Автор Тема: AUTOWORLD - автомобилният музей в Брюксел  (Прочетена 7815 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 20, 2011, 15:54:24
Прочетена 7815 пъти

Неактивен mitaka_sl3

  • Публикации: 13
През изминалите двайсетина дни имах възможност да пътувам и  разгледам тази европейска столица, която се слави не само със седалището на Европейските институции и НАТО в Европа но и  с перфектния си шоколод и стотиците марки бири.
Първото впечатление което ми направи е състоянието на пътищата. Не само че не видях дупки (кратери) както тук често се случва да видя, било то пътувайки или път гледайки Новините по някоя от програмите, но и дори магистралите им са осветени. А за колегиалността въобще не искам да говоря.
Но нека си останат впечатленията за мен.
В началалото на пребиваването си отидохме в центъра за да видим Арката. В един момент поглеждам - от едната страна е военния музей, а от другата страна Автомобилния музей.
Не се замислих нито колебах дали да платя 6 евро за вход плюс 2,5 евро за фотоапарата и влязохме с жената
Ето малко снимки на огромния музей:
« Последна редакция: Септември 21, 2016, 10:17:43 от dido1903 »

Ноември 20, 2011, 16:04:55
Отговор #1

Неактивен mitaka_sl3

  • Публикации: 13
При излизането ми от музея влязохме в нагазина на музея, за да си взема някакъв сувенир, при което унемях.Толкова много автомобили във мащаб не бях виждал. Да наистина за колекционери това означава че няма да излязат с часове от там. Все пак и аз реших да си взема една за спомен. Имаше модели от 12 евро до 180. Може и по скъпи да има, но за момента това бе цената им. Замислих се че има хора в България които работят за няколко дори и за едно моделче на месец и ми стана тъжно.Все пак и аз се ограничавах с цената и дори без да крия си взех една в мащаб 1:43 които бе от най-евтините. Все пак си падам по рали автомобилите и си взех тази на която Жан Тод е навигатор- в далечната 1981 г.
Все пак не стига че ми счупиха единия от куфарите, но и кутийката на модела е пукната.Е някои ден ако намера капак ще го сменя
Извинявам се предварително за състоянието на снимките, но не съм я отварял още

Ноември 20, 2011, 16:18:47
Отговор #2

Неактивен mitaka_sl3

  • Публикации: 13
И накрая само да допълня. В края на престоя си в Белгия, случайно попаднах на автомобилно рали. Съжалявам само че не се порових из Нета за да разбера че се провежда и да отида да го гледам цялото, защото целия ден се разхождахме, но все пак не съжаляваам.За любителите на автомобилния спорт само да кажа че участваха коли дори от 70-те години и такива за които не съм виждал. И нека се обърнем към федерацията - какви са им предпазните клетки - дали са по приложение J и дали са на OMP или Sparco. Как са ги допуснали до старт. Съжалявам че не го снимах един от състезателите с какви обувки беше - може би от 80-те или по стари.Както и да е.Все пак успях да направя няколко които публикувам.

Декември 06, 2011, 22:06:07
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колега, браво, страхотни снимки си направил, направо ти завиждам за изкарването.  :D

За моделчето, имам го същия ралиджиийски Талбот, модел на Полистил от 80-те, купих го на Софийския битак преди години.
Моя е по-голям, но обаче е един междинен мащаб, нещо като 1:27 или 1:28.
Но е от по евтината серия межинни мащаби на Полистил, отваря му се само една врата, шофйорската.
Имам и една подобна ралиджийска Алфета ГТ, дето е със същия пиниз врата 1 брой, хахах. :))
Талбота ми е от същия тим спонсор като твоя, ама не помня дали е изписано на моя името на Тодт като навигатор, или моя е с друг екипаж.

Иначе, за ексурзията ти, и аз да споделя нещо.
Та, аз в Белгия бях сега през март, ама минавах транзит с кола, на връщане от Англия, и за съжаление не си бях калкулирал време за спиране и разглеждане.
Вярно магистралите им са осветени.

Но за мен най-тъпото е, че в каквито и бензиностанции спрях, ми искаха предварително да платя горивото, и после да зареждам, за колкото съм платил. >:D
И то въпреки че бях с вдъхваща авторитет кола, :)) при това на редовни английски номера.
Абе в това отношение, мега цигания.
Като че ли ще хукна на някъде, в страна с камери през 2 км.

А състезанието което си снимал е много интересно.
Гледам че участниците като подбор на коли от разни генерации са големи потпури, вкл и актуални Фабии.
Цялото рали по аматйорско ли е, нещо като примерно нашия Хобикар ли е на регламент, да са им толкоз разнообразни машините?

Ноември 12, 2012, 14:44:18
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тия дни имах няколко дена работа до Бенелюкса, и не можех да пропусна възможността, да разгледам личната колекция на починалия крал Бодуен, от над 250 коли, и много мотоциклети, вкл и много американски такива.  :)
Музеят, който е поместен в един Експо павилион, правен пък от друг крал- Леополд, наистина е забележителен, макар и малко еклектичен като подборка.
ето само няколко снимки.
А всичките почти 1000 кадри съм направил там, може да видите в два албума по Фейсбука ми.
В музея имаше и голям и много богат магазин за моделчета, както се вижда на снимките.

Там съм регистриран като Людмил Марков, но с латински букви.

http://www.facebook.com/ludmil.markov.5/photos_albums

Тия албуми няма да имат ограничение, и може да се гледат от всеки, дето има Фейсбук регистрация.
Днес пуснах- парт 1, а утре ще има и парт 2.























Ноември 12, 2012, 14:58:29
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eto i oste malko snimki...  )























Ноември 12, 2012, 22:45:02
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Oпс пардон, досега албума имаше ограничение за гледане, вече е свободен.
Така че кликвайте на горния линк и се наслаждавайте.
Добавил съм и снимки от първия шоурум на Макларен извън Англия.
А именно, този в Брюксел.  ;D























Ноември 13, 2012, 14:04:44
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска пуснах и 2-я албум с снимки от музея, който е и по-интересния, защото в него са снимки най вече на личните коли на крал Бодуен от 60-те и 70-те години.
Бидзаринита, Ламборжинита, и ехей- Мерцедес С111.  :))
Наслаждавайте се, струва си гледането на снимките.  :)

http://www.facebook.com/ludmil.markov.5/photos_albums















































Ноември 13, 2012, 14:09:32
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811













































Септември 21, 2016, 08:48:06
Отговор #9

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Сега се отбелязват 30 г. от създаването на музея.
Акцент са йънгтаймерите Ф40, 959, NSX и т.н. 




« Последна редакция: Септември 21, 2016, 10:20:00 от dido1903 »
we all have wings, but some of us don't know why