкарва кислород, който подпомага за скорошно развиние на ръждата. :(След оксижен да спасиш колата е невъзможно....тя е обречена на истинско изгниване.Съмнява ме кърпена с оксижен ежедневка да е изкарала 8г. до първа ражда. ::)
И не мога да разбера при напълно изчерпателно изложена тема "Антикорозионна защита" с мнения от професионалисти в областа и с желание да се помогне на любителите...вие си дъвчете нещо тук и америка ли искате да откриете незнам....?Разберете най-добрият антикорозионен грунд за гола ламарина е Епоксидния... :)
« Последна редакция: Март 24, 2013, 19:32:03 от Monza »

<доверен сервиз на ДЗИ>

Март 24, 2013, 21:43:42
Отговор #88

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Да да аз съм търгаш на ретро коли , псувам  , не уважавам методите ви , не съм направил нито една кола кат хората , ако ви е по спокоино мога да ви се възхищавам в всеки пост ! Истината е че всеки който може да пише пише и всеки който може чете  малко или много се вилае от написаното колкото и да е грешно да е затова като пишем нещо се обосноваваме с теория факти и т.н.

Напълно отричам това Ти мнение.Поне Аз не Съм си и помислил нищо от това което казваш относно себе си.
А мойто мнение относно миниума и новите скъпи бързодействащи грундове се обоснова точно на опит наблюдения и факти.За това и изказвам мнение.Моя кола ежедневка и домуваща на улицата с пробег около 45 000км годишно правена по тая стара бавна и гадна технология в зимните месеци и кърпена с оксижен изкара над 8(осем)години преди първите признаци на корозия да се появят.Кола на Мой близък приятел правена лятото по новите технологий с новите скъпи ръждопреобразователи и грундове след първата зима почна да си показва ръждите на правените места.А имам и наблюдение върху още няколко такива коли по тая бърза и "качествена" технология.И сигурен Съм че не майстора е най-виновния.


Колега кола изкърпена с оксижен  е изгнила още  в момента на кърпенето. :-\Тъй като ламарината изгаря,като на на стара готварска печка и друго не маловажно е,че в заварката се вкарва кислород, който подпомага за скорошно развиние на ръждата. :(След оксижен да спасиш колата е невъзможно....тя е обречена на истинско изгниване.Съмнява ме кърпена с оксижен ежедневка да е изкарала 8г. до първа ражда. ::)
И не мога да разбера при напълно изчерпателно изложена тема "Антикорозионна защита" с мнения от професионалисти в областа и с желание да се помогне на любителите...вие си дъвчете нещо тук и америка ли искате да откриете незнам....?Разберете най-добрият антикорозионен грунд за гола ламарина е Епоксидния... :)

Ами тогава кво ли Съм карал тия осем години ??? ??? Явно призрак някакъв >:D >:D :) :) :) Па кат се замислим може и да не е било кола.......явно магаре с каручка :-[ :-[ :-[
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 24, 2013, 21:58:44
Отговор #89

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Разберете най-добрият антикорозионен грунд за гола ламарина е Епоксидния... :)

   Точно мога и да го докажа.

dino412 каза: Моя кола ежедневка и домуваща на улицата с пробег около 45 000км годишно правена по тая стара бавна и гадна технология в зимните месеци и кърпена с оксижен изкара над 8(осем)години преди първите признаци на корозия да се появят.

А моята дърта кола преспиваща на улицата от 2008 насам с втори мотор направена с епокси/частично пескоструена/ няма проблеми въпреки гадния климат при нас.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.