Автомобили > На изток от Желязната завеса

ВАЗ 2103 1977 г.

(1/4) > >>

Staikov:
Дойде времето и аз да покажа моята Баба Лада ....
От доста време на сам колегата fulcrum който лично познавам ме навива всеки път когато се видим да я пусна колата та реших така и така влизам да хвърлям по един преглед ,да взема да я пусна вече :)
Не,че е нещто особенно или по различно от другите но за мен си е някак по-различна от останали...

Та по темата....
През 1978 година когато хората са чакали с години наред за един толкова "Прост автомобил" които в деншно време се използва предимно само за работа моят Дядо е карал нещто е което и било много повече от една Лада за времето си .e карал Рено 12
Но докато е имал Реното е имал и вноска във "Мототехника" и така със пристигането на прочутата като най-здрава Лада 1500 (4 фара) във Мототехника в края на 1977 той е закупил една от 1-вите ВАЗОВЕ от този модел на стойност 9.5 милиона.

Във момента колата я карам само аз тъи като дядо ми вече няма тази възможносъ поради напредналата му възраст.

Колата е доста нетипичен цвят който привлича погледите и интереса на хората,а именно един жълто оранжев цвят или така наречения цвят Охра .Така се води и във големия талон.
Във момента е на скромните 34 години като преди 9 години е реставрирана цялата с оригинални руски Ламарини купувани малко слет като е закупена и самата кола.
Макар,че състоянието и не беше никак лошо решихме да я възтановим разбира се в изцяло оригинален вид до колкото е възможно.

Автомовила е С сериен номер 2103 (1500) 4 фара с металната хромирана решетка.
На 43 000 километра слет пълен основен ремонт.Единственото нещто което е старо от двигателя е Блока.
Глава сегменти бутала клапани вал .Верига с обтегачите абсолютно всичко е чисто ново от "Уно" време.
Мотора е 1.5 литров Бензин/Газ която не ми се нрави особенно много но просто няма начин с цената на този бензин и при положение,че се кара всеки ден,вл;ючително и зимата.
Когато не се кара а и вечер стои в доста голям сух и проветрив гараж.

Освен цялостния ремонт на купето и мотора има още няколко нещта който съм подменил на скоро.
Нова секторна кутия-Руска
Ново арматурно табло.
Нови предни спирачни дискове.
Има прилична музика.....
Салона тепърва ще се прави...
Волана....волана може би е едно от малкото нещта което разваля оригиналния вид но е много по удобен от оригиналния а и имах проблеми с него....
Колата я обслужвам на всеки 10 000 хиляди километра.Тези 43 хиляди километра я карам само със оригинално масло Castrol 10w40 вснос от Америка.
Смених 3 вида лети джанти и накрая отново си върнах оригиналните 13"

Пастирам я поне 2-3 пъти в годината с пастите на 3м който силно препоръчвам :) Мие се всяка сябота или неделя основно.

Мисля,че доста изписах ако има някакви въпроси питаите :)
Ще кача няколко снимки сега от преди месеца. Събота или неделя ще кача актуални снимки със новите мигачи на калниците малко попроменените стопове и други промени :)

MZ ES:
Поздравления за хубавия автомобил и желанието да го съхраниш. Според мен това е един от най-удачните модели на ВАЗ,ако не и най-удачния.Пожелавам ти да продължаваш все така добре да се грижиш за него.Колкото до цвета,не е толкова рядък,а според мен много й отива.Имаш ли декоративните капаци за джантите?

fulcrum:
Митак честито и добре дошъл! :)
Така ти и Ладата ще усетите по - отблизо магията на форума!

PVV:
Поздравления колега. Колата кърти. Ако я направиш максимално близо до оригинала ще е супер. Добре дошъл при ретро маниаците и успех.

dyankog:
По-близо до оригинала - "Здраве му кажи". Човече - притежаваш уникално бижу. Това е най-красивата "ЛАДА" за мен. Карай си я с удоволствие. Съхрани я за идните поколения, че да видят какви автомобили са се правели в "застоините" времена. Поздрави и успех!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия