Автор Тема: Софийският Datsun 280 ZX - 1981 г.  (Прочетена 30109 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2021, 11:13:42
Отговор #80

Неактивен USfan

• Публикации: 8976
Ха, ами по този начин, историческия кръг в течение на десетилетията на почитателки на Датсуните Зет в БГ се затваря.
Една от причините да купя точно този екземпляр в 1994 год. /не в 1993/ бе една тогавашна моя приятелка.
Тя много харесваше предишния ми следлифтов 300 турбо, а и бе голяма фенка на спортните и ретро, тогавашни мои налични коли.

Та, нея бях я водил на екскурзия във Виена и Австрия в 1993 год, и тогава тя ме врънкаше да купя един син металик 1983 пост-лифтов 280 2 плюс 2 тарга, който го мернахме паркиран в един подземен гараж в града, и който се продаваше.
За съжаление този Зет беше ударен отпред в ляво, с откъснато колело /интересно как го бяха завлекли на това паркомясто/, и нямаше как директно с нас да го вземем и да го караме, при връщането ни в БГ.

И така, точно модела 280 ЗетХ доста и влезе на тази бивша моя приятелка в полезрението, и 1 година по-късно, в 1994, като го видя този черния металик 280, и то напълно в движение /беше с нов австрийски 2 годишен Пикерл преглед, както и с нови 4 броя гуми Гудиър Игъл НЦТ2/ не спря да ме тормози, докато не го придобия.
По-късно тя и доста го покара, освен мен.
Тя бе инициаторка на доста мои, а и наши общи с нея, ретро и спортни автопридобивания /както и купувания на японски основно шосейни мотоциклети/ в периода на 90-те години.
Трябва да се разровя в архива си да видя дали имам някакви запазени снимки с мен, нея, и Датсуна, от онази пролет на 1994 год, когато бяхме във Виена и взех колата, и ако ги намеря, ще ги сканирам и постна в темата.

Така че, дама го намери и при дама сега и отиде, което е перфектен финал на цялата вече 27 годишна сага, откакто колата дойде в БГ.  :)
« Последна редакция: Май 11, 2021, 11:48:45 от USfan »

Май 11, 2021, 21:07:14
Отговор #81

Неактивен didotooo

• Публикации: 2499
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ей страхотна история , винаги имаш какво интересно да разкажеш . Съдбата си знае работата ! Дано новата собственичка има времето да покарва хубавият черен Датсун из родината ни и да го виждаме по разни ретро мероприятия .

Май 11, 2021, 22:46:05
Отговор #82

Неактивен USfan

• Публикации: 8976
Ами, всъщност с нея се оказахме отдавна приятели по фейса.
Но доколкото разбирам, заради местоживеенето и, може да го покарва и по Лазурния бряг. което пък също не е лошо.
Като бях малък и ги гледах дошлите по-заможни туристи по Златните точно с 260 и 280 Зетки, това през 70-те и 80-те години, си казвах, че това е точната кола да отидеш на море с нея, и да я караш все покрай морета.  :)

280-тката така и не съм я карал на Варна, но 2-3 години преди нея имам страхотни спомени от карания на 300 турбото по северното ни крайбрежие, но пък за съжаление, нито една снимка от него и морето.