Автор Тема: ВАЗ 2103 1977 г.  (Прочетена 10867 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2011, 00:09:04
Прочетена 10867 пъти

Неактивен Staikov

  • Публикации: 11
Дойде времето и аз да покажа моята Баба Лада ....
От доста време на сам колегата fulcrum който лично познавам ме навива всеки път когато се видим да я пусна колата та реших така и така влизам да хвърлям по един преглед ,да взема да я пусна вече :)
Не,че е нещто особенно или по различно от другите но за мен си е някак по-различна от останали...

Та по темата....
През 1978 година когато хората са чакали с години наред за един толкова "Прост автомобил" които в деншно време се използва предимно само за работа моят Дядо е карал нещто е което и било много повече от една Лада за времето си .e карал Рено 12
Но докато е имал Реното е имал и вноска във "Мототехника" и така със пристигането на прочутата като най-здрава Лада 1500 (4 фара) във Мототехника в края на 1977 той е закупил една от 1-вите ВАЗОВЕ от този модел на стойност 9.5 милиона.

Във момента колата я карам само аз тъи като дядо ми вече няма тази възможносъ поради напредналата му възраст.

Колата е доста нетипичен цвят който привлича погледите и интереса на хората,а именно един жълто оранжев цвят или така наречения цвят Охра .Така се води и във големия талон.
Във момента е на скромните 34 години като преди 9 години е реставрирана цялата с оригинални руски Ламарини купувани малко слет като е закупена и самата кола.
Макар,че състоянието и не беше никак лошо решихме да я възтановим разбира се в изцяло оригинален вид до колкото е възможно.

Автомовила е С сериен номер 2103 (1500) 4 фара с металната хромирана решетка.
На 43 000 километра слет пълен основен ремонт.Единственото нещто което е старо от двигателя е Блока.
Глава сегменти бутала клапани вал .Верига с обтегачите абсолютно всичко е чисто ново от "Уно" време.
Мотора е 1.5 литров Бензин/Газ която не ми се нрави особенно много но просто няма начин с цената на този бензин и при положение,че се кара всеки ден,вл;ючително и зимата.
Когато не се кара а и вечер стои в доста голям сух и проветрив гараж.

Освен цялостния ремонт на купето и мотора има още няколко нещта който съм подменил на скоро.
Нова секторна кутия-Руска
Ново арматурно табло.
Нови предни спирачни дискове.
Има прилична музика.....
Салона тепърва ще се прави...
Волана....волана може би е едно от малкото нещта което разваля оригиналния вид но е много по удобен от оригиналния а и имах проблеми с него....
Колата я обслужвам на всеки 10 000 хиляди километра.Тези 43 хиляди километра я карам само със оригинално масло Castrol 10w40 вснос от Америка.
Смених 3 вида лети джанти и накрая отново си върнах оригиналните 13"

Пастирам я поне 2-3 пъти в годината с пастите на 3м който силно препоръчвам :) Мие се всяка сябота или неделя основно.

Мисля,че доста изписах ако има някакви въпроси питаите :)
Ще кача няколко снимки сега от преди месеца. Събота или неделя ще кача актуални снимки със новите мигачи на калниците малко попроменените стопове и други промени :)
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 17:34:34 от dido1903 »
Alfa Romeo 145 2.0 16v QV 155 К.С -Тотал (На Части) Peugeot 405 1.6 Карбуратор-sold Ford Fiesta mk3 1.3 mi-sold Nissan Primera 1.6 16v Total Nissan Primera 2.0 16v eGT Сега и VAZ 2103 (1500)

Ноември 16, 2011, 11:57:06
Отговор #1

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Поздравления за хубавия автомобил и желанието да го съхраниш. Според мен това е един от най-удачните модели на ВАЗ,ако не и най-удачния.Пожелавам ти да продължаваш все така добре да се грижиш за него.Колкото до цвета,не е толкова рядък,а според мен много й отива.Имаш ли декоративните капаци за джантите?

Ноември 16, 2011, 19:01:22
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Митак честито и добре дошъл! :)
Така ти и Ладата ще усетите по - отблизо магията на форума!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 16, 2011, 19:12:31
Отговор #3

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Поздравления колега. Колата кърти. Ако я направиш максимално близо до оригинала ще е супер. Добре дошъл при ретро маниаците и успех.

Ноември 16, 2011, 20:25:00
Отговор #4

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
По-близо до оригинала - "Здраве му кажи". Човече - притежаваш уникално бижу. Това е най-красивата "ЛАДА" за мен. Карай си я с удоволствие. Съхрани я за идните поколения, че да видят какви автомобили са се правели в "застоините" времена. Поздрави и успех!!!
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Ноември 16, 2011, 21:24:56
Отговор #5

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да, и за мен е най- красивият модел на ЛАДА.
Много е добра! Само тасчета й липсват ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Ноември 17, 2011, 00:35:30
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Няма да си кривя душата. Не е трябвало да махате оригиналните калници. Личи, че тези не са от тази кола. Липсват лайстни на веждите и праговете.  Просто без тях - не е хубава и това е.  Има ги още из моргите, може да си ги набавиш.  Оригиналните са тези, обаче не в този цвят.  Оригиналните са в цвят ,,сребист". 2103, никога не е излизал от завода със сиви/бяли джанти. Всички са със сребристи.  И всички са със уши за тас.  Тасовете придават завършена форма на колата.  Явно е стопанисвана с голямо желание, щом и все още я държиш.  Но, ако действително искаш да бъде истинска Лада 1500 - трябва още веднъж да повториш цялата одисея. Тогава ще стане.  Крисиви са, но 1 елемент хромиран да се разминава с другия, просто разваля цялата линия. А, 3-ката си е Класика, няма спор, но вече трудно се намират такива читави.
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 00:37:48 от Тодор Живков »

Ноември 17, 2011, 09:05:12
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
На мен пък ми се струва, че шофьорската врата не е затворена хубаво на снимката.

Една такава Лада, когато е направена красиво или пазена, винаги ще привлича погледи.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 17, 2011, 18:51:24
Отговор #8

Неактивен Staikov

  • Публикации: 11
Колкото и да ми се иска да я запазя в оригинален вид просто трудно се получава или някои нещта просто ме "изнервят"
Например часовника които както обикновенно не работи е подменен с амерметър който мисля ,че стана доста прилично със алумиевия обрач около него.Волана същто не е оригиналния а е от Алфа Ромео но просто стария беше станал ужасен на вид страшно неудобен беше .Ако ще се слага оригинален Ладен ще е само от новите които се слагат на Нива и 7-ците.

А що се отнася до тасовете на джантите.Имах 4 чисто нови огледални буквално но незнайно как на 3 от тях са им пораснали крака и не мога да ги открия.Имам останал само 1 и ако на някои колега му върши работа на драго сърце бих му го подарил,а и +това някак си не ми харесва с тях.Джантите джантите са от 2106 с по различния борд който е по малък и има нещто като ръбче а са и пребоядисвани във сив цвят които не е лош и се доближава на оригиналния.Джантите не са пръскани със някакъв спреи а са направени бих казал културно с потготовка шприцоване и боядисване с пистолет няма олято или фрапиращи забележки.
Ето снимков матерял http://staikov.snimka.bg/automobiles/potgotovka-za-boqdisvane-na-djantite.423948
На снимките се вижда ,че съм използвал Терминатор за сваляне на боята но ви препоръчвам силно да използвате не него а Paint Remover На Боди ако някои смята да прави нещто подобно.


Калниците да калниците нямаха дупки за лаистни на веждите и са от 2106 който имат дупки за мигачи на калниците където и аз имам такива бели.Не исках да издевателствам върху тях с бормашината макар,че наистина изглежда по добре с тях.Лаистните на праговете умишлено не са монтирани поради причината,че задържат макар и толкова малки доста кал и това подпомага тяхното гниене.Ако по онова време когато се правеше колата имаше от днешните парафини на Боди които силно препоръчвам за да ги напръскам задължително щях да ги монтирам.
Живот здраве й късмет на пролет или лятото най-вероятно ще се пребоядиса цялата отново но Металик и ще гледам да си получи заслужените лаистни но слет като се потготви и се парафинира цялата ..но това само времето ще го покаже.
Събота и неделя я очаква нова бушониета с новите европейски бушони,като вече всичко е закупено,същто така монтиране на електронно запалване,и претапициране на салона.

И да вратата е отворена на последната снимка за това стой така ....

ПП. Купувам 2 предни седалки.Седалките са без облегалки за главата !!!

Поздрави Димитър Стайков
« Последна редакция: Ноември 17, 2011, 18:55:04 от Staikov »
Alfa Romeo 145 2.0 16v QV 155 К.С -Тотал (На Части) Peugeot 405 1.6 Карбуратор-sold Ford Fiesta mk3 1.3 mi-sold Nissan Primera 1.6 16v Total Nissan Primera 2.0 16v eGT Сега и VAZ 2103 (1500)

Ноември 17, 2011, 19:37:16
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И си приготви едно ключе за MP-3 ката .........че ще ти източи акумулатора! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987