Автор Тема: Освежаване на гумени уплътнения/профили на врати  (Прочетена 12727 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2011, 18:17:46
Прочетена 12727 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колеги, един въпрос , който ме вълнува от известно време - освежаване на гумените протектори на вратите.
Понеже чакам в скоро време една от колите ми Ситроен СХ да излезе от бояджииното, чудя се как да подходя с протекторите на вратите, които са гумени и са изпонадрани и охлузени. Дали има начин за качествено освежаване или само нови му е майката ?
« Последна редакция: Юни 11, 2020, 17:07:49 от dido1903 »

Ноември 16, 2011, 21:11:07
Отговор #1

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Са не знам дали е най-доброто,но някога ги освежавахме с глицерин.... >:D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Ноември 16, 2011, 21:29:45
Отговор #2

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Според мене тръгнеш ли да правиш нещо както си трябва ново трябва за тези работи,ако се намират разбира се,ако не освежаване и докрай за 6

Ноември 16, 2011, 22:20:15
Отговор #3

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
С парцал накиснат с кориселин ,омеква гумата и почиства повърхностния втвърден слой ...
пробвал сам много пъти ..естественно когато няма нови върши работа
става също за гумените уплътнения на челното и задно стъкло ..след обработка гумата омеква
върши перфектна работа и за гумени водни съединения ...много често след такава обработка са ме питали откъде съм намерил
нови гумени съединения
естественно върши ръбота само в случаи които коучука не се е дематериализирал
Centrum Transaxle

Ноември 16, 2011, 22:41:51
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Хм, интересно, но ... с коресилин дали няма да побелеят  ???
Аз лично си мислех дали да не ги посваря във вряла вода и после, най-фината възможна шкурка ... знам ли ?

Ноември 16, 2011, 22:59:08
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Добре накиснатия парцал със кориселин ще отстрани това което искаш да отстарниш с шкурката  ;D
вземи някое старо гумено уплътнение и опитай сам ...като го почистиш няколко пъти разтърквайки добре
лошото ще остане на парцала ...ще омекне и в дълбочина и няма да побелее...няма да ти предлагам нещо което
не съм изпробвал ...избора е твой  ;) :D
Поздрави !
Centrum Transaxle

Ноември 16, 2011, 23:06:07
Отговор #6

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Мда, пробата е май най-правилното вслучая, не че рискувам кой знае колко.
Благодаря за отговорите !

Януари 28, 2014, 22:14:28
Отговор #7

Неактивен 136

  • Публикации: 546
Знам че има хора които изработват уплътнения по поръчка.Някой ползвали е подобна услуга и какви са отзивите? Има ли магазин за уплътнения за по стари автомобили? Ползвал ли е някой препарат за възстановяване на гумени елементи?На коя марка?Сега съм на тази тема и ще се радвам на мненията ви.

Януари 28, 2014, 23:00:07
Отговор #8

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Мога само да кажа, че коресилинът върши отлична работа за освежаване - точно така както го е описал колегата....

Януари 29, 2014, 21:21:38
Отговор #9

Неактивен titirig_63

  • Публикации: 23
За коресилин не знам но аз ползвам АМБ разредител, по мазен е и не чак толкова силен като коресилина, е иска се малко повече търкане но после дори са покрити с лек гланц.
Мое лично мнение е,но ако вземеш от по - качествения коресилин на фирма Дъга може да ти съсипе уплътненията.