Автор Тема: 1975 Plymouth Gran Fury Brougham  (Прочетена 29891 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 23, 2011, 17:06:10
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Един анонс искам да вметна аз сега. Смятам, че всеки ентусиаст има място тук. И всеки има право на мнение. Още повече, когато се търси съвет, критика и прочие. Аз, вярвам, че тук ще получиш ценни съвети от опитни люде.  Както и хапливи, точни критики от други разни хора, но без грам негативизъм. Това, че излагаш нещата, както са в действителност не е престъпление. Така трябва-подробно. Товая е хубавото на този форум - има пълна свобода на слово по тема и обикновено, тя така става много по-пълноценна. На мен ми харесва, как описваш работите. Особено като почнеш да разказваш подробности (пр. темата ти за 300Д-то). Няма да допуснем възмутително отношение и първични реакции от страна на това виртуално място.  Бангиите тук сме събрали, за да ги ремонтираме и търсим взаимно кусури. А, ние сме се навряли тук, за да си помагаме. Поне кой-до колкото на когото може. 
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 17:15:22 от Тодор Живков »

Ноември 23, 2011, 17:30:44
Отговор #11

Неактивен venko

  • Публикации: 31
Ами аз каквото съм имал да ти кажа - казал съм го!
А като цяло: ти си знаеш, ама - евала!

100% Бастед - той там има опит ;)
Уважаема Тъщо, моля не ме учи как да възпитавам децата си! Аз живея с едно от твоите и изобщо не съм доволен от резултата!

Ноември 26, 2011, 20:07:37
Отговор #12

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ех Драго,
Стискам палци колата да стане. Като знам колко много труд хвърляш по нея. Ей още ми настръхва гърба като и чух мотора в гаража в Овча купел. Знаеш че и аз имам особено отношение към Фюрито.
Аз със Транс Ама мога да кажа че съм поприключил.
Доизкусурявам някои неща.
Разбира се няма да е направен добре като твоята кола, но може да се каже че е спасен и че е добър.
Поздрави

Ноември 28, 2011, 10:14:33
Отговор #13

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Здравейте,уважаеми.
По темата-през малкото свободно време през последните дни успях да реша някои много наболяли въпроса.Става въпрос за радиатора и кормилната колона.
След доста ровене из разни архиви и бази данни се оказа,че оригиналния радиатор на 400 мотор е 27'' ширина.От петото авеню,заводски окомплектован с 318 +АТ,чийто части мога да използвам по Фюрито,радиатора е 26''.Което означава,че е подходящ.Тия дни ще му направя хубави фланци за закрепване към заводските крепежни точки на основата.Има нужда и от препояване тук-там,както и боя.
Кормилната колона-намерих инфо как се разглобява без да нанеса някакви щети-не ми се правят експерименти с тоя ЦАМ и 30 годиншна пластмаса по контактните елементи.

Въпрос към технически активните/грамотни участници:Какво покритие може да се нанесе на радиатора така,че да не се наруши(намали) топлотдаваемостта му към атмосферата,а същевремно да изглежда добре,завършено?

Успех на всички,тези дни ще ъпна снимков материал.

ПС-Господин Панов,приемете моите пожелания за здраве и успех във всяко Ваше занимание.
You could be Dodge material.

Декември 07, 2011, 18:04:02
Отговор #14

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Резервоар и гърловина-песъкоструй+епокси праймър+черен акрил.

Кормилна колона-тотално разглобяване+песъкоструй+епокси праймър+черен акрил/поцинковане.

Сервоусилвател-разглобяване+изкърпване на корпуса+песъкоструй+изработка гнездо за ново радиално уплътнение+сглобяване+епокси праймър+черен акрил.

Пуснати за изрязване на лазер от 2мм ламарина нови шпригли за резервоара.

Радиатор-изработка на престилка от ламарина б=1.5 за закрепване на радиатора към заводските точки на купето.

Изработка на 2бр.втулки от полиацетат за лагеруване на пантата към торсионната пружина на капака на багажника.
You could be Dodge material.

Декември 07, 2011, 22:17:54
Отговор #15

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравей,поздравления за работата..Сервоусилвател от какъв автомобил ще слагаш?Питаше преди време за съвет,какво реши:)?
Оригинално еднокръгова спирачна система ли е било?(отпред диск отзад барабан,или 4 барабана...)?

Декември 08, 2011, 09:43:56
Отговор #16

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Здраво.
Оригиналната конструкция е с двукръгова спирачна система с предни дискови спирачки с еднобутални апрати и задни челюстни спирачки с по един опозитно работещ двубутален цилиндър.
Реших да възстановя сервоапарата останал ми от един предишен нереализиран проект,който стана донор на части и възли за сегашния заради доста близката си конструкция-1983 Крайслер Фифт Авеню 318.Фланеца за закрепване на апарата към купето съвпада напълно,също дължината на тягата.Наложи се да го разглобя на парчета и да го закърпя в зоната на фланеца за закрепване към фаъруол-а,понеже беше доста изгнил там.Като следствие се наложи и да сменям уплътнителя към диафрагмата,защото оригиналния гумен се счупи :).
Помпата,която ще ползвам,също е оригинална МОПАРскаа,алуминиево тяло,двукръгова.
Тези дни ще хвана да метна някоя снимка,ако намеря нещо за снимане.
До скоро
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 15:40:12 от Speeder »
You could be Dodge material.

Декември 08, 2011, 11:49:37
Отговор #17

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Поздравление за удачната покупка, и за навременното и ефикасно правене на реставрацията. :)
Цинковото покритие по някои части, готово от под формата на шпрейове ли го нанасяш, или си го забъркваш от кутиите с готова цинкова прах?
И ако да, в какви съотношения, и с какво точно, за разредител.
Понеже гледам, че си го изредил като материал нанесен, поне тук като написано по ред, след грунда/праймера, все пак предполагам, че цинка си го нанесъл върху голия метал, преди другото? :)

А  на нещата дето си слагал цинк, специален праймър за върху цинк ли си ползвал, или и с обикновен пак добре се захвана върху него?

Декември 08, 2011, 16:08:45
Отговор #18

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Ха,благодаря.
Щеше ми се нещата да се случват по-бързо и качествено,но това е достъпното ниво за мен.
Относно поцинковането-допуснал съм неточност при описанито на процесите.След песъкоструя избирам какво да последва между два варианта:
Поцинковане на детайла-студено поцинковане в цинкова вана по електрохимичен път.
Грундиране и боядисане на детайла-използвам двукомпонентен Новол епокси праймър и някава акрилна боя.
Това са двата варианта,по-горе не съм се изразил правдоподобно,съжалявам.
На снимката се виждат старият и новият болт за листовите пакети-вижда се и поцинковането.
You could be Dodge material.

Декември 09, 2011, 20:29:46
Отговор #19

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, какъв странен цвят са получили болтовете след поцинковането, супер! :)
Ами за листовите ресйори мислиш ли да ги разглобяваш пакетите, и нещо да ги боядисваш, или поне почистваш и омасляваш?