Автор Тема: Москвич 2140 (Charger) 1977 г.  (Прочетена 19567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2013, 22:52:39
Отговор #20

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Дайте някакво клипче да видим такъв наточен Москви1 как се държи. Извинявам се за спама.

Март 25, 2013, 22:58:59
Отговор #21

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Заповядай -

Ето и сайта - http://mosseliiga.ee/ За Москвич мога да говоря до утре :), ако някой го интересува нещо на 31-ви съм в Калояново, ще ми бъде приятно. Тази кола има и огромна спортна история със забележителни постижения, които хората са забравили или просто по-младите не ги интересува.И за да не съм голословен - http://www.sovietrally.ru/
« Последна редакция: Март 25, 2013, 23:04:47 от michev »

Март 26, 2013, 07:32:46
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
412 и с М10 няма да го счупиш, ако го сменяш навреме. С доста такива мотори съм имал работа по времето, когато най-доброто на пазара беше Диона супер, а масовите масла бяха точно М10 и М16, просто нямаше нищо друго.По него време пробег 200 000 - 300 000 при съвестно стопанисване не беше рядкост за този мотор, все пак е разработван за експлоатация в тогавашния СССР, където нещата не бяха по-добри.А за резервите , заложени в мотора съм съгласен. По принцип този двигател е по-добър и с повече потенциал от ладовия, но наистина трансмисията и ходовата част на москвичите погребваха до голяма степен възможностите му.

Така си е. Тези мотори по принцип са си грубо сковани с големи хлабини и не се чувстват много комфортно със съвременните масла и особено с 5W40  . М 16 е много гъсто за него  а навремето се препоръчваше за комбайни и трактори ,но смятам,че според състоянието на двигателя 15W40  си е неговото масло. Зимата може и с 10W40.

Март 26, 2013, 14:27:52
Отговор #23

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Според мен Ваз кутията не е най-добрия вариант, имат проблем с 5-та предавка.

Проблемът е в занемаряването и мондарлъка на собствениците. Както и в избора на масла за тях и откровено важно - нивото. Няма да ги обсъждаме тук, освен ако някой не прояви интерес. Трансмисията от BMW е по-добра, така е. Хм, стига да съобразите къде ще поставите гуменото каре на кардана.  Ладовата я дадах като пример за сравнение със оригиналната Москвичова.  :)


Румене, ти се ограничаваш пред фактите и това е. А, не бива. И ще ти разясня защо.

Цилиндровият му блок е отлят от сплав АЛ9. Големите хлабини в цилиндро-буталната група са в следствие на тврърдите, ама мекички бутала, отляти от сплав АЛ30, ако не греша. От този материал са Българските бутала. Руските  - там може да очакваш всичко. По-лош вариянт е това.  Бутала с ГОЛЯМО линейно разширение. Ако събереш този мотор с Руски бутала и хлабината, която се дава по книга (0,05-0,06мм.), откровено задира или при първо палене - или в първите 600-800 километра. Тези с Руските бутала - не спазват този допуск, а ги пускат на по-голям (0,07-0,075-0,08мм.) .  Което вече наиситна хлопа и дрънка на студено. Късоходов двигател с големи хлабини + гъсти масла = огромни загуби от триене +НЕдобро охлаждане на буталата,склонност към прегряване и опасност от пропадане на ризи. Когато купиш РБС, без значение Съветско или Руско производство,  вътре има 4 еднакви ризи и 4 различни бутала. Има способ да се справи човек и с тези аномалии :).  Но, вариянта да се карат хлабави (счита се занормално, дори да хлопат на студен двигател) е по-лош от стегнатия. Не е тайна, че тези двигатели се повреждат от играещи бутала.  Чупят се парчета от полата, цилиндрите стават на бъчва, захарчва масло.  Колеги от Москвич Клуб имат много Москвичи, които са сглобени, като по книга. Да, ама са с подбрани Български бутала, подбрани сегменти, хубави биелни/основни лагери, гарнитури. И хубави масла. Ми, тия машинки вървят и пеят.

М10Д е противно масло и покрива нуждите, колкото да не е изобщо без масло.  Дори на 2000 км. да се сменя, не пази и не осигурява нищо докато работи мотора. Оставя полипи, налепи, кал, блато, жабуняк по целия двигател. А главата се пълни със тиня. Най-противното масло след М8Г.
« Последна редакция: Март 26, 2013, 15:06:06 от Тодор Живков »

Март 26, 2013, 18:21:07
Отговор #24

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Казах само ,че в този двигател не бива да се слага 5W40 защото това е престъпление и ще доведе до немедлената гибел на този Московец. :D

Април 02, 2013, 02:37:51
Отговор #25

Неактивен Kolumbieca_21412

  • Публикации: 22
Eто го и моя как се държи, на този клип го карам на газ.


тук на бензин


Оригиналната кутия е много спъната работа, на 2 рия клип се чува как от 1 ва като вкарам 2 ра удря на некви желяза вътре.. абе скапана работа, замислил съм 5 степенна от БМВ Гетраг 240, правене на едни изпускателни колектори и промени по окачването! Всичко това е въпрос на време и малко средства. :)

Април 02, 2013, 13:48:43
Отговор #26

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Господин Живков при цялото Ми уважение към Ваште знания и опит ще си позволя да не се съглася с горенаписаното от Вас. За Мен като дългогодишен собственик и фен на автомобилите Москвич двигателя на 412 е един от най-здравите безпроблемни и дуракоустойчиви СССР мотори.Мойте три Москвич-а съм ги подлагал на нечовешка експлоатация каквато едва ли някой би си помислил и проблем с мотор не Съм имал.Не искам да навлизам в подробности или още по-малко в спор но само ще вметна че на едната кола масления филтър и маслото в двигателя М10Д не беше сменявано 45 000км (четиредесет и пет хиляди) като за това време Съм долял само 1лт(един литър).През това време многократно колата е вкарвана в критични оборотни режими на работа на мотора два пъти затъва в кални локви и прегрява над 110 градуса и ред други извръщения за който мога да пиша до утре.Мотора не изгори и гарнитура на главата.Така и не успях да го счупя тоя мотор.На 156 000км колата замина за скрап поради тотално изгнило купе но с работещ прекрасно мотор.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 02, 2013, 19:16:07
Отговор #27

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Абсолютно подкрепям мнението на Дино. Има ли масло и вода - няма чупене. Иначе за твърдите, ама мекички бутала, и че задирал при първо палене или първите 800км - без коментар. :)

Април 02, 2013, 22:11:16
Отговор #28

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами и аз това се опитвам да обясня, ама не ми вярват :D Санчо, държи ли скоростната кутия :)

Април 07, 2013, 23:49:39
Отговор #29

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Колега само искам да спомена, че ако си карал колата едно време, тогава М10Д може да е долнопробно но е в пъти по качествено от някои съвременни масла които хората мислят за реномирани марки(обаче вътре има боклуци, рециклирано масло).