Автор Тема: Още едно BMW E12  (Прочетена 9111 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 29, 2011, 11:22:15
Прочетена 9111 пъти

Неактивен moksika

  • Публикации: 44
Понеже бях обещал да си пусна тема. Enjoy.....  :))

Всичко започва като в приказките....бях се засилил за е30, харесах си едно е28, ама се влюбих в тази. Колата има тежка катастрофална история и сънтиментална стойност, за това упорито отказвам да се разделя с нея. Е имаше няколко момента на психическа слабост, но благодарение на психоаналитика ми, колата остана в мен. Какво повече да споделя за нея.........хммм, един двама Я познавата. За останалите ще направя кратко въведение.
Сдобих се с това бижу на инженерната мисъл през 2006г. Колата обикаля българските пътища от началото на 90-те. От както е в България, аз съм 2-рия и стопанин. Предишния собственик е бивш военнен, което води след себе си куп ганьовщини и селски изцепки. Неща с които още се боря, и неща които има още да възтановявам. Колата преживя няколко много тежки катастрофи, и нито една не е по моя вина. Явно колата ми е доста малка и все не я виждат!!! След филма с едрогабаритните части, отлежа почти 2 години при поредния-последен некадърник който се е титолувал Механик дето ми е ровил по колата. След тоталното разочорование от бояджииско-тенекеджийската работа ми се изпари желанието което имах в началото за тази кола. За това предприех нова стратегия :D Колата все още е Work in progresss....ама като ми е евридейка, рядко имам възможността да я пръсна и да свърша нещо по нея. Прилагам малко снимки да се запознаете малко със "Синьоооо". Обещавам да показвам и разкавам новостите около нас.
п.с. Ще изровя къде са ми по-старите снимки, и ще коригирам хронологията
след 1-вата катастрофа :D

след 2-рата нещата вече бая загрубели




прясна прясна


дойде ред и да разчастя донора и да "развържа конюшнята" 07.01.11 -15 градуса :D

отнова на пътя, или паркинга ..... :D

някакви позьорски...

иии тука вече спряха да ми действат лекарствата


новия стар перфектен салон чака да му дойде реда...
OTK-то отказа да ми стане от седалката, значи е ТОП :D


....... с нови сили и жокери "Обади се на приятели, брата и всичко болно" продължаваме работа. We'll be back
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 11:36:24 от dido1903 »

Ноември 30, 2011, 09:24:55
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Айде, вече официално на "класическа" територия :)

Марто, колата е много яка и според мен добре си се насочил да я пипнеш тук там и да я караш всеки ден! ;)
Тая Акула трябва да плаши минувачи ежедневно!
Пускай още снимки.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 30, 2011, 09:39:50
Отговор #2

Неактивен moksika

  • Публикации: 44

Тука тестваме настройките на колата  :))

Ноември 30, 2011, 10:21:12
Отговор #3

Активен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Супер е морския звяр :D Евала,че не си се отказал от нея ,след толкова кофти случки :) Давай нататък!

Ноември 30, 2011, 10:46:33
Отговор #4

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Прекрасна тема!
Успех с довършителните работи!

Човек като гледам тия ужаси с ръждите и изгнилото не спирам да се изненадвам.
Мислех си ,че аз с моята съм най-зле,но щом си съживил кола след такива ръжди - Респект към теб!!!
 :)

Ноември 30, 2011, 13:10:03
Отговор #5

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
О, да. Такава кола е длъжна да бъде експлоатирана всеки ден. В крайна сметка, личи върл ентусиазъм да се възстанови, въпреки напредналата корозия. Много е хубава Е 12. И вътре е готина. С тези кресла, масивни. Има истински лайстни на вратите, разни елементи пак от никел вътре. оригиналния волан е един такъв, голям и почти тънък. Изнесен към водача. Удобен е за по-идиотско боравене и лесен за подхвърляне.  >:D  А, моторчето на парното се включва чрез завъртане на О-пръстенчето на часовника. Толкова е......първично. И оригинално.  :))

Ноември 30, 2011, 13:20:44
Отговор #6

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
На мен пък ми харесват защото хем изглеждат агресивни отпред, хем вътре е страхотно просторно. Купето е щедро остъклено и тавана е доста над главите дори и на най-високите пътници!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 30, 2011, 19:55:02
Отговор #7

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Много радва 12-ката , без хром лайсничките по решетките и с черните бъбреци много отива на цвета   :) а салона е като нов.Я кажи с Шпер ли си  :D

Декември 01, 2011, 00:05:38
Отговор #8

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!
За труда и обичта към тази съвършенна немска машина  ;) :D :D
Твойто заболяване ми е познато от личен опит ...затова напълно разбирам такива хора които въпреки
проблемите са решили да се погрижат за тази наистина хубава техника  ;) :D
Успех ;) :D :D
Centrum Transaxle

Декември 01, 2011, 11:59:33
Отговор #9

Неактивен moksika

  • Публикации: 44
Колата е м20б20( 6 цил. 2000 к.см. 4 камерен Солекс), 4 скорости, отворен диф. За болеста само ние си се разбираме тука, не смея да мръдна за повече от 2 дена от нас, че не знам като се върна дали ще си я намеря в двора. Жената от както съм я купил ме кандардисва да я махна, а след като изсипах пари за едно нелошо е39 в нея, не знам как съм жив още :)) Имам още малко доработки по купето( смачках синхронно от един път и двата задни калника :)) ) да натделея мързела си и да си смъкна окачването, да си сложа зелените стъкла, да си опрява течовете на масло по мотора( има тук там някоя и друга семеринга  и гарнитурка), да си сменя таблото, да кача турбото, да ъпгрейна спирачките.........Няма край :)) Един ден, можеби един ден ще стане както трябва......