Автор Тема: Шлосерско-ремонтна работилница "Брани и Бори"  (Прочетена 33361 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 20, 2011, 10:34:31
Прочетена 33361 пъти

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Уважаеми господа,позволете да ви предложа услугите на моята скрома работилница.

Разполагам със Струг С 404 Т, инструментална фреза "Авия FNC 25" ,окомплектована с богато оборудване ,както и с ЗММ София "Хоби 7" стругче за прецизни детайли.
Наличен е правотоков заваръчен  апарат с възможност за заваряване на алуминиеви детайли, телоподаващ заваръчен апарат, електрожен, настолна  бормашина.

Досега съм се занимавал предимно с моите проекти и допускам, че бих бил полезен и на други хора в тази сфера.

Изработвал съм фланци за джанти, ремъчни шайби, преходни фланци (камбани) между двигател и кутия, специализирани болтове и други резбови съединения.
Модификации по окачването-камбър плейтове (camber plate), coilover системи,тръбни носачи.
Спирачки-конверсии от барабан на диск, upgrade на съществуващи спирачни системи,колесни шпилки и гайки с най-различни резби.
Отстраняване на скъсани шпилки,болтове и други присъединяващи елементи и възстановяване на повредени резби.

Богат набор инчови и милиметрови ръчни и резбонарезни инструменти.
Изработка полиуретанови втулки и тампони по окачването.
Взаимодействам с фирми, извършващи лазерно и водно рязане на различни материали, както и с галваничен цех,песъкоструй и прахово боядисване.
При нужда работя с колеги,разполагащи с ЦПУ (CNC) машини - обработващи центри и рутер.
Изготвям AutoCad чертежи,конструирам детайли и възли по конкретно задание.
Имам известен опит и с повредени скоростни кутии и  изработката на частите,необходими за ремонта им.

На разположение съм през цялата седмица,включително и почивните дни,по всяко време,което предполага максимално бърза реакция и гъвкавост.

Работилницата е разположена в София, кв. Горна баня.

Драгомир Бонев , V8
0885255500
[email protected]


Бъдете здрави и засмяни!
« Последна редакция: Юли 26, 2014, 14:39:37 от dido1903 »
You could be Dodge material.

Ноември 20, 2011, 19:15:29
Отговор #1

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
ще се възползвам от услугите ,добре дошъл в форума .
 

Ноември 21, 2011, 16:15:41
Отговор #2

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Позволявам си да допълня заглавната страница на темата в отделно мнение,защото не съм наясно как да направя редакция на първият пост.Извинявам се ако съм оплексал нещата.
Добавям няколко снимки на неща,които сме правили в нашата работилница-реконструкция на кормилната кутия на Гран Фърито,поради невъзможност за набавяне на оригиналните инчови уплътнения и износване на работните повърхности на възела.
На другата снимка се вижда етап от производството на полиуретанови втулки за ресорите на динозавъра.
Вижда се също новият болт,в комплект с втулки и гайка,за ресорния пакет изпълнен в резба UNF 7/16-24
В този ред на мисли:можем да ви бъдем в полза и при изработката на нови скоби за ресори и гайки за тях,втулки за ресори и носачи,както специализирани индивидуални решения за проекта ви.
You could be Dodge material.

Ноември 21, 2011, 18:33:46
Отговор #3

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
били качил още снимки.
 

Декември 29, 2011, 23:42:15
Отговор #4

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Изработката на такива планки 18мм без чертеж по взимане на размери от вас /на място от мост да кажем/ какво ще ми струва като цена, за да имам някаква ценова ориентация ?



Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 07, 2012, 09:44:00
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Драго, здравей!

Интересувам се от изработка на 4 капачки за джанти като тази на снимката.
Желая материала да е алуминий.

Размерите са 24мм височина и 60мм диаметър като естествено давам и мострата за изработка.

Би ли се наел с изработката?
За цени, може да продължим на лични съобщения.

Поздрави!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 02, 2012, 16:25:57
Отговор #6

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Тази капачка я виждам по следния начин:
Първи детайл-"седмостенната" част,до цилицндричната част
Втори детайл-цилиндричната част,заедно с подвеждащ диаметър за отвора в джантата.

Закрепване: чрез болтово съединение със скрита глава,притягащо седмостенната част през цилиндричната част към:
-резбово отворче по центъра на джантата
-друг детайл,играещ ролята на гайка,фиксиран в джантата

Мръсна работа,но не невъзможна.
Любопитно ми е как изглежда джантата,където се монтира тази капачка.

Забележка:главата на болта ще бъде с вътрешен шестостен.По външен профил е кръгла.Ше се вгради в седмостенния детайл-няма да стърчи над повърхността му.Емблемата се закрепя по челото над главата на болта.
« Последна редакция: Март 02, 2012, 16:55:39 от V8 »
You could be Dodge material.

Март 02, 2012, 16:52:46
Отговор #7

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Изработка на конзола за фиксиране на скоростната кутия.Използват се оригиналните уши за закрепване  на кутията.Нови тампончета.
Изработка на трансмисионен механизъм за управление на режимите на скоростната кутия.
Рециклиране на спирачни апарати-песъкоструй,поцинковане.Следва полиране на цилиндрите,смяна на уплътненията и монтаж.
Налага се преход към милиметров стандарт спирачна система.Оригиналната резба е 7/16-20 UNF.Изработени са преходници.
Промяна на местоположението на вентилаторната перка,ликвидиране на вискосъединителя.Ще приложа снимки.
Изработка на 8бр.уякчени гайки за ресорните скоби-М12х1.25. S=22. л=25мм. Stahl 45.
« Последна редакция: Март 02, 2012, 16:54:19 от V8 »
You could be Dodge material.

Март 05, 2012, 21:49:13
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Благодаря за предложението за капачка!
В момента съм дал едната капачка и изчаквам да видим дали ще се наемат с изработката.

При липса на резултат ми я връщат и ще дойда на живо да ти я покажа.

Ето ги джантите иначе. Ronal A1 :
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 06, 2012, 17:06:43
Отговор #9

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Имам два въпроса:
Примерно полиуретана и алуминиевите сплави имаш ли ги като материали или трябва клиентите да си ги носим?
Писа че имаш и СО заваръчен апарат, видях и как заваряваш по колата си. С по-груба тенекеджийска работа за клиенти занимаваш ли се (смяна прагове) или само шлосерската?