Автомобили > Японски автомобили

Софийският Datsun 280 ZX - 1981 г.

<< < (2/19) > >>

30e:
Вуйче, тия задните джантоци ББС на твоята Зетка ли са снимани и пазиш ли ги ?

USfan:

--- Цитат на: fulcrum в Декември 03, 2011, 07:53:39 ---Британци са - Ник  Кейби и Ричард Гормли. Снимката е от 1986г , рали Златни. 2ри ли , 3 ти бяха в генералното. :)

--- Край на цитат ---
ха пардон, тоцно на гостите сам постнал снимка, хахах!  :D
Ами на тоиа комп немам радослав петкововиа Датсун.
Но вав Форума на Рали маниаците, не помниа как тоцно се каѕваше, както и на офиц сајт на Рали Балгариа, има хубави снимки бађ от неговата машина.

USfan:

--- Цитат на: 30e в Декември 03, 2011, 17:34:50 ---Вуйче, тия задните джантоци ББС на твоята Зетка ли са снимани и пазиш ли ги ?

--- Край на цитат ---
ха, ѕдрасти, тоиа комлект оригинални трикомпонентни на ББС, ми иѕпадна от една Супра от 1'та сериа, версиата с Лотусовото окацване. :D
Исках да си ги оставиа на 280'тката, ама много биаха големи на ширина предните јанти и ми старцаха, макар и да беха по тесни от ѕадните.
Трампих ги ѕа едни Готи јанти, дето после дадох на един Алпинист мој приател.

А пак тиа моите ББСќи, сега са в иѕвестниа састеѕател от блиѕкото минало от Бургас Стоан Апостолов.
Ниамам му сега негови телефони, инаце мислиа ако си в Бургас, моје да те упатит Корудерлиев, или ниакој друг колега или раѕни фенове каде му е сервиѕа.
Дјантите ББС мислиа оште са в него, и сигурно би ги дал ѕа нешто ѕамиана.
 Тои ги искаше ѕа ниаква Шкода 130 РС да ги слага, да си иа реставрира. :-\

30e:

--- Цитат на: USfan в Декември 05, 2011, 20:05:24 ---Трампих ги ѕа едни Готи јанти
--- Край на цитат ---

Недей, моля те, че пак няма да спя с тия Готти търкала, въпреки че има насам натам за събиране ама няма лев в момента  :(


--- Цитат на: USfan в Декември 05, 2011, 20:05:24 ---...Стоан Апостолов...

--- Край на цитат ---

Ясна е работата...

USfan:
Опс, да си преместя снимките в моята тема. :)

А преди 280 зетката ми, още съвсем в началото на 90-те, имах партийно с един приятел 300 ЗетХ турбо, от лифтинга на 1-та серия 300, вече версията с катализатор, и по-замазаните, с цвета на колата, брони. Колата бе от 1-та година на лифта-1987, и с тарга покрив.
Е като тази на снимката
Жалко че не и пазя никакви оригинални снимки, иначе щях да ги кача във Форума.
Докарахме го някъде 3-4 годишен в БГ, в края на 1990 год.
Вероятно това беше 1-я 300 ЗетХ, внесен в България.

Само един друг 300 турбо бях мяркал по морето, ама приходящ, на сръбски номера.
По онова време иначе, някуде около промените,  всяка година по Варна и Златните. се разхождаха по 1-2 броя 280 Зетки, обикновено на разни германски или арабски туристи.

Една-две други Зетки, които имаше в Бг налични, бяха старите модели от 1-та серия, с редови мотори, най-вероятно 260 модели, защотот бяха с дълги бази.
След 1-2 години го продадохме с моя приятел тоя 300 Зет, купи го някакъв едър собственик на свинеферма от Видин, или нещо такова.  :))
Там отиде тази кола.

Иначе ние го бяхме купили от официалното представителство на Нисан за Южна Германия- Ауто Драховски.
Като нов фактурата му беше за към 65000 марки.
Дадоха ни го, не много каран, нямаше и 20000 км навъртяни, за горе долу половината на листовата му цена.
Помня, навсякъде тогава в БГ имаше някви бензинови кризи, края на 90-та, началото на 91, и имаше големи опашки по бензиностанциите.
Ама понеже Нисана беше с безоловен, на рядкото тогава поставени колонки за безоловен, нямаше почти никакви коли, и зареждахме без да чакаме.
Как да е, малко спам, ама тематичен за модела.

Та тази кола- 300та Зет, имаше ел. стъкла, имаше и аларма, ама не помня да бяха вързани двете неща заедно.
За сметка на това, пък имше автопилот на ръчните си скорости, което много ме учуди.
Дотогава бях виждал на живо само американски коли и Бенцове с автопилоти, ама те всичките бяха автоматици.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия