Автор Тема: Москвич 2140 (Charger) 1977 г.  (Прочетена 19568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2012, 02:37:34
Отговор #10

Неактивен Kolumbieca_21412

  • Публикации: 22
Здравейте, не съм писал от доста време, по колата нищо съществено не се случва освен че вече е с лети джанти BBS от Бмв е34 които доста добре му седят. Понеже м/у болтовото разтояние е различно се наложи преходен фланец да се прави от 5х114.3 към 5х120мм



събираме се феновете на марката "москвич" и "лада"
- В Стара Загора


И в Пазарджик  :winktongue:


Разходки до яз.Батак с каляските, събирахме яко погледите!  ::)



Нашите коли не са точно в класически вид, искаме да е нестандартно, москвичи оригинални "пенсионерски" колкото щеш, но малко хора биха вложили идеи и средства в такива автомобили (както някои хора от "Клуб Москвич България"), за да станат нещо повече!  ;)

Юли 29, 2012, 03:08:04
Отговор #11

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
"Карбоновите" капаци много им тичат, наистина са интересни.

Юли 29, 2012, 13:33:06
Отговор #12

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Ееййй 8мака е много груб!!! :)
На твоя също много добре са му застанали джантите!
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Август 05, 2012, 03:49:55
Отговор #13

Неактивен Kolumbieca_21412

  • Публикации: 22
"Карбоновите" капаци много им тичат, наистина са интересни.

Капаците не са карбон "фолио" еми черен мат боя ;) И двата москвича са доста брутални  :D

Август 09, 2012, 08:56:52
Отговор #14

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Големи тупалки :))) Много ми се иска да ги видя на някоя сбирка на живо ;)

Март 25, 2013, 18:24:27
Отговор #15

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Москвето е станало много яко с тея джанти, направо обезумях :) аз също си купих москвич преди няколко дена но до дни ще пусна тема на хубавеца :)

Поздрави!

Март 25, 2013, 22:15:12
Отговор #16

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Имам една идея за тази кола.  Тръгнали сте с модификации. Двигателя е правилният. Не е гадния УЗАМ 331,10.  В Русия по магазините се продава като резервна част преходник от този двигател - към трансмисия ВАЗ. Дори направо хората могат да ти дадат чертежи на такъв преходник и да се изработи в България. Достъпно и евтино е.  Повярвай ми - това е една от най-смислените модификации в този автомобил. Да знаеш - пробвано е. Нямате представа, тия Москвичови скорости колко много спъват иначе готиния двигател. Въобще, тоя мотор е малко минал покрай М10 на BMW, ама ако не целите да прекалявате с об/мин., много е благодарен за всяка една промяна на запалване, хранителна уредба и газоразпределение. Той фабрично има не чугунен, а стоманен разпределителен вал. Много агресивен.  Това обяснява характерния, осезаем прилив на ,,енергия" към 3800 об/мин. Лифта му е малък, обаче. Което обяснява провалът на надеждата от 4500 нагоре. Тогава започва да се намесва и контактното запалване, което заедно със трансмисията просто спъват всичко.

Много му е хубав мотора. Ех, кадърно сглобен 1500 и добре центрован, ако знаете колко МАЗНО и тихо работи !  O0 Кара се задължително само с антифриз и масла поне полусинтетични - 5W40 5W50 и по изключение 10W60.  Това не е 408. Тук, качествените масла са един от начините, веднъж сглобен, такъв двигател повече никога да не се разглоби за ремонт, колкото и да се шпори на максимум.  Старите спомени от Комунизма, като Приста М10Д/М16Д, просто не са за него. 


Март 25, 2013, 22:33:01
Отговор #17

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Интересен ще е резултата от идеите на другаря Живков. 

Март 25, 2013, 22:46:47
Отговор #18

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Според мен Ваз кутията не е най-добрия вариант, имат проблем с 5-та предавка.  Много успешно и относително лесно се монтира БМВ кутия , примерно Гетраг 240. По-къси 1ва,2ра,3та, същата 4та - директна и повишаваща 5та- 0.81-0.82 и с едни по-нормални колелета...става кола :) Няма част по-мотора, която да не носи на модифициране. Носят се слухове и за объркано зацепване на разпределителния вал с около половин зъб, до колко е вярно не знам. Предполагам малкия лифт може да се компенсира в известна степен с отваряне малко на портовете и монтиране на малко по-големи клапани. Като цяло смятам обаче, че тези размери и маси са прекалени за 1500 кубика(особено разреден) мотор. Вече с по-големите валове и бутала, нещата стават съвсем други!

Март 25, 2013, 22:50:16
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
412 и с М10 няма да го счупиш, ако го сменяш навреме. С доста такива мотори съм имал работа по времето, когато най-доброто на пазара беше Диона супер, а масовите масла бяха точно М10 и М16, просто нямаше нищо друго.По него време пробег 200 000 - 300 000 при съвестно стопанисване не беше рядкост за този мотор, все пак е разработван за експлоатация в тогавашния СССР, където нещата не бяха по-добри.А за резервите , заложени в мотора съм съгласен. По принцип този двигател е по-добър и с повече потенциал от ладовия, но наистина трансмисията и ходовата част на москвичите погребваха до голяма степен възможностите му.