Автор Тема: Wartburg 311 Deluxe 1960 на Юри  (Прочетена 26519 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2011, 00:13:13
Прочетена 26519 пъти

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Привет!Най-накрая пускам тема и за моята любима класика Вартбург 311 Делукс.С риск да разсърдя колегите с Волги,Варшави,Шкодета и пр.ще кажа,че  за мен това е най-красивият автомобил от бившия соц лагер,неслучайно е мерцедесът на източна европа.Аз от малък много си го харесвам .Преди години в квартала имаше един чичак,който продаваше зеленчуци с такъв и вечно беше натъпкан догоре с чушки,зеле,картофи...та аз все се въртях около него и му се радвах,на Вартбурга де :D.Когато започнах да се интересувам по-сериозно и вече обмислях възможността да имам такъв,научих и за многото други модификации освен лимузината-купе,кабриолет,турист,комби...и  за уникалното купе 313.Да си призная  кабриолета и купето,макар и само от снимки ми обраха точките.Разтърсих се за такъв в България,но се оказа,че съм позакъснял-кабрио изобщо няма,а купета има само две и те вече са си намерили собственици.Остана си варианта с лимузината.Но ако ще е лимузина,да е делукс.Продължих да търся и случайно намерих този 311- от първите серии с малкия двг и кръглия волан. Без да му мисля го спазарих и го купих.Да е жив и здрав баща ми,че ми финансира щуротиите,че това хоби си иска бая кешовица O0.
Радостта да имам такъв автомобил си е сбъдната мечта.Пожелавам го на всеки!
   Вартбурга го взех преди 4 години от едно село до Мездра.Колата е с първоначална регистрация от юли 1960г.като преди мен е имала пет собственика.За щастие имам много документация за историята на автомобила и по някаква случайност оригиналния техническия паспорт-талона(на който на всяка страница е ударен печат : Унищожено!).За тия години и е сменяван три  пъти двигателя и веднъж скоростната кутия и никой не знае реално на какви киломтри е .(Още не съм я минавал в КАТ и дано не забележат това-онова :D).Оригиналният ДВГ е 900см2 и е при мен,но за съжаление е с блокирал колянов вал.А този ,с който е в момента, е 1000см от  312,след основен ремонт. До 2004 Вартбурга е ползван като ежедневка и товарно магаре на село,след което си е стоял на поляната в двора 2-3 г.,докато дойде при мен.Външно изглеждаше много добре,но както ще видите от снимките по-нататък от хода на реставрацията,ръждата избиваше отвсякъде.Това се оказа и причина възстановяването да се позабави доста във времето. та по едно време се бях доста отчаял,но все пак не се отказах.
Докарахме Вартбурга до София на платформа и реставрацията можеше да започне.Имам малък гараж тук,но все пак е нещо.
За съжаление преди време имах проблеми с компютъра и ми изчезнаха много снимки.Пускам една част и по малко ще показвам какво съм свършил досега.Поздрави!
 :)
« Последна редакция: Ноември 14, 2011, 10:47:25 от dido1903 »

Ноември 14, 2011, 06:55:41
Отговор #1

Неактивен shishkan

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Напълно споделям мнението че този wartburg е наи красивия автомобил от източна европа ,въпреки че съм фен на skoda

Ноември 14, 2011, 09:48:57
Отговор #2

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Ще следя темата със интерес тове е една много красива кола.  ;)

Ноември 14, 2011, 18:29:34
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Поздравления колега!
Сигурен съм , че от тази кола ще излезе трофеен екзепляр. На мен също ми е сред любимите /въпреки, че моят фаворит е Шкода 1000 МБ/, даже ме е яд, че преди две години изпуснах такъв в бордо в изключително състояние /60 000 км/ , но безпаричието не прощава.
Безпроблемна работа желая !

Ноември 15, 2011, 00:04:27
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
И на мен ми е много любим модел този Вартбург. Красив е! Поздравления и успех в работата!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 15, 2011, 01:12:00
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Харесва МИ  :D ;D ;D
Centrum Transaxle

Ноември 15, 2011, 12:45:45
Отговор #6

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Красива машинка.Аз на времето търсех такъв но комби но така и не намерих.Пускай снимки на реставрацията и как изглежда след нея.Тия коли останаха доста малко в България и са някак не дооценени въпреки красивото излъчване и форма.В Германия все още има доста от всички разновидности на тоя модел и наред с Трабанта са много тачени и уважавани ретро коли който държат и много добра цена.Ето малко снимки от мойта колекция свалени от доста сайтове и форуми
http://dino412.snimka.bg/automobiles/vartburg.490060 дано и твоя изглежда така прекрасно.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Ноември 16, 2011, 02:18:39
Отговор #7

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Винаги съм се кефил на тоя модел. Визирам определена част от идеята на тази концепция. Положението на радиатора. Ама, точно по най-противното на всякаква логика място. Наопаки на всичко. Странно, ама пък и работи.  До някъде.

Има нещо смахнато по френски в тези Вартбурзи. Има едни такива 311, дори без водна помпа. Термосифонни. Разчитат на физика, за да се движи охл. течност. Системата им е затворена, с голям топлообменник+горно казанче в него, обдухван от вентилатор, движен от двигателя, но си имат паро-въздушен клапан. По-късно стигат до извода, че без механика физиката не върви достатъчно добре. И им се пръква водната помпа. Която не случайно седи като чужд елемент, допълнително пльосната към двигателя. А, заедно с нея и термостатът. 

Интересна е бангията и е с много хубава комбинация, синьо+бяло. Запази си го, струва си да се съхрани и в бъдеще да се възстанови. Още повече, че е цял и комплектен.  Давай още снимки.

Ноември 19, 2011, 17:26:01
Отговор #8

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Колега Живков, винаги поднасяш любопитни и пикантни подробности покрай "новите" автомобили :)
Много е як Вартбурга, съгласявам се 100%, че това е най-красивия автомобил от соц. лагера. Искаме още снимки :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 21, 2011, 23:23:55
Отговор #9

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
УНИКАТ ЕВАЛА КОЛЕГА!!!
Колата ти е невероятен спесемент аз имам оригиналната книга на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК с твърдите корици от 64 година издание и е описано подробно как да се ревизира мотор ,скорости и окачване в нея. Колкото до колата ти ,пази я вече са много скъпи и наистина много красиви ,за разлика от наследника им който е по ръбат.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.