Автор Тема: 1975 Plymouth Gran Fury Brougham  (Прочетена 29898 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2011, 13:39:48
Прочетена 29898 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
1975 Plymouth Gran Fury Brougham.
Двигател: 400 cid V8
Карбуратор:Двукамерен Holley,паралелен поток.
Трансмисия:ZF 4HP22,дарена от BMW E28,4 предавки.

Купена от Старозагорско в началото на 2008, с безценната помощ на мой приятел,без двигател ,скорости,документи и ключове.Липсваха радиатор,карданен вал,кормилен механизъм и др. по-малки възли.
Двигателя бе намерен в последствие,купен,ревизиран и отремонтиран.
Трансмисията бе адаптирана към двигателя.
Документите бяха оправени.

В последно време (повече от година) колата се изкърпва,тъй като е седяла много години,поне 10, без никаква защита.Имаше много ръжда.Има още работа по ламарината.
Цялата кола бе разчастена на дребни парчета,всичко мина песъкоструй,бе грундирано или поцинковано,боядисано и сглобено.
Задния мост е реновиран.Също и събфрейма.Рециклирана кормилна кутия и хидропомпа-оригинални.
Старах се да запазя оригиналните инчови резби по автомобила и на 90/100 съм успял.
Остава да се прави карданен вал и да се качи трансмисията на купето,да се довърши тенекеджийската работа и да се подготвя за боя.Салона е в лошо състояние,но го има в достатъчно количество и качесто за да бъде възстановен.
Всяко винтче,болтче,гайка или пружина е минала песъкоструйка и е поцинковано.
Няма никаква ел.инсталация.Ще се изгражда наново,което не е никакъв проблем.Има информация,има и желание.
Това е засега,успех на всички.


Поздрави,V8.
« Последна редакция: Ноември 19, 2011, 13:45:49 от V8 »
You could be Dodge material.

Ноември 19, 2011, 15:12:14
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво бре! Голям кораб си избрал >:D Мноого ме кефят такива коли... Не знам как си се навил ,с толкова липси и проблемни документи...Явно им разбираш на нещата,щото бързо напредваш. Пожелавам ти да не забравяш да пускаш снимки от процеса на реставрация ,тази кола заслужава една хубава тема с история.
Навътре си в нещата,така че няма какво да те мислим ,остава да се кефим на реставрацията.Сподели за салона оригинален ли ще се прави или нещо по-къстъм.Както и на какъв цвят си се спрял.

Успех!

Ноември 19, 2011, 17:00:01
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Красота!!!

Как се намират части за такъв автомобил?
Има ли части в Западна Европа? Интересно ми е дали поне по окачването се намират неща.
Двигателите предполагам не са голям проблем тъй като са произвеждани в големи серии.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 19, 2011, 18:09:20
Отговор #3

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
В Европа няма никакви части.Това желязо е продавано изключително в Америка.Този екземпляр е бил,информацията не е потвърдена напълно,по дипломатическа работа в България до 1989год.Бил е американска държавна собственост.След това се продава на търг и нататъка е ясно..
Окачването:втулките на носачите ги приспособих от някакъв нисан.Малко струг и станаха.Шарнирите и кормилните болтове са в перфектно здраве.Бяха разглобени,измити,гресирани,снабдени с нови маншончета и сглобени.
Все още не съм си харесал подходящи ударни тампони.
От щатите ще се прави само една поръчка с всичко необходимо за проекта-4 бр.амортисьори,спирачни цилиндри задни,уплътнения предни апарати,уплътнения предни главини и др.
Поздрави.
You could be Dodge material.

Ноември 19, 2011, 19:59:05
Отговор #4

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Мале, страхотен параход, аз също много ги харесвам американките :) Волвото е голяма кола, а това е по-голямо и от него :D Браво за избора и само напред  :)
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Ноември 20, 2011, 18:22:34
Отговор #5

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Поздравления колата става супер :)
Попаднала е точно при когото трябва, като гледам най-трудното е минало. Според мен интериора трябва да е възможно по близо до оригинала, но не се съмнявам че какъвто и да го направиш ще стане хубаво  ::)
Classic Cars

Ноември 21, 2011, 12:30:06
Отговор #6

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Господа,смятам,че е уместно да направя едно уточнение-позволих си да ви запозная с този проект поради една основна причина-бих искал да чуя конструктивна критика,технологични забележки и идеи.Ако някой забелязва някаква грешка,неточност или неправилно решение-него бих искал да чуя.Това е важното за мен и затова съм пуснал тази тема тук-бих искал да чуя мнението предимно на хора,които се занимават с подобни проекти и си вършат нещата сами.Тези хора са най-ценни за мен в този случай.
Нека не се обижда никой,просто искам всички да са наясно,че целта на темета не е да обера овациите и да се види колко съм готин-нищо подобно.Моята награда е банята след цял един ден,преминал в гаража при големия динозавър,също и завършен етап от проекта.Чувството е ...голямо.
Имам нужда от акъл,но от хора ,които разполагат с такъв-хора,имащи опит в подобна работа.
В този форум пиша само заради техническо-технологичната част от реставрациите на автомобили и мотоциклети-бих искал и комуникацията ми да бъде с предмино такива хора.
Ако изказването ми звучи грубо или обидно някому-трийте темите ми,няма проблем.Досега опитите ми за комуникация с други хора по форумите не са се увенчавали с успех.Изказвам своето мнение и не задължавам никого по този начин.Никого не искам да обидя.
Бъдете здрави,господа,и по-смело с работата по нашите престарели позагнили другари-ако не сме ние да ги върнем към живота няма кой друг да го направи.Те разчитат на своите собственици-нека не ги подвеждаме.И нека бъдем по-малко собственици,а повече хора.Защото титлата "собственик"трябва да се заслужи-тя не се придобива с купуването на някакво изгнило желязо,каквото ще да е то.
ПС-ще сложа още някоя снимка,дано нямате нещо против.Надявам се да ви бъде интересно.
You could be Dodge material.

Ноември 21, 2011, 18:19:28
Отговор #7

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
били качил повече снимки.
 

Ноември 21, 2011, 21:58:57
Отговор #8

Неактивен krume

  • Публикации: 76
На първата снимка най отдолу двигателя изглежда нищожен в  тоя кош. :)

Ноември 22, 2011, 22:21:15
Отговор #9

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639