Автор Тема: Москвич 2140 (Charger) 1977 г.  (Прочетена 19627 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2013, 00:13:47
Отговор #30

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Колега само искам да спомена, че ако си карал колата едно време, тогава М10Д може да е долнопробно но е в пъти по качествено от някои съвременни масла които хората мислят за реномирани марки(обаче вътре има боклуци, рециклирано масло).

А ти карал ли си "едно време" с М10Д , че да знаеш какво е било, щото аз не съм? Сега обаче, за съжаление, ми се е налагало да си имам работа с тази течност, както и с наливни, не много известни марки масла...еми  разликата е очеизвадна още като ги наливам в шише... Личното ми мнение, че всички известни и не до там известни марки масла са хубави, цаката е просто да си купиш оригинал, а не менте, което да се окаже М10Д или по-лошо  ;)

Април 08, 2013, 07:29:47
Отговор #31

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колеги,много внимавайте със съвременните масла защото 80% от тях са с неясен произход и съдържание неподдаващо се на химичен анализ.Обърнете внимание как различни и то небезизвестни марки са с еднакви туби а само различни етикети което лично мен ме кара да се замисля дали не са пакетирани на едно и също място .Цяло щастие е когато маслото е призведено в Турция а се продава на цената на оригиналното.

Април 08, 2013, 23:31:55
Отговор #32

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Точно с такова М10Д не съм карал, обаче съм говорил с хора който са правили анализ точно на 20 годишно М10Д и съвременно масло което се счита за качествено. Макар и 20 годишно показало по-добри смазочни свойства от новото.

Април 08, 2013, 23:53:53
Отговор #33

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Е добре де ама сега къде ще намериш 20 годишно М10Д ? Колкото до вносните масла - рециклирани и подобни..... има един тънък момент когато  фирма произвежда дадена стока, а той е, че тя може да прави продукция за РАЗВИТИ страни и за РАЗВИВАЩИ СЕ страни. Получава се нещо като оригинално менте :)) т.е. Затова дори оригинално маслото има разлика ако е купено от  бг или от западна Европа да речем... Може би най-доброто решение е внос. Така е с бензина и със всичко друго за съжаление...

Април 08, 2013, 23:54:50
Отговор #34

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Аз карам само с М10Д. Навъртам около 10 - 12 хиляди км. на година, като и доста често карам и с високи обороти на двигателя. Сменям го на 6 хиляди км, а самия двигател е на 250 хиляди км. Нямам никакви проблеми с това масло. Скоро свалях капака на клапаните и няма нито отлагания, нито гняз, нищо...
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Април 09, 2013, 10:27:32
Отговор #35

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Колега само искам да спомена, че ако си карал колата едно време, тогава М10Д може да е долнопробно но е в пъти по качествено от някои съвременни масла които хората мислят за реномирани марки(обаче вътре има боклуци, рециклирано масло).
Незнам колко е било качествено тогава М10Д не Съм правил анализ на нито едно масло за да коментирам качествата им.Знам само едно.412-ката която карам в момента баща Ми я купи 1973г чисто нова от Мототехника.Тая кола е карана с каквото масло Му паднеше.По едно време преди да се пенсионира работеше в завод....... като началник подръжка "пара вода въздух"или това е отопление канализация и компресорна станция за въдух за пневматичните машини в завода.Та тия огромни заводски компресори им се доливаше масло сериозно защото работеха 24часа нон стоп.От там идваше и маслото за смяна на много собственици на леки коли.А нали се сещате че маслото за компресори е малко с по-други качества от това за ДВГ.Но тогава на кой ли Му пукаше нали е аванта.Та тоя 412 мотор си вървеше и телеше дори ремарке с 500-600кг товар спокойно и с това масло.Един добре събран от основен ремонт такъв двигател също е много издръжлив на идиотизма на задкормилното устройство.Това че работи с големи хлабини въобще не Му пречи даже е един +.Спомнете си изказванията на западните оръжейни специалисти за АК47 Калашников когато оръжието се появява на пазара за първи път"С такива луфтове това оръже не може да произведе и два истрела без да се разпадне или блокира" а по-късно самите западняци го признават за най-доброта в света.Та в някой случаи хлабините са предимство.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.