Автор Тема: Wartburg 311 Deluxe 1960 на Юри  (Прочетена 26477 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2020, 17:03:54
Отговор #50

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Против мустангите не, ама собствениците им са фенове на Камбуров, което вече е проблем... >:D

Декември 22, 2020, 17:13:09
Отговор #51

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Немският Дядо Коледа подрани. Имам си багажник пълен с изненади.


Признавам си, трепереха ми ръцете от вълнение, когато разопаковах пакетите.
Ето и какво се крие вътре:



С последните две празнични снимки пожелавам на всички съфорумци

 Весела Коледа и Честита Нова Година!

Декември 22, 2020, 17:19:07
Отговор #52

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Весели празници и на теб! Всичко изглежда фантастично! Браво!

Декември 27, 2020, 10:20:12
Отговор #53

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Wartburg-a се получава страхотно!...ако имаш втори комплект джанти можеш да ги разшириш с шина,
като разбирасе се запази ретро визията с хром тасовете и ринговете...
Весели празници и много положителни емоции с колата през 2021-вa.

Януари 09, 2021, 20:30:26
Отговор #54

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Не е точно по темата, ама все пак го споделям:



Това е в село Елов Дол, Пернишко.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 27, 2021, 16:38:23
Отговор #55

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Не е точно по темата, ама все пак го споделям:



Това е в село Елов Дол, Пернишко.

Някой се е трудил доста с флекса, за да разреже така купето и да го превърне в абсурдно ремарке.  Жалко, защото е била относително по-рядка като цвят и изпълнение Делукс лимузина,останките, от която не могат да бъдат използвани дори за донор.

Януари 27, 2021, 16:56:16
Отговор #56

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Wartburg-a се получава страхотно!...ако имаш втори комплект джанти можеш да ги разшириш с шина,
като разбирасе се запази ретро визията с хром тасовете и ринговете...
Весели празници и много положителни емоции с колата през 2021-вa.
Благодаря! Точно такава идея за джантите имам и аз. Калниците са широки и имат потенциал за такава интервенция без да се преправят.  Ще помисля и евентуално за понижаване на окачването. Нещо подобно на тези примери от Германия:

Разбира се , ако се зарови човек пповече из интернета, ще открие и други примери на тази тема , но определено преработените оригинални джанти изглеждат много по-добре от насадени с фланци ББС-и и прочее.
Засега пазя два комплекта джанти, които ще са добра база за проекта. Предвид и нестандартния размер на оригиналните гуми 5,90/15 (апропо , на пазара у нас такива не се предлагат, става само с поръчка от Германия), който повдига доста колата, модифицирането с по-ниски съвременни като шарка гуми ще е индивидуално и практично.

Февруари 05, 2021, 12:58:18
Отговор #57

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Да обновя темата за Вартбурга с реставрацията на може би най-проблемния елемент на каросерията , а именно резервоарът за гориво. Спомена се вече този специфичен недостатък и в друга тема , но ще преразкажа накратко какво всъщност се случва. Разположен е напречно на купето, между задната седалка и багажника, като долната половина е открита. Закрепва се с болтове от вътре. Резервоарът "ляга" в дебело поресто уплътнение, което задържа влага и мръсотия. Всичко това предизвиква сериозна корозия по цялата дължина на дъното.  Предишният собственик на колата беше подготвил резервен, втора употреба, който ,за мой късмет, се оказа засегнат по-сериозно само вътрешно от ръждата, вероятно заради лошо съхранение.  Поверих го в ръцете на специалистите от Фертан България. Ето какво точно се случи преди и след тяхната намеса:





Добавям и линкове на видеата към фейсбук страницата:
https://fb.watch/3sRxSNsOkQ/
https://fb.watch/3sSSvdZ7pD/


Февруари 05, 2021, 15:44:44
Отговор #58

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Благодаря за видеата,Юри.
А във Фертан дали правят резервоари, които са и пробити, т.е. с по-тежки проблеми?

Февруари 07, 2021, 01:03:51
Отговор #59

Неактивен Navigator12

  • Публикации: 40
Здравей Юри, следя с интерес темата ти защото аз сега прохождам с Варбург-а си, все пак сме само двамата тук. Почистих си бензиновата помпа и карбуратора но остана тази болест наречена резервоар. Ще ми трябват кординати на тези хора. Имаш ли някакви приспособления за сваляне на барабаните - следва ревизия на спирачна система.
Wartburg 1000 Limousine
Toyota SUPRA 3,0i turbo